Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan örökbefogadó szülőkről akik miután négy éves korában kiderül a gyermekről, hogy autista visszaadják állami gondoskodásba?

Figyelt kérdés
Születésétől náluk volt a gyermek.Arra hivatkozván adják vissza,mert ők egészséges gyereket akartak.
2012. ápr. 8. 20:30
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem őket. Elvileg meg kellett volna szeretniük annyira, hogy ne akarjanak tőle megválni. Mint ahogyan a kutyáiktól válnak meg néhányan, ha probléma van vele. Ezek az emberek nem érdemelnek gyereket. Akár örökbe fogadott, akár nem, a gyerek attól a pillanattól az ő gyerekük, hogy a házukba fogadták. Megérdemelnék, hogy kapjanak egy olyan gyereket akit szeretnek és az amikor megöregednek és megbetegednek bedugja őket valami lerobbant öregek otthonába. Hiszen már nem lehet őket mutogatni.
2012. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
71%
Azt nem értem,hogy akkor ezek szerint 4 év alatt nem alakult ki semmilyen kötődés bennük a gyerekhez?Ez rengeteg idő,most meg egyik napról a másikra elhagyják?Akkor nem is szerették igazán,minek az ilyennek gyerek?!Sajnálom a picit!
2012. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
67%

Ez gusztustalan!!!de nagyon!!!!


És totál nem értek egyet az előző oldalon azzal a hozzászólóval, akinek az ismerősének a kapcsolata kezd szétmenni a beteg gyerek miatt!!!

Azt senki nem mondta, hogy nem nehéz, de ha egy gyereket vissza kell adni, hogy megmentsék a kapcsolatukat, akkor az eleve nagyon rossz alapokon van!!!!!

Egy gyereket nem lehet visszaadni, van egyáltalán szivük????

szörnyű, nagyon sajnálom a gyermeket:((

2012. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
83%

Az autizmus nagyon jól fejleszthető,ha csak 4 éves korában derült mki róla,akkor nem a spektrum súlyosnak itélt tartományába esik. Az enyhe autizmus nem egy átok,vagy egy szörnyüséges betegség amitől félni kellene,nagyon jól fejleszthetőek a hiányos területek,és ugynaolyan életet élhet ,mint bárki más.Maximum elkönyvelik bogarasnak.

Amúgy az én véleményem: az,hogy ez nem egy húspiac ahol válogatni lehet. És nem is értem,hogy lehetnek ilyen lelketlenek,hogy tudják visszaadni,nem szerették meg? Nagyon sajnálom a kisfiút. Majd neki papoljatok a pálcatörésről,meg az itélkezésről mikor rájön h túladtak rajta.

2012. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
74%

egészséges, jó gyerekek szülei is elválnak. Ha együtt akartak volna maradni, akkor együtt küzdöttek volna a gyerekért...

Amúgy nagyon sokan a saját gyerekükkel is megteszik ezt, beadják valahova, és kész. Sőt rosszabb dolgokat is ennél.

Hihetetlen számomra is!

2012. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
75%
A 11. válaszoló leírt mindent. Egy gyerek az nem tárgy. Ha vissza tudják adni, akkor soha nem is szerették igazán.
2012. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
72%

Túl sok autista gyermek -és később ugye felnőtt- él, vagy vegetál intézetben. Olyan autisták, akiket a valós szülő nem akar, vagy nem tud nevelni. Nem vetek rájuk követ, nagyon sok évig autistákkal (is) dolgoztam, értettem és megértettem az anya vagy apa kínjait. Lila köd és rózsaszín szemüveg mögül lehet az igét hinteni, hogy szégyellje magát...

Nem is olyan könnyű úgy szeretni, hogy tudod, hogy az életben nem fogja viszonozni azt, hiába dörömbölsz, az ő világába nemhogy nem jutsz be, de még csak be sem leshetsz...

És igen, az általam ismert szülők kb. 70%-a egyedül van, mert a gyengébb szülő hamar elfárad, és maga mögött hagyja a szinte ember feletti terhet.

És igen, ők a vér szerinti szülők. Akkor most itt pocskondiázzuk tovább azt az emberpárt, akik jóhiszeműen egy gyereket fogadtak örökbe, aki felnőtt lesz, akivel beszélgethetnek, mint szülő a gyerekkel, aztán mint felnőtt az idős szülőkkel.Aki folytatása a szülőnek és az unoka szülője. Amiből s o h a nem válik semmi valóra.

2012. ápr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
97%

azért ennyiből, amennyit a kérdező leírt én nem tudnék ítélkezni. mondjuk nem is akarnék, de ha már kérdeztél...


igazság az, hogy aki nem él autista gyerekkel az el sem tudja képzelni.

én fiam autista gyanús, heti 2x kell járni kezelésre, kognitíva nélkül 5000Ft/alkalom lenne (ezt ugye csak addig lehet igénybe venni míg nem jár oviba).

a tünetei gyengék, ezért is csak gyanú.

de ha erős autisztikus tünetei lennének akkor nem ennyiből úsznánk meg a kezelést...

a fejlesztésen látok súlyosakat, sajnos ennél a betegségnél gyakori a fogyatékosság is.

de mivel azt írod, hogy 4 éves korában derült ki, hogy autista ezért csak azt tudom feltételezni, hogy a spektrum elején lehet nagyon, hiszen a legerősebb tüneteket 2-3 éves kor között produkálják, mint pl. agresszió, szokatlan ragaszkodás (a napirendben, hogy az utca melyik felén lehet csak menni, melyik hintába lehet beülni és mikor még akkor is ha más ül benne és ettől dühkitörései vannak), nem beszél, nem kommunikál, nem jelzi ha éhes, fáradt, nem mutatja ki a szeretetét, nem szobatiszta és még sorolhatnám... szóval ha ilyen gond lett volna akkor 2-3 éves korában kiderült volna a betegsége, így én se értem :(


vagy lehet nem is foglalkoztak vele annyira, hogy kiderítsék mi okozza a problémákat? lehet ez tette fel az i-re a pontot, nem sikerült megszeretni... :S

mondjuk azt elismerem, hogy egy súlyos autistát, aki nem képes érzelmekre, tényleg nem lehet könnyű feltétel nélkül szeretni ha nem a te gyereked. de hát ez is benne volt a pakliban mikor beadták a papírokat, nem?


mindenesetre ez nagyon szomorú :(

2012. ápr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
54%

Én nem lila köd mögül hintettem,14. válaszoló vagyok.Ahol 4 éve skorban derül ki az autizmus,ott szó sincs olyan súlyos spektrum tartományról amiről az utolsó két válaszadó beszélt.

Azért az is túlzás,hogy kezet kellene csókolni nekik amiért "jóhiszeműen" örökbefogadtak egy gyereket.Már bocs,de nem az úri kegyeikbe fogadták,hanem saját maguk miatt,szerettek volna gyereket. Mellesleg arról sme volt szó,hogy a fejlesztések nem "használnának",hiszen kiderült ,hopgy autista és vissza is adják. Ezzel meg lett pecsételve a gyerek sorsa,foglalkozás és szeretet nélkül esélye sem lesz önálló életet élni.

2012. ápr. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
51%
Ha kezelik, akkor kezelt autista lesz, ha nem kezelik, akkor kezeletlen.A kezelőnek lesz vastagabb a bankszámlája. Ennyi.
2012. ápr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!