Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Titkol, esetleg rejteget...

Titkol, esetleg rejteget valamit előlem a lányom?

Figyelt kérdés

16 éves a lányom és feltűnően sokat eszik, miközbe nemhízik tőle.. sőt az utobi időben talán fogyott is, nem tudom a súlyát megmondani, mert nekemsem árulja el. De sokszor naponta többször méregeti magát a mérlegen. Ritkán ezsik velünk, hiába szeretnék együtt vacsorázni... Ha mégis velünk vacsizik, többet eszik, mint az apja! Van hogy kisebb nagyobb időkre eltűnik, aztán megjelenik mintha mise történt volna... És valamit még kihagytam:bár rendszeresen jár sportolni, otthon is naponta edz 1-2 órákat. (Fiú tesói miatt vannak edzőgépek itthon..)

Szóval szerintetek aggódnom kéne, vagy ez egy teljesen normális, kamasz fogyizás/karbantartás akar lenni?


2012. febr. 22. 10:41
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
72%
Én biztosan aggódnék.
2012. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
És szerinted tudok valamit tenni, hogy rájöjjek, mindez miért is van? Esetleg vigyem pszichológushoz? De nem akarom, hogy ezért megutálljon. Egy időben mindent elárult nekem, mindent megtudtunk beszélni, most meg érzem, hogy titkol előlem valamit, de nem árulja el, és boldognak tűnik, nem úgy mint a mostani kamaszok. Nem vagdossa magát, nem fest óriás fekete szemeket magának, alig meg szórakozni, rendesen tanul, olyan mint hogyha kiegyensúlyozott lenne, de valami bajt érzek.. Talán elhanyagoltam? Több időt kéne töltenem vele?
2012. febr. 22. 10:52
 3/54 anonim ***** válasza:

Étkezés közben tűnik el?


Az is lehet, hogy bulimíás, azt nemigen fogja neked elmesélni:(

Esetleg próbálj utánajárni, hová tűnik evés közben, ha egyértelműen hány, akkor érdemes lenne elbeszélgetni vele, sőt, egy szakember se ártana.

2012. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Én leülnék vele és őszintén rákérdeznék. Elmondanám, hogy aggódok. Ha jó volt a kapcsolatotok, észre fogod venni, ha nem mond igazat. Ha nem mond igazat és baj van, akkor pszichológus, vagy nagyobb baj esetén pszichiáter és mellette pszichológus.
2012. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
Hát bocsi,hogy ezt írom,de lehet,hogy hánytatja magát :( Ezt még most az elején kell megbeszélni vele,esetleg segítséget kérni(ha tényleg így van),csak az a baj tanácsot nem tudok adni,hogy hogyan állj neki. Mert akár még támadásnak is veheti a dolgot.Lehet érdemesebb lenne megkérdezni egy szakértőt( gyermekpszichológus),hogy mit tanácsol mert "ilyen és olyan" gyanúd van és utána beszélni a lányoddal.Minden jót Nektek!!!
2012. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
ki kell deríteni, de nehogy leültesd, hogy na most akkor lányom, Te hánytatod magad? Inkább próbálj vele kettesben külön egy kis időt eltölteni (ruhavásárlás, szépségszalon, jó ezek amúgy elég gázosak) de hátha közben szóba kerül a testsúlya, hogy mi a véleménye a testéről, elégedett-e, mostanában sokat edz, mit szeretne edzeni magán ill. mit változtatna. Aztán hátha kibújik a szög a zsákból, hogy milyen az önképe
2012. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Én is ettől rettegek, hogy valamiféle táplálkozási zavara van. Most jutott eszembe,hogy előzőhéten,mentünk, termál fürdőbe, és oda is alig akart jönni, de rábeszéltük.. Egyberészes ruhába jött +fürdőnaci (bár ez nekem még jobb is, hisz ő az én "kislányom", örülök, hogy nem mutogatja magát) Szokott megjegyzéseket tenni a külsejére, amik eléggé negatívak.. Szóval, akkor menjek el vele kettesben vigyem el valahová, ami számára jó hely és ahol közben tudunk beszélgetni? Ezt megpróbálom.. És hogyha esetleg kiderül, hogy bulímiában szenved, akkor orvoshoz vigyem, vagy elég, ha én megpróbálok rajta segíteni?

Szegénykém.. Mit tettem, hogy ez lett.. Pedig próbáltam rendesen nevelni, de úgy látszik, hogy valahol elszúrtam..

2012. febr. 22. 12:43
 8/54 anonim ***** válasza:
79%

Nem Te szúrtad el. A média sugall olyan testképet, ami távol áll a normálistól, a befolyásolható kamasz meg megy utána.

Otthon nem nagyon tudsz tenni ellene, mégha bevallja is, csak fineszesebben fogja megoldani. Mindenképpen keress szakembert, mert ez nem játék.

2012. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Hú hát nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor ha kiderül, hogy tényleg beteg, akkor felkeressük a háziorvost...
2012. febr. 22. 13:28
 10/54 anonim ***** válasza:
Ha bullémiája van, te egyedül, nem tudsz rajta segíteni, mindenképpen szakember kell. Alattomos betegség és csak akkor gyógyítható, ha ő is akarja és belátja, hogy beteg. Sajnos ezek a lányok sokszor későn kerülnek orvoshoz, mert a szülők megpróbálják maguk gyógyítani.Elhiszik, mert a kislány megígéri, hogy nem hánytatja magát többet. Elhiszik, mert el akarják hinni, hogy magától meggyógyul. Pedig ez betegség és nem gyógyul magától. Tehát ha táplálkozási zavarra gyanakszol, akkor kérj segítséget. Nem biztos, hogy a lányos elmondja a valóságot. Lehet, hogy azt mondja majd amit hallani akarsz.
2012. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!