Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem lehet az ilyen...

Miért nem lehet az ilyen kisgyerekeket elcsitítani?

Figyelt kérdés

Bocsának, nem provokációnak szánom, de utálom az olyan kis kölyköket, akik olyan szintet üvöltenek, hogy az észveszejtő.

Múltkor is egy áruházban. Anya beszélget vkivel, a gyereke meg teljesen, torka szakadtából üvölt, visít tutul, közbe taknya-nyála össze.


Most nem a babákról beszélek hanem az "idősebbekről". (2-3-4-5 évesek)


Most lehet hogy bennem van a hiba, de én egyszerűen nem bírom. Miért nem szól rá a gyerekre az anyja vagy az apja?? Itt is, reggel korán 7-8 órakor visít a szomszéd gyereke.


De ez nem az a hiszti, hogy csoki vagy valami, és 10 max 20 perc után abbahagyja. Nem. Képesek akár órákon keresztül ezt csinálni.

Volt erre példa amikor kórházban voltam bőrgyógyásznál. Tele van majdnem a váró, megérkezik az anya a max 3 éves gyerekével. És valamiért rá 10-20 percre a gyerek torkaszakadtából elkezdett üvölteni, hisztizni, rohangált össze vissza.

És ez így ment kb 40-50 percig, mire valaki nem bírta tovább, és rászólt az anyára, hogy csitítsa el a gyerekét vagy vigye haza.

Az anyának állt feljebb, de valaki a gyerekére is rászólt. Akkor jobban elkezdett hisztizni.


Oké hogy megijedt, de miért nem lehet az ilyen gyerekekre rászólni? Miért az anya van felháborítva, ha a gyereke a tutulásával mindenkit zavar?


Nem érdekel, hogy dackorszak vagy sajátosság életkorilag. Egyik ismerősömnek is hasonló korú gyereke van, és esze ágában sincs üvölteni. Normálisan meg lett nevelve, stb.



Ne haragudjatok, de ezen felhúztam magam. Lehet azt mondani hogy ne törődjek vele, de egyszerűen nem megy. Egy egész áruház beleremeg úgy üvölt némelyik. Az anyja miért nem bír rászólni?

Egyiket meg is kérdeztem, erre rávágta hogy TILOS rászólni, így megtanulja hogy a hiszti nem ér semmit. Na de amikor már közel 1 órája üvölt akkor?


Ti hogy vagytok ezzel? Hogy szoktatok egy ilyenre reagálni, ha nem tudtok elmenni és muszály hallgatni?

Miért az anya van kiakadva, ha rá mernek szólni az órák óta tutuló gyerekére?:S


Nem értem.


2012. ápr. 3. 20:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
49%
Viselkedészavarnak hívják, rendellenes, abnormális, és kezelést igényel. Én vagy elmegyek onnan, az hótziher, mielőtt szétvág az ideg.
2012. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
44%
Némelyik anyuka szerintem direkt élvezi, hogy mást is őrületbe kerget a kölyke - gondolja, őt a négy fal között otthon úgyis megőrjítik, mikor elmennek valahova, tegyék tönkre más idegeit. Otthon talán üvölt velük, mert a lakást mégse szedjék szét, de idegenben hadd randalírozzanak. Pl. sokszor hagyják, hogy a boltban pakolásszanak, eszük ágában sincs rászólni...
2012. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
36%
Mindent tanítanak az iskolában, csak gyereknevelést nem. Csodálkozol? Honnan tudja az a szerencsétlen, hogy kell nevelni egy gyereket? Szuperdada c. műsor Lifenetworkön nagyon tanulságos szokott lenni.
2012. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
60%
Engem is iszonyatosan irritálnak az ilyen kölkök. Itt az utcánkban is van. aki reggel 6-kor kint üvöltözik a házunk előtt, amikor meg mondjuk egész éjjel tanultál vagy dolgoztál nem az idióta rikácsolását akarod hallgatni. A másik, múltkor az elsős húgomnak iskolai előadása volt, sok kisgyerek fellépett, nyilván rengeteget gyakoroltak. Egy nagyobb 4-5 év körüli kölyök meg végigordibálta az egészet majdnem, hogy nekem muszáj beszélnem meg ilyenek. Anyám is már teljesen ki volt akadva rá. A szülők meg csak mosolyogtak milyen jópofa...
2012. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
32%

Nem te vagy az egyetlen akit idegesít ez az állapot.Mi a párommal már csak akkor csodálkozunk,ha egy üzletben nincs ordibáló gyerek,ha végig tudunk úgy menni a bevásárlóközpontban,hogy nem visít egy gyerek..Néha tényleg bosszantó,hogy fizetek egy szolgáltatásért és nem tudom élvezni,mert az egész helyiség az ordító gyerektől zeng.Volt rá példa,hogy az utcán a gyerek ordít,és inkább fetrengett az utcán,de ő nem megy tovább.Az anya meg hátra se nézve húzta a gyereket pórázon.Csak lestem.Vagy amikor a padon ült az apuka,és a 4 éves lány torka szakadtából bömbölve,rugdosta az apját,majd leköpte..Na itt már megjegyeztem,hogy bár nem vagyok híve a verésnek,de most az egyszer lekevertem volna egyet..

