Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Minek tudható be hogy a...

Minek tudható be hogy a lányom nem hajlandó már kézenfogva sétálni csak egyedül?

Figyelt kérdés
A lányom amióta elengedtem a kezét hogy egyedül is menjen a kezemet már nem hajlandó megfogni ha meg jön egy kocsi és megfogom a kezét orditani kezd.Én ugy tudo hogy elvileg mind kettöt kéne csinálnia egyedül is meg a kezemet fogva is.Az lehetséges hogy ha ujra visszaszoki a kézen fova sétára akkor ujra nem fog egyedül menni?Régen örült ha fogtam a kezáét de most meg ha meglátja hogy fogom a kezét minden baja vanMit tegyek most ilyen helyzetbe?Láétezik hogy tul hamar engedte el a kezét?
2012. márc. 13. 13:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát, hogy nem veszed fel. Ordítani fog, de ha látja, hogy nem történik semmi egy idő után feladja. Hidd el :) (nekem van a 4.5 éves hisztisem)

Nem könnyű az akaratosabb gyerekekkel, a lányom tegnap a boltban rendezett jelenetet...nem tudom miért, talán fáradt volt, de a kasszánál térden fetrengett. A mögöttünk álló nő meg is botránkozott az egészen (meg gondolom mások is), de nem tudok mit csinálni vele. Soha nem engedtem a hisztijeinek, soha nem kapott meg semmit csak azért, mert hisztizett érte. Sőt mostanában ha hisztizik van, hogy büntetést is kap (nem nézhet mesét pl), tudom nem a legjobb, de tehetetlen vagyok néha :(

2012. márc. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azon filóztam, milyen fura is, hogy ezen problémázunk, ugyanakkor örülnünk kellene, hogy a gyerek ennyire szeret, ragaszkodik és megbízik bennünk nem ?


Ha úgy gondolod fáradt lehet, vedd fel.

Próbáld meg, hogy csak leguggolsz hozzá, kicsit ölelkeztek, aztán folytatjátok külön útatokat (mármint nem veszed fel.

Nehéz ez, mert időnként azért jól esik nekik valóban, ha felvesszük őket, és időnként bele is férne, csak túlzásba esnek.

Próbálhatod azt, hogy kiszemelsz egy pontot, a legközelebbi fa, és mondod neki, hogy ott majd fölveszlek. Ott kiszemeltek egy másikat, hogy ott majd leraklak. Aztán a távokat úgy csinálod, hogy te jöjjél ki az ügyből pozitívan.

Adj is, de mértékkel, és legyél türelmes, ezek a dolgok nem egyik napról a másikra lesznek elfogadhatóak egy kicsi számára. Kitartóan, következetesen próbálkozz.

2012. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Most már kezd leszokni az állndo kézbe kapaszkodást.Folyamatosan sétál néha azért megállunk és nézelödik körbe mi van körülötte aztán tovább megy
2012. márc. 16. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!