Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fog valaha beszélni a 2éves...

Fog valaha beszélni a 2éves lányom?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 2 éves és még mindig ne beszél.A hllásával nincs baj mert megérteni megérti mit mondok neki.De akárhányszor mondok neki egy szót pl baba többször is ne mondja.Bár vannak pl amikor azt hogy anya tisztán s áérthetöen mondja de ez nagyo ritka.Fejlesztésre is hordom ahol tanitják öt mindenre megtanitják neki az állat angokat is de semmi a gyógytornászunk azt mondta legyünk türelemmel a többi dlgban is behozta a lemaradását itt a mozgást értem.Fog ö beszélni csak idö kell neki.Mit tegyek várjak még?
2012. márc. 19. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen mit sürgeted? :) Még ráér, ha hétéves lenne, jogos lenne a kérdésed.
2012. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
2 évesen nagyon ritka az a gyerek, aki beszél.(bár sokan az ellenkezőjét mesélik a sajátjukról, csak ha találkozol velük, "éppen nincs kedve semmit mondani, padig otthon elszavalta a Talpra magyart" :) )Mesélj neki sokat, beszélj hozzá. Lesz még idő, amikor visszasírod ezeket a "néma" órákat :)))
2012. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A sogornöm fia is beszél pedig ö már 4 hónappal idösebb és ö elöbb kezdett el beszélni de mondjuk ö nincs is annyira elmaradva a társaitól mint az én lányom.Probálkozok olyannal is hogy már nem adok cumit a szájába hátha elkezd valamit mondani.Bár az édesanyám szerint én is késön kezdtem el beszélni talán örökölte ezt tölem.Még annyit szeretnék megkérdezni hogy a cumiról való leszoktatásnak mennyire van köze a cumisüveghez?Leszokik e róla magától vagy nekem kell leszoktatni a cumisüvegröl?
2012. márc. 19. 19:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A beszéd miatt ne aggódj, főleg ha tornára is hordod. A cumisüveget majd magától el fogja hagyni ne aggódj (kb 2,5-3,5 éves kora között).
2012. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen relatív dolgok. Van olyan ismerősöm, akinek a kisfia 2,5 éves és alig beszél valamit. egy-egy szót, de azt is csak a szülei értik. A húgom ezzel szemben 6 hónaposan mondta ki az első szavát és kb 1 éves kora óta be nem áll a szája (ennek 10 éve) és ágyuval se lehet lelőni. Teljesen belefére az megszokottba, hogy 2 évesen még nem nagyon beszél. Az viszont ostobaság, hogy majd akkor aggódj, ha 7 évesen tart itt. Akkor már nagyon aggódj, 5 éves korára a gyereknek beszélnie kell (szerintem) De beszélni is fog, ne aggódj. Beszélj hozzá sokat és ne nézzen tévét.
2012. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 éves lesz a fiam, és ő sem beszél:( Van amikor mondok neki szavakat, mondja is utánunk, de ez nálunk is ritka. Mi is fejlesztésre járunk. Írtad hogy a mozgásban is lemaradása volt? Miben? mert az én fiam, nem tud váltott lábbal lépcsőzni, motorozni, ugrálni. Nekünk ezeket kell fejleszteni.
2012. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kicsifiam 3 éves 3 hónapos,és szavakat mond,keveset beszél keveset ért, tegnap az orvos megerösítette hogy enyhe autizmusa (asperger szindroma) van. Teljesen egészséges,szép kisfiu semmi más testi vagy akár mozgásbeli problémája soha nem volt,minden téren kivizsgálták,még a genetika van hátra.
2012. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Rokon kisfiú 5 évesen sem beszélt összefüggően. Azóta felnőtt és most írja a PhD-jét. Nyugi!
2012. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha netántán akadályozott, vagy megkésett a beszédfejlődése, amit 3 éves kor nem mondanak ki a szakemberek, mert csak 3 éves kor után kell elkezdeni aggódni, akkor is a lehető legjobb dolgot teszed vele a mozgásterápiával.


Én nem mondom, hogy nyugi, hogy fog beszélni, mert nem vagyok jövőbe látó, ahogy itt sok ember érzi magát, inkább csak tanácsolom, hogy figyelj oda és abba ne hagyd a tornáztatást, ugyanis a speciális mozgásfejlesztés indítja be a beszédet, ugyanis az segíti be az agy érési folyamatát, ami a beszédhez kell.

2012. márc. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Na ez mid szép és jó az én lányom corpus callosum hiánnyal született és ezért is foglalkozik vele a gyógytornász kicsi kora ota mert a mozgásában is le volt maradva de szépen behozta.De a beszéddel félek hogy gond lesz.Bár a szüleim édesanyám szerint én is késön kezdtem el beszélni de arra már nem emlékszik hány éves voltam de hgy van e összefüggés a kettö közt nem tudom
2012. márc. 23. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!