Én sem értem miért ilyenek a mai gyerekek ,hiszen nekem is van kettő,és soha nem hisztiztek ennyire.Szerintem a legtöbb szülő a média,a nyomás miatt nem mer gyereket nevelni..Amikor a reklámban a gyerekeknek mondogatják,hogyha bántják akkor telefonáljon gyorsan..Ilyen esetben ki mer fegyelmezni egy gyereket,ha félnek attól,hogy bármikor telefonál a kölyök???

2012. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Engem is egyszerűen néha szétvet az ideg, és nagy késztetést érzek hogy az anyjának beolvassak. De egyszerűen még az anya van felháborodva, ha a kölykére rá mernek szólni, mert hadd visítson....

Velem már előfordult olyan, hogy nem bírtam tovább, mérgembe rászóltam a gyerekre. Az egy ideig abbahagyta, majd elkezdte elölről.....

2012. ápr. 3. 20:45
 7/41 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom van gyereketek, azért vagytok ilyen okosak. Anyukának igaza van, ezen át kell esni, hogy a gyerek hisztijére nem szabad reagálni. Hiába szólna rá, nem érne semmit.Az ismerősöd gyereke lehet nyugodtabb, vagy még nem láttad hisztizni. És hidd el anyukának még kényelmetlenebb, mint neked.
2012. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben általában nem a gyerekre vagyok mérges, hanem a szülőre, aki nem tudja megnyugtatni a gyerekét. A kórház mondjuk egy másik eset, az amúgysem egy "gyerekbarát" hely, ha lehet így fogalmazni. Én is sokat jártam vissza sajnos 5-6 éves koromban. Sokszor már akkor zokogtam, amikor beléptem a kórház ajtaján. Megmondom őszintén, azóta is baromira rossz érzéssel tölt el, ha be kell tennem a lábamat a fül-, orrgégészetre. Szóval a kórházban szerintem érthető ha egy gyerek hamar kiakad, akár az orvosok miatt, akár a sok várakozás miatt. Nem véletlenül hívják előre sok helyen a kisgyerekeseket.


A lényeg, hogy ha a szülő meg sem próbálja megnyugtatni a gyerekét, az engem is zavar, de azért nem leszek tőle idegbeteg, inkább csak elkönyvelem a véleményemet az ilyen szülőről.

Viszont van ennek egy másik oldala is. A múltkor anyuka kisgyerekkel szállt fel a buszra, a gyerek nyűgös volt, nyöszörgött, sírt. Adott neki inni, rágcsát, az ölébe vette, ringatta kicsit, beszélt hozzá, tényleg mindent megtett, hogy megpróbálja megnyugtatni, még is kb mindenhonnan azt hallottam körülöttem, hogy "nem igaz, hogy egy anya nem tudja megnyugtatni a gyerekét" "milyen anya az ilyen?" stb stb. Itt már kedvem lett volna ezeknek az embereknek beszólni...


Egyébként én rengeteget buszozok, itt egyformán idegesítő a gyereksírás, a kis tinik vihogása, a 8-9 éves kissrácok mocskos beszéde és hahotázása, mert az menő, stb stb. Ha fáradt vagyok, vagy rossz kedvem van, akkor duplán idegesítő, de ez van. Én nem fogok ilyenekért senkinek szólni.

2012. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

ma 20:49


Nincs gyerekem az igaz, na de min kell átesni? Rokonom gyerekének ilyenen érdekes módon nem kellett átesnie.

Azzal meg egyáltalán nem értek egyet, hogy valaki hagyja a gyerekét órákig tutulni, visítani, úgy, hogy az anyja magasról tojik rá.

Mert sokkal könnyebb hagyni, mint rászólni. És akkor is az anyának volt igaza amikor a bőrgyógyásznál rászóltak a gyerekre, az anya meg elkezdett szitkozódni?

2012. ápr. 3. 20:53
 10/41 A kérdező kommentje:

Én nem az olyanokról beszélek, akik minden erejükkel próbálják megnyugtatni.


Hanem mint az áruházban lévő anyuka. Abszolúte nem érdekli hogy a gyereke 1 órája üvölt torkaszakadtából, beszélget a haverjával.

2012. ápr. 3. 20:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!