Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Piszkál, kritizál, cáfol,...

Piszkál, kritizál, cáfol, okoskodik, és kicsinál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egyik velem egyidõs(!) "barátnõmrõl" lenne szó.Azt mondja,jobban ismer engem mint én magam. A beszédemet is kifogásolja(pl.:nem eszek hanem eszem.. nem is figyel szerintem a mondanivaló tartalmára).. Meg olyan dolgokban vitatkozik ami értelmetlen.. pl múltkor megkérdezi:levágattad a hajad? mondom neki nem. erre nekiáll vitatkozni szinte gúnyosan vigyorogva hogy pedig de és hogy õ ebbe biztos 100 %ra... Volt olyan is hogy valamirõl beszélgettem másokkal erre odajõn,és szintén vigyorogva,szinte szórakozva a reakción majd: te miért beszélsz újabban ilyen sokat? Komolyan mondom,próbálom úgy kezelni mint a húgom,aki két éves,és tõle természetes,hogy még nincs tisztában a világ kis részleteivel,de egy jó tanuló 16 éves szinte NÕ... kérdeztem má miért csinálja,azt mondta,nem tudja,és õ ilyen,meg így védekezik(MI ELLEN? ELLENEM?)mondtam már azt is neki hogy ez gyerekes,mikor már kiakadtam rá(egyre inkább azt érzem hogy valami nem stimmel nála,és igyekszem türelmes lenni,de...),ekkor meg elkezdett sírni hogy õt mindenki utálja... 5perc múlva meg sírás közben megint mosolyog,és azt mondja-tudom,hogy utálsz,és hogy nem kellek,de legalább mondd ki... nem tudom hogy kezeljem,megõrülök...
2012. márc. 31. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a legjobb, ha nagy ívben elkerülöd. Látszik, hogy egy bizonytalan, szerencsétlen pancser, aki érzelmi zsarolásból akar élni.


mondd meg neki, hogy hagyjon békén, nem akarsz vele barátkozni. Nézzen magába, ha utálják, akkor annak biztos oka van. Fogadd meg, nem lelkizel vele, mert csak leszívja az energiádat. ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Egyszer, s mindenkorra szakítsd meg vele a kommunikációt. Ne szánd meg, mert csak megint beédesgeti magát.


ha társaságban megint aláz, akkor mondd azt, hogy Krisztike attól akar okosabbnak látszani, hogy engem butáz le.

2012. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is van egy ilyen "baratnom". Kislanyom nagyon szeret jatszani az ovevel, csakis ezert tartom vele a kapcsolatot.

Mindenbe beleszol: leidetlenezte a lanyom hajat, ha egy hibat ejtek beszed kozben, egybol megszolja (nem magyarul beszelunk. Hozzatennem, o nem tud irni az adott nyelven), beleszol a gyereknevelesbe (merthogy o mar az 1 eves kisfiut berakja buntetesbe), lefikaz, hogy az en lanyom 3 evesen lett szobatiszta (o mar az 1 evest is bilire rakja stb).

Idegesit. De egy megkeseredett ember, aki mindenkiben csak a hibat keresi.

Egyik fulemen be, a masikon ki.

Ja, naponta akar negyszer is felhiv mindenfele baromsaggal.


Probald meg te is minimalizalni a kapcsolatot. Nekem mindig faj a fejem minden vele valo talalkozasunk utan. De a lanyom legalabb jol erzi magat.

2012. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pff...Lányok.
2012. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem néhány pofon belefér.
2012. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg irigy, féltékeny rád. Magát okosabbnak akarja titulálni és azt szeretné elérni, hogy függj tőle és csak vele foglalkozz. Önző ember és valószínűleg önértékelési problémái vannak.
2012. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%
Az eszeK-ért jogosan szólt be.:-)) Ikes ige könyörgöm!!!
2012. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezzel jobb esetben mindenki tisztában van,de könyörgöm,kit érdekel hogy ikes ha épp magyarázok neki valamit,aminek a tartalmára kéne figyelni,nem arra hogy k vagy m... Én is sokszor beleszólhatnék bárkinek a lelkes beszámolójába,ha valamit nem egészen nyelvtanilag helyesen mond... de az emberek jobb esetben nem ilyen illúziórombolók,hogy közbevágjanak egy olyan történetbe ami neked fontos..
2012. ápr. 7. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:

En mar irtam (akinek szinten van egy ilyesmi baratnoje)


Kedves 6.-ik valaszolo: Az ESZEM es az ESZEK is jo. Attol fuggoen h hogy hasznaljuk a mondatban.

(Nyelvtantanar vagyok).

"eszem a kenyeret, kenyeret eszek.



A kerdezonek: Vmelyik nap a jatszoteren a kedves baratnom felbontott egy csomag gumicukrot. Az en lanyom szeretett volna a masik kezebe is egyet. Jol elkezdett beszologtani, hogy hogy nevelem a gyereket, meg hogy pofatlan. Felalltam es az automata fele vettem az iranyt, hogy veszek a lanyomnak en is. Erre meg jobban beszologatott.

Ugy felcseszett, hogy visszafordultam es ugy beolvastam neki hogy csak lesett. " SZARD MAR LE HOGY MIT CSINALOK. AZ EN KOLYKOM, UGY NEVELEM, AHOGY AKAROM. MEGEGYSZER BE NE PROBALJ SZOLNI!

CSak lesett, azota iv hivogat, neha felveszem, de lerazos hangnemben beszelek vele legtobbszor.


Ugyhogy kedves kerdezo, egyszer kell beszolni, egyszer kll csak felulkerekedni.

2012. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
PÉKLAPÁT A MEGOLDÁS. Ugye tudod, hogy mit kell vele tenni? :))
2012. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
utolsó. :DDD
2012. ápr. 21. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!