Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autisztikus/aspergeres gyermek...

Autisztikus/aspergeres gyermeket nevelő szülők! Viselkedési problémákkal kapcsolatban tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

5 éves kislányommal már régóta vannak problémák (kényszeres tünetek és szociális problémák), és nemrégiben derült ki, hogy pervazív zavar. Nemsokára megyünk a Vadaskertbe bennfekvéses kivizsgálásra, pszichiáter tanácsára. Viszont most napról napra romlik a viselkedése, és semmilyen eszközünk nincs, az óvónők is tanácstalanok. Tudja, hogy amit csinál, az rossz, de másodpercek alatt cselekszik, gondolkodás nélkül (tehát pl. megrongál dolgokat, bántja a társait, nekimegy az óvónőknek). Fegyelmezésre, szidásra, büntetésre nagyon rosszul reagál, iszonyú hisztirohamokat vált ki belőle. Az óvónők már inkább mindent ráhagynak inkább. Egyébként nagyon értelmes, IQ-ja magas, kommunikatív, mindent megért, mindent meg lehet vele beszélni. Én itthon kompromisszumokra törekszem, de erre az oviban huszonvalahány gyerek között, szoros napirenddel nincs lehetőség sajnos és a legtöbb gond ott van vele. Az iskolakezdéstől rettegek. :(

Pszichológushoz járunk, de egyelőre nem sokat segít, és mondta is a pszichológus, hogy csodát ne várjunk, mert mindig lesznek problémák. Tudnátok konkrét tanácsokat adni?


2012. febr. 1. 12:43
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
33%

Próbáltátok már a tej és glutén mentes étrendet? Állítólag sokat segít. Illetve a GAPS diétáról hallottál?

Hol laktok?

2012. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Pest megyében lakunk, és korábban, mikor felmerültek a problémák, Ayres-terápiára jártunk. Most egyelőre a "hivatalos" utat járjuk, de annyit romlott a helyzet, hogy mindent meg kell próbálnunk.

Valószínűleg keresek egy TSMT-s instruktort, és nekikezdünk. Eszközeink vannak (nagy labda), a többit meg beszerezzük. Mondtam a férjemnek a trambulint és azt mondta, hogy akkor veszünk egy kicsi, szobai trambulint télre, aztán majd tavasztól használjuk a kintit!

Én a természetes gyógymódokban nem annyira hiszek, de nem zárkózom el semmitől: a szüleim hordják a gyereket természetgyógyászhoz, én ezt rájuk bíztam, ha ők hisznek abban, hogy ez segít, akkor csinálják!

Étrenddel kapcsolatban viszont nagyon nem szeretnék variálni, mert a gyermekem így is nagyjából 10 féle ételt eszik csak, és minden új íztől egyszerűen irtózik! Nem tudunk kísérletezni, örülünk, ha egyáltalán valamit megeszik. Új kajákat rendszerint kiköp, vagy kihány. Értem ezalatt, hogy akkor is, ha egyébként szereti az adott ételt, csak másképpen van elkészítve, mint ahogy megszokta.

2012. febr. 3. 15:18
 13/41 A kérdező kommentje:
Még annyit a tej- és gluténmentességhez, hogy a gyerek ettől szimplán éhenhalna, mert az oviban sokszor egész nap semmi mást nem eszik, csak kenyeret és tejet. Mondták is az óvónők, hogy még szerencse, hogy szereti a tejet, mert különben egész nap éhezne! (Így is elég sovány szegénykém, a válogatóssága miatt.)
2012. febr. 3. 15:21
 14/41 anonim ***** válasza:
23%
A hivatalos út nem feltétlenül az üdvözítő.....
2012. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Nem üdvözítő, de muszáj... ugyanis onnan adják a pénzt a millió fejlesztéshez, ami ugye nem két fillér. :(
2012. febr. 3. 23:40
 16/41 anonim ***** válasza:
56%

El kell keserítselek...nem adnak pénzt a fejlesztéshet amire nem az oviban kerül sor. Csak előírják.. és ha az ovi nem viszi a gyerekhez a fejlesztőpedagogust, a gyógypedfagogust a mozgás terápeutát akkor nem kpasz egy fillért sem a kötlségekre.

Tudom mert ezeken már túl vagyunk.

az oviban hiába volt fejlesztő pedagoguas mondván nem lehet a gyerek érdeklődését felkelteni nem foglakozott vele 2 évig. Haramadik évben külön utazó gyógypedagogus járt a gyerekhez,aki becsülettle próbálta a 3 előírt terápiából a kettót mozgást és a gyógyped fejlesztést csinálni... logopédiára külön jártunk,hordtuk mi szülők.

Szóval ez van a TSMT tornát sem fogja senki kifizetni neked ha nem az oviban csinálják. mi heti 2 alaklommal jártunk csoportba óránkébnt 2000-ért, egyéni terápiában pedig alkalmanként 3000-ért.. és a bizotssgá előírta.... állílag Tb finanszírozta? Na ja de hol?

2012. febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Nem magát a fejlesztést finanszírozza, hanem ilyen formában, mint emelt családi pótlék, GYES, utazási támogatást, közgyógy igazolvány... de ahhoz, hogy ezeket intézzük, kell a szakértő bizottság.

Azon kívül az ovi nagyon sürgeti az SNI-s státuszt, na meg az iskolához is kell majd jövőre....

2012. febr. 4. 12:22
 18/41 anonim ***** válasza:
30%
Sajna sima SNI-re nem jár.. így én nem tudom.. de egyébként nekem azt mondták most a suliban ( spec suli),ohgy azért is kell a szakértői,ohgy pl a mozgásfejlesztést ingyen kaphassa.
2012. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Sima SNI-re nem, de ha aspergert diagnosztizálnak - ami nálunk esélyes - arra igen. De azt külön kell intézni.
2012. febr. 4. 23:32
 20/41 anonim ***** válasza:
64%

Szia


Én fiam majdnem 6 éves autista F84.9, de lehet, hogy idén megkapja az aspergert sni F 84.8. Gyorsz válaszom ne ijedj meg lehet segiteni. Jó modszer az Én könyv kártya. A kiabálás a büntetés totál rossz de nálunk a jutalom dicséret bejön. Én már 2 éves kora óta érzem, más mint a többi gyerek 2 éve a szakértők állapitották meg a diagnozist. Kapunk ingyen fejlesztést emelt csp és gyes, stb. 4 év alatt sok fejlesztést kiprobáltunk tudok tapasztalatotokat irni. Mi normál oviba integrálhatók vagyunk csak az ovi dupla gyereknek számolja el öt. Én ma már ugy érzem sokkal különlegesebb klasszabb gyermekem van mint másnak 1000 számokat olvas betüket ismeri számitógépet használja stb. Ma már értjük egymást és jól müködnek a napjaink. Ha több érdekel vagy tudok segiteni irj szivesen válaszolok. Fel a fejjel te egy különleges gyereket nevelsz tudod a legtöbb tudos zseni autista apergeres

2012. febr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!