Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sztetek normális, hogy 5...

Sztetek normális, hogy 5 évesen, bepisil, bekakil, hazudozik, nem fogad szót. Sokszor még öltözni se akar egyedül?

Figyelt kérdés
Nem mindennap fordul elő, van, hogy egy évig nem történt semmi, aztán megmint. Mostanában rászokott a hazudozásra, igen elpakkolt, igen elment pisilni, meg hasonlók, persze nem. Az apja meg védi, ilyenkor felbátorodik és még flegmázni és feleselni is elkezd velem. Sztetek mit tehetnék? Kezdem eléggé unni. Hetente kétszer van a mamánál, és utána (mivel a mama megcsinálja) öltözni sem hajlandó, azzal a kifogással, hogy Ő nem tudja. Pedig 3 éves kora óta egyedül öltözött.
2012. febr. 22. 21:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igen
2012. febr. 23. 12:38
 12/24 anonim ***** válasza:

akkor nincs min csodálkozni.

szegénykének meghalt az anyukája, kistestvére született, óriási traumák:(

jó hogy védi az apja!

ha öngyilkos lett az anyja, lehet, hogy előtt beteg is volt, depressziós vagy akármi, szóval min ment keresztül az a kisgyerek, az egy életre is sok!

2012. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, akkor szerinted 4 év után jön ki a gyereken a trauma?
2012. febr. 23. 14:36
 14/24 anonim ***** válasza:
40%
Soha ne kelljen azzal élned, hogy meghalt a gyereked, ráadásul a saját keze által. Megértem az anyai nagyszülőket, hogy imádják a lányuk után maradt gyereket. A kicsi nyilván érzi a belőled áradó ellenszenvet, azért "tesz keresztbe", ahogy fogalmazol. Egy 5 éves gyerek nem gonosz, csak visszatükrözi a környezetét. Sajnálom, hogy ilyen "nevelőanyja" lett, mint te vagy.
2012. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szerintem "csak" szeretethiányos.

Az apukájának kéne vele többet foglalkozni.

Hiszen gondolom nem úgy szereted őt, mint a saját gyerekedet. Ha nem így van, akkor bocsi!

Csak magamból indultam ki, hogy én más gyerekét, még ha a páromé is, nem tudnám sajátként szeretni.

2012. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes, hogy az elműlt négy évben teljesen normális volt és most, h kicsit többet van máshol egyből kijött rajta a trauma. Méghogy nekem nincs empátiám. A probléma megoldására ötleteket kértem és nem azt, h engem szídjatok.
2012. febr. 23. 21:49
 17/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Nem teszem, szerintem csak magából indul ki az előtted szóló :) Lehet lelki problémái vannak :)

Tudom milyen a viszonyom a fiammal. 4 éve nevelem, eddig semmi probléma nem volt. Imád engem és én is őt. Egyszerűen csökkenteni fogom a láthatást, ha a mama nem érti meg, hogy egy 5 éves kisfiú tud egyedül is öltözni. Ma reggel rászóltam, hogy öltözzön fel, mert nem tudok neki segíteni, és a mama se jön. Másodjára felöltözött egyedül. Pedig este nem tudta azt a cipőt levenni, ma reggelre megtanulta felvenni :)

2012. febr. 24. 09:05
 18/24 A kérdező kommentje:

Még ennyit hozzá fűznék "Kedves válaszolónak":

Ezuton is csak sajnálni tudom a felfogásod, és reménykedem benne, hogy az élet kicsit felvilágosít. Lehet téged nem szerettek, de én szeretem a fiam és ő is engem. Azért mert vannak próblémáink ( de hol nincsenek ) nem jelenti azt, h szegény félárva gyerek nem kap szeretett. NEM félárva, ÉN vagyok az anyja. Megtanítottam biciglizni beszélni, szobatisztaságra, egyszóval mindenre. Nincs másik anyja. Nem kell erre fognod. Azért mert szigorú szülő vagyok, megpróbálsz alázni, ez csak téged mínősít le.

Azért írtam ki ezt a kérdést, mert szerintem sok másik szülő küzd a gyereknél ilyen dackorszakkal és érdekelt, hogy mások, hogyan is oldják meg. De sajnos ebből is látszik, hogy neked nincs gyermeked, de ha van is akkor nem evilági teremtmény.

2012. febr. 24. 09:12
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Kérdező!

Szerintem mégis csak kaptál választ, de magadban találtad meg, és én ezt nagyon biztatónak látom! Mert kimondtad (leírtad), hogy szereted azt a gyereket! :)

Egyébként az én 5 évesem is tud(na) egyedül öltözni, szökőévenként egyszer sikerül is különösebb hiszti nélkül megoldani, de én nem erőltetem, mert ez csak egy icipici probléma a sok közül. (Írtam már, hogy a gyermekem autista - egyébként nem beteg, csak MÁS. Én úgy szoktam neki mondani, hogy KÜLÖNLEGES.)

Sok erőt kívánok Neked, mert sajnos tudom, hogy egy ilyen szomorú háttérrel induló kisgyermekkel még nagyon-nagyon sok probléma lesz a későbbiekben, amit csak szeretettel lehet megoldani (akármilyen szigorú is vagy, azért csak szeresd, nagyon!). De szerintem ezt Te is tudod!

2012. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, kijöhet ennyi év után bármi, hiszen tényleg nagy traumákat élt át. Nagyon pici volt, de ma már tudjuk, hogy az ember magzati korban is megélhet traumát. Sőt, tovább megyek, a legújabb pszichológiai kutatások a transzgenerációs traumákra is kiterjednek. Vagyis olyan dolgokra, amiket nem mi élünk meg, hanem szüleink-nagyszüleink-dédszüleink....

Az édesenya öngyilkossága húsba vágó trauma neki. Nemcsak most, későbbi életében sokszor elő fog még jönni, s mindig kezelni kell a dolgot.


Én gyerekpszichológust javasolok.


Kívánok Neked sok türelmet és erőt ebben a nem egyszerű helyzetben a három gyerekkel! :)

2012. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!