Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autisztikus/aspergeres gyermek...

Autisztikus/aspergeres gyermeket nevelő szülők! Viselkedési problémákkal kapcsolatban tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

5 éves kislányommal már régóta vannak problémák (kényszeres tünetek és szociális problémák), és nemrégiben derült ki, hogy pervazív zavar. Nemsokára megyünk a Vadaskertbe bennfekvéses kivizsgálásra, pszichiáter tanácsára. Viszont most napról napra romlik a viselkedése, és semmilyen eszközünk nincs, az óvónők is tanácstalanok. Tudja, hogy amit csinál, az rossz, de másodpercek alatt cselekszik, gondolkodás nélkül (tehát pl. megrongál dolgokat, bántja a társait, nekimegy az óvónőknek). Fegyelmezésre, szidásra, büntetésre nagyon rosszul reagál, iszonyú hisztirohamokat vált ki belőle. Az óvónők már inkább mindent ráhagynak inkább. Egyébként nagyon értelmes, IQ-ja magas, kommunikatív, mindent megért, mindent meg lehet vele beszélni. Én itthon kompromisszumokra törekszem, de erre az oviban huszonvalahány gyerek között, szoros napirenddel nincs lehetőség sajnos és a legtöbb gond ott van vele. Az iskolakezdéstől rettegek. :(

Pszichológushoz járunk, de egyelőre nem sokat segít, és mondta is a pszichológus, hogy csodát ne várjunk, mert mindig lesznek problémák. Tudnátok konkrét tanácsokat adni?


2012. febr. 1. 12:43
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
56%
Volt olyan diagnózisotok, hogy autista a gyermeketek? Hány éves korában kapta a diagnózist? Mik voltak a tünetei? Meddig diétáztatok? Nehéz volt kivitelezni a diétát?
2012. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
56%

Ezt a kérdést én tettem fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


Nehéz volt, óvodába is vittünk ételt, de nem volt lehetetlen a dolog.

2012. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Ja gluténmentesen kb. 3 hónapig aztán már csak tejmentesen fél évig.


Most ismét tejmentes diétát tartunk, de más dolog miatt. ( IgA hiánya volt, ami már rendeződött is).


Egyáltalán nem nehéz már. óvodába is 1 liter tejet (rizstej, szójatej) viszünk hét elején és mindent megcsinálnak belőle.

2012. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
86%
De hát a te gyermeked soha nem is volt autista hálistennek... Tudod, ez az én auti lánykámnál úgy működik, hogy ahogy fejlődik, okosodik, elhagy dolgokat, van, hogy jön helyette más, van, hogy nem. Ha ez éppen egy ilyen "alternatív" kezelés során történne, mondhatnám, hogy azért javult az állapota, mert hatásos volt, de a hosszú évek tapasztalata azt mutatja, hogy maguktól is múlnak, változnak a tünetek, de meggyógyulni soha nem fog, sajnos. Én a gyógypedagógiában hiszek, a fejlesztésekben. Sajnos nincs annyi pénzünk, hogy csodaterápiákra költsem, amiknek a hatásosságában nem is hiszek. Ha lenne, esetleg kipróbálnám, de akkor is csak olyat, amivel nem okozok neki még több szenvedést. Örülök, hogy a te gyermeked már jól van, és hogy ennyi mindent megtettél érte. Szép napot neked!
2012. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
54%
Megértem,hogy szkeptikus vagy... de legalább vehetné a fáradságot és időt,hogy elolvasod amit a diétáról linkeltünk neked. Az m,ég pénzbe sem kerül.
2012. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam.
2012. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Én is egyet kell hogy értsek avval, hogy sajnos a tünetek iszonyúan változékonyak: ha egy elmúlik, jön helyette 3 másik...

Nálunk most napról napra romlik a helyzet - az éjszakát agyrázkódással kórházban töltöttük. Most beiktatunk pár nap pihit, kivonjuk a közösségből, ez neki egyértelműen túl sok!

A természetes gyógymódokat nem tartom ördögtől valónak, de ma tudtam meg, hogy a természetgyógyász, akihez a szüleim elvitték, közölte, hogy a gyerek nem autista, csak kristály vagy indigó gyerek és érez benne valami feszültséget. Először látta életében. Ha ott lettem volna, megmondtam volna, hogy a gyerekben másfél éves kora óta van feszültség, és időnként (egyre gyakrabban) minden látható ok nélkül robban (üt-vág mindenkit, aki a közelében van!). Lehet tőlem kristály vagy indigó: verekszik.

Szóval attól, hogy szeretem és elfogadom, még nem fogja megállni a helyét az óvodában, iskolában, sőt, messzebb megyek, a társadalomban! Attól még nem javul a mozgáskoordinációja úgy, hogy ne essen rendszeresen a fejére - mert nem ez volt az első agyrázkódása és gyanítom, nem is az utolsó.

