Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Piszkál, kritizál, cáfol,...

Piszkál, kritizál, cáfol, okoskodik, és kicsinál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egyik velem egyidõs(!) "barátnõmrõl" lenne szó.Azt mondja,jobban ismer engem mint én magam. A beszédemet is kifogásolja(pl.:nem eszek hanem eszem.. nem is figyel szerintem a mondanivaló tartalmára).. Meg olyan dolgokban vitatkozik ami értelmetlen.. pl múltkor megkérdezi:levágattad a hajad? mondom neki nem. erre nekiáll vitatkozni szinte gúnyosan vigyorogva hogy pedig de és hogy õ ebbe biztos 100 %ra... Volt olyan is hogy valamirõl beszélgettem másokkal erre odajõn,és szintén vigyorogva,szinte szórakozva a reakción majd: te miért beszélsz újabban ilyen sokat? Komolyan mondom,próbálom úgy kezelni mint a húgom,aki két éves,és tõle természetes,hogy még nincs tisztában a világ kis részleteivel,de egy jó tanuló 16 éves szinte NÕ... kérdeztem má miért csinálja,azt mondta,nem tudja,és õ ilyen,meg így védekezik(MI ELLEN? ELLENEM?)mondtam már azt is neki hogy ez gyerekes,mikor már kiakadtam rá(egyre inkább azt érzem hogy valami nem stimmel nála,és igyekszem türelmes lenni,de...),ekkor meg elkezdett sírni hogy õt mindenki utálja... 5perc múlva meg sírás közben megint mosolyog,és azt mondja-tudom,hogy utálsz,és hogy nem kellek,de legalább mondd ki... nem tudom hogy kezeljem,megõrülök...
2012. márc. 31. 11:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

5-ösnél a pont,az első mondatában konkrétan ott a dolog lényege.Ha Valaki alázni, oktalanul kritizálni akar,akkor az Magával nincs megelégedve és szerintem ha ennek tudatában vagy,máris jobban érzed Magad.Legalábbis mikor Én ilyet veszek észre egy "Barátnőmön" akkor azért elmosolyodom.Persze utána sem könnyebb elviselni az ilyet.De Nekik szerintem még nehezebb lehet.


8-asnál is ott a pont!:) Örülök,hogy ilyen diplomatikusan lerendezte Valaki az okoskodó nyelvtanost,ez is jó példa arra,hogy az illető nem azért van a gyakon,hogy segítsen Másoknak és nem a mondanivalóra figyel,hanem helyesírási hibákat javítgat,ez itt nagyon idegesítő,még ha jogos is. Szerintem.Vagy nem!?:)


Egyébként azért jöttem ide,mert keresgéltem valamit a kérdések közt,de úgy látszik nem találok...


Arra lettem volna kíváncsi,ha Valaki ilyen okoskodó,de még tényleg gyerek.Azt hogyan lehet kezelni!? (Lehet,hogy az "ilyenekből" lesz később olyan felnőtt?) 5 éves a kiscsaj (vagy épp most van abban a korban,hogy ez normális?) és elég sokat vagyok Vele...és állandóan: "Csináld ezt...csináld azt...de ne ugy csináld...miért nem csinálod ezt..." Pl.: Játszol Vele és "Ne üss ilyen nagyot...ne úgy üss...ne üss ilyen kicsit...miért nem úgy ütöd...de úgy üsd ahogy Én..."és újra meg újra,közben nyilvánvaló,hogy az 5 éves kislány gyakorlatlanságából adódóan nem tud még tollasozni és nem a felnőtt ember üt túl nagyot,vagy túl kicsit (lehet,hogy lélektanilag ott is erről van szó,hogy Saját maga hibáját próbálja meg úgy palástolni,hogy közben szekálódik?).

De a lényeg az,hogy nem tudom hogy kezeljem a helyzetet?Eddig simán türelemmel és intettem Magamban,hogy gyerek...de általában szoktam tudni mit reagálni a dolgokra és erre nem megy.:)

Köszönöm a segítséget!:)

2012. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!