Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jó, ha "Istent játszanak" az...

Jó, ha "Istent játszanak" az orvosok?

Figyelt kérdés

Kérdésemet, bár provokatívnak tűnhet, nem szánom annak.


Adott egy család. Anya, apa, két kislány. Jön egy újabb baba, aki a születése közben oxigénhiányos állapotba kerül. Görcs, epilepsziás roham, lélegeztetőgép, idegkárosodás, gyógyszerre nem reagált, sorozatos tüdőgyulladás. Túléli. 90%-os sérültté válik.


Nyelési képtelenség, pislogás -, mozgási képtelenség, gyomorszonda. Soha nem fog tudni: beszélni, járni, ülni, enni, inni. Gyógyszerek: epilepsziára, vérnyomáscsökkentő, vízhajtó, gyomorvédő szerek...


Szóval a lényeg: Mindenáron meg kell menteni az életet?



2012. jan. 11. 07:26
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:

18:

Te nem érted. Még az egyszerű elsősegély tanfolyamon is (ami a jogosítványhoz kell) azt tanítják, hogy 5 perc az, amin belül még károsodás nélkül visszahozható valaki. 5 perc után az agy visszafordíthatatlanul károsodik. Akkor gondolom az orvosoknak is ezt tanítják, nem?


20:

Szép a történet, de sajnos ismerem, hogy milyen végstádiumú rákos beteggel az élet. És azt gondolom, te sem mondod komolyan, hogy 5 esetben tévesen állapították meg a halál beálltát a mentősök...

2012. jan. 11. 13:31
 22/54 anonim ***** válasza:

18as vagyok: most egyrol beszelunk? Vagy te arrol beszelsz amit en irtam, h 16 perc utan elesztettek ujra a 27 heets babat?

En a te kerdesedre irtam, h nem lehet tudni mi lesz elore ( es nem a 16 perces tortenetre). Mert te nem irtad le, h konkretan hogyan is tortent az eset. Itt is halvaszules volt, illetve tobb perc utani elesztes? Ezt mar kerdeztem, te nem valaszoltal ( ha igen, bocs, nem voltam eleg figyelmes).

2012. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
0%

igen, pontosan. 5-ször állapították meg tévesen.

Azt mondta az orvos kínjában, hogy annyira hülye szegény, hogy nem fogja fel, neki ilyenkor meg kell halnia és nem kivérezni aztán talpra állni.

Nem kell elhinned, mert nem erről szól, de attól ez még így történt, akkor is ha 100 emberből 99 meghalt volna, mikor az orvosi protokoll úgy diktálta.

Legyen 5 perc, mindegy az idő, protokolon túl, a 20 asért élesztették tovább és nem lett agykárosodása, diszlexiás sem lett. Semmi baja nem lett, bevitték utána a kórházba, megműtötték a szívét és él azóta is.


És most eszembe jutott a kisfiam, aki cukorbeteg, szaladgált az udvaron, én nem is akartam kórházba vinni, majd kiderült a kórházban a laborban nem tudták mérni a vércukrát, kb 50-60 lehetett, azt mondták meg kellett volna halnia, de legalábbis valami kóma közeli állapotot képzelnének neki, de ezt, hogy szaladgál... Egyébként a mai napig 27-28-as cukorral vígan van.

2012. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
Szeretném közölni a tisztelt moderátor kartárssal, ha esetleg nem lett vola egyértelmű a szövegkörnyezetből, a diszlexiás hozzászólás nyilvánvalóan ironikus volt!
2012. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogyan történt a konkrét eset, de nem is arról beszélgetünk, csak egy "kerettörténet".


23-nak:

Most ugye viccelsz vagy engem/minket nézel ufónak?

Tudod mi kell ahhoz, hogy megállapítsák a halál beálltát?

Tudod, hogyan néz ki egy kivérzett ember?

Nem 100 emberből 99 meghalt volna, hanem 100.


Lehet, hogy a fiad bőven elvan 20+ vércukorszinttel, de hogy ez nem normális és nagyon veszélyes, azt te is tudod, ugye?



Utolsónak:

Lemaradtam a moderátori ténykedésről...

2012. jan. 11. 14:54
 26/54 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen normális és nem veszélyes- a diabetológusok és hozzáértők szerint sem. Ez van, változtatni nem lehet rajta.

Mert tudod, nem vagyunk Istenek és elfogadjuk a szervezet nem parancsszóra működik.