Ja, és azt se mondja senki, hogy ez az állapot gyógyítható: kezelhető, fejleszthető, de nálunk sokkal idősebb aspergeres gyereket nevelő szülők esetében is látom, hogy a miénknél még komolyabb problémák is előjönnek később!

Én elhiszem, hogy a diéta lehet jó, de mivel a gyerekem az oviban napokig csak tejet és kenyeret eszik, esetleg tésztát, üresen (vagyis glutén gluténnal), bevinni pedig semmilyen ételt nem lehet, ezért nem kockáztatnám meg, hogy az egyébként is sovány gyereket még jobban lefogyasszam. Én örülök, ha egyáltalán megeszik valamit. Nálunk nem úgy működik, hogy kísérletezem valamivel, és rábeszélem, hogy egye meg! Ha nem ízlik neki, akkor nem eszik, akkor sem, ha nem kap mást! Ha napokig nem adok kedvére valót, akkor napokig nem eszik! És mivel pillanatnyilag pont a tej és a gluténtartalmú ételek azok, amiket elfogad, ezért egyszerűen nem merek kísérletezni!

De ha nekem bárki mutat olyan gyereket, akinek volt 4-5 komoly kényszeres, és 8-10 komoly szociális tünete (egy sereg aprósággal megspékelve - nálunk amúgy a beszéddel az égvilágon semmi gond nincs), és ezek a diéta hatására megszűntek úgy, hogy nem jött helyette másik, akkor elhiszem, hogy működik. De még mindig ott a probléma, hogy hogy vegyem rá a gyereket, hogy megegye, amit eléteszek! És hogy vegyem rá az óvodát, hogy minden ÁNTSZ-szabályt megszegve külön az én gyerekemnek készítsen bármit is, és magyarázza el 25 másik gyereknek a csoportban, hogy ennek az egynek lehet, amit másnak nem...

2012. febr. 9. 17:46
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

És hogy vegyem rá az óvodát, hogy minden ÁNTSZ-szabályt megszegve külön az én gyerekemnek készítsen bármit is, és magyarázza el 25 másik gyereknek a csoportban, hogy ennek az egynek lehet, amit másnak nem...


Az óvoda nem szeg ANTSZ szabályát azzal,ha diétás étkeztetést kér a közétkeztetőtől a gyerekednek. Sőt az ANTSZ ott ahol erre külön nincs lehetőség engedélyezi,hogy a szülő kaját vigyen be.

Tudom ebben a szakmában dolgozom...de ha nekem nem hiszel érdeklődj utána az ANTSZ-nél.

2012. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez a helyzet az evéssel. Fehér, barna és zöld színű dolgokat eszik. Ezek zöme tejtermék vagy glutén. Ritkán tojás vagy spenót... Ezeket hónapokig variálja, de mást nem eszik meg, akkor sem, ha éhezteted. Ő a kitartóbb. 3 nap után epét hányt és mi adtuk fel, nem bírtuk idegileg. Ép eszű ember nem nézi végig, hogy a mániákus gyereke éhenhal, mert az ő akarata erősebb.


Nekünk is csak a mozgás segít. Mindenben. A fejlődésben, a szociális készségekben, az önbecsülésben ,hogy ne legyen búskomor.

2012. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
80%

Valahogy úgy érzem, és olvastam is, hogy minél fiatalabb egy gyermek annál jobban hat a kezelés amit kapnak.( Ezt bármilyen kezelésre, diétára és fejlesztésre értem.)


Úgy gondolom, ha annak idején nem próbálok ki mindent belesüllyedt volna ebbe az állapotba Ő is.


Mindennek utána néztem, a legutolsó kósza hírnek is és ha kellett volna akár a világ végére is elutaztunk volna ha ott kapunk segítséget.


Itt hozzá teszem, hogy mi nagyon földhözragadt és szkeptikus szülők voltunk, de akkor abban a helyzetben ez nem számított. Sokkal fontosabb volt, hogy segíteni tudjunk neki.


Amikor elkezdtük a tejmentes diétát az első változást kb. két hét múlva vettük észre rajta. Szinte "kitisztult" a szeme, hirtelen odafigyelt ránk, megfogta a kezünket és úgy sétáltunk ( azelőtt mindig elrohant, erősen kellett fogni a kezét), az étkezése is változott ( már leírtam), sokkal nyugodtabb lett...sorolhatnám még.


Nem meggyőzni akarlak titeket, hiszen semmi közöm másokhoz, tudom, hogy nap mint nap mit éltek át és a gyerekek is, mégis arra biztatnálak Titeket, hogy próbáljatok ki más módszereket is. Veszteni valótok nincs csak jobb lehet, hiszen ezek természetes módszerek. ( diéta, Tsmt, Mora terápia-oltáskivezetés, gyógypedagógia, logopédia, lovasterápia....stb. és a leghasznosabb a Cranio-sacralis terápia.) Persze csak ha tehetitek.


Szép napot nektek is!

2012. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!