Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fog valaha beszélni a 2éves...

Fog valaha beszélni a 2éves lányom?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 2 éves és még mindig ne beszél.A hllásával nincs baj mert megérteni megérti mit mondok neki.De akárhányszor mondok neki egy szót pl baba többször is ne mondja.Bár vannak pl amikor azt hogy anya tisztán s áérthetöen mondja de ez nagyo ritka.Fejlesztésre is hordom ahol tanitják öt mindenre megtanitják neki az állat angokat is de semmi a gyógytornászunk azt mondta legyünk türelemmel a többi dlgban is behozta a lemaradását itt a mozgást értem.Fog ö beszélni csak idö kell neki.Mit tegyek várjak még?
2012. márc. 19. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A lányom nem rég múlt két éves, és csak én értettem meg, mit beszél, piszkált is a védőnő rendesen, hogy ne értsem meg. Nekem lett igazam, szépen megindult nála a beszéd, szinte ugrásszerűen, egyik napról a másikra.
2012. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Van ismerősöm, aki ugyancsak corpus callosum hiánnyal szülte meg a kisfiát, igaz, ott van más baj is,de a beszéde azóta sem indult meg, pedig már 5 éves.

Ez nem az a téma, amit azzal el lehet intézni, kedves többi válaszadó, hogy szokásunkhoz meg kell nyugtatni ok nélkül az aggódó anyukát.

Az én fiam sem beszélt, ki is derült, hogy baj van. Ennyit a nyugtatgatásról. Inkább pánikoljon az anyuka és vegye komolyan, mint elpocsékoljon drága éveket, amiket fejlesztésre is szánhatott volna, csak mert mindenki nyugtatta, hogy majd fog beszélni! A szomszéd sztorija, aki csak 4 évesen szólalt meg, az ide édes kevés!

2012. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kedves hátén! Először nem volt róla szó, hogy milyen problémája van a gyereknek, nyilván máshogy áll hozzá az ember, ha többet tud.
2012. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

No igen ezért is hordom fejlesztésre meg igyekszek tanitai öt mondok neki szavakat papa mama anya apa meg az egyszerübbeket is de gyógytornász is tanitja sokat hetei egy alkalommal ajdnem 2 órát.Én is ha elmegyünk sétálni és ha látok a falunkban egy két kertben kakast akkor megmutatom neki.És igyekszem közben az állat hangokat is mutatni neki hogy azokat is tanulja de mostanában az köti le hogy tud menni és néha elnyög magáabn egy szót egyik ismerösöm pl azt értette az egyik szavából hogy azt mondja anya

de volt egy idö hogy mikor sokat emlegettem neki hogy gyere ide akkor töle ugy hangzott deje

most nem nagyon mondja már

2012. márc. 23. 15:05
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

14.34-esnek: teljesen mindegy, hogy leírta e vagy sem. Látatlanban akkor sem lenne szabad nyugtatgatni. A válaszolók ott vannak? Látják, ismerik? Nem. Ok nélkül írják a sablon szövegeket.


Kérdezőnek: torna, torna, torna. Jól csinálod. Csak ne add fel és ne hagyd abba. Ez nem hit kérdése, hanem tömény biológia. Ha továbbra is hordod, akkor be fog indulni a beszéde, talán csak később és megkésett lesz akadályozott helyett.

Sok sikert a kislánynak és neked.

2012. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"Beszélj hozzá sokat és ne nézzen tévét." Miért ne?
2012. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tv-nézés egyoldalú kommunikáció, ezért nem fejleszti a beszédet. Illetve a szinkron hang sem követi a száj mozgást.
2012. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!