És nem is képzeljük annak magunkat, mint itt egyesek, hogy küldenének halálba embereket csak úgy, mert nekik nem tetszik a létük. És ennyire szakértőek,hogy távdiagnosztizálnak, mert részt vettek egy EÜ tanfolyamon, azért van önbizalmad, de szerencsére orvosit nem végeztél és a Taigetosz is kiment a divatból már, rég.

2012. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
Nekem genetikai rendellenességgel született kisfiam van, bár még nem jár és nem beszél az első héten az életéért ment a harc, de azt mondhatom a szerencsésebbek közé tartozunk!! A kérdésnek bizony van létjogosultsága és sok gyógypedagógus és orvos is azt mondja, hogy talán amit ma megtesznek egy gyermek életben maradásáért talán már nem kellene. Én is azon véleményen vagyok, gondoljuk csak át huszonegynehány hétre született gyerekek, gyakorlatilag életfontosságú szerveik teljesen fejletlenek. Az orvos megmenti, hiszen ezt mondja az esküje és persze főleg a becsvágya! De mi lesz azzal a gyerekkel, mi lesz a szülőkkel? Na ebbe nem gondol bele senki, tudom ezt már sokan elmondták, de igaz, akinek nincsen beteg gyereke még csak halvány fogalma sincsen róla milyen minden nap megküzdeni azzal, hogy mi lesz........
2012. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
Sajnos elbeszelunk egymas mellett. Amugy nem ertem mar az egeszet, kiirod a kerdesd, azt irod, istent jatszanak az orvosok. Az egesz beszelgetes a kerdesedbol indult. Aztan most azt mondod, azt sem tudod hogyan tortent a konkret eset. Lehet sosem kellett ujraeleszteni ezt a babat- mert ugye elmondod, h nem tudod mi volt konkretan. Akkor meg el kellett volna tole venni az eletet? Bocsanat, nem kotekedni akarok, de nem ertem az egeszet most mar.
2012. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:

Szerinted akár több órás akár szenvedés után egy épp szült nő tud ilyen esetben helyesen dönteni? Én ugy vagyok vele,ha beteg akkor is az enyém. A tesóknak hogy magyaráznád el,hopgy bocs szenvedtem vele 2-3 napot és végig a 9hónapot akár hányingerrel meg egyebekkel és utána nincs tesó?

S az orvos milyen jogon mondja azt,hogy bocs de X megérdemli az életet mert 27.hétre született és nem élesztettük újra,de a 26.hétre született baba nem mert őt ujra kellett éleszteni? Megjegyzem egy ismerősöm 26.hétre született meg nem mondod róla h ilyen korán 300 grammal született! Megjegyzem én is oxigénhiánnyal születtem 85-ben.

Szerintem ha belegondolunk ez az aktiv eutanázia,hogy rábolint a doki h Ő már nem kell!

A betegségek: nyelési nehézségek,beszédhiűny,járás ülés meg hasonlók amiket irtál azon nagy valószinűséggel tud segiteni a Dévény Anna alapitvány konduktorai. A betegségek 90%án tudnak segiteni!

Szerintem egy orvos nem mondhat ilyet,hogy nem mentem meg! [link]

Párom 3 azaz 3 liter vért vesztett és az orvosok azt mondták h negyed órás mütét,erre 4 óráig mütét volt! De itt van,megmenekült és most is boldogan játszik a közös lányunkkal!!!!


Egy ismerősöm történetét,megosztom veled röviden.Nem tudom mi volt pontosan mert az anyuka nem mesélt róla én meg nem faggattam. Megszületett a kisfia,korházba került és asszem 1 hetet élt. Mert szivbetegsége volt és időre született,nem tudják mi volt az ok. 26L

2012. jan. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
Valaki meg a nagyon koraszulott babakat emliti-oket sem kene megmenteni. Ez pont olyan eset mint az oxigenhianyos- tehat nem lehet tudni milyen kovetkezmenyek, betesegek lesznek. Nem egy 24 hetre szuletett baba teljesen egeszseges eletet el, koszoni szepen jol van. Tudom, h van akinek valami visszamarad, de hogyan mondjak le rola, ha azt sem tudom mi var rank. Egy eleten keresztul legyen lelkiismeret furdalasom, h lehet ha elne, teljesen egeszseges lenne.
2012. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!