Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan örökbefogadó szülőkről akik miután négy éves korában kiderül a gyermekről, hogy autista visszaadják állami gondoskodásba?

Figyelt kérdés
Születésétől náluk volt a gyermek.Arra hivatkozván adják vissza,mert ők egészséges gyereket akartak.
2012. ápr. 8. 20:30
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Több volt ez hangosan gondolkozásnál ,mert a körzeti védőnővel is beszélt az anyuka ,hogy ő nem tudja mitévő legyen.


Mondtam neki,hogy de hiszen amikor nem volt neve a problémának,akkor még eszedbe sem jutott ilyesmi,hogy a gyereket állami gondoskodásba visszaadjad.

Az apuka állítólag nagyon határozottan kiállt a kisfiú mellett ,szerintem az anyukánál sem a szeretet a kötődés hiánya határozta meg azt,hogy eszébe jutott ilyen megoldás,egyszerűen rettenetesen megijedt,talán a médiában látthatott súlyos autista gyerekeket ellátó intézményi ellátást és ebből indult ki.


Sok örökbefogadó házaspárt,családot ismerek és van köztük sok olyan akinél a gyermek problémás,vagy azért ,mert méhen belül érte károsodás a babát,vagy ,mert születése után valameddig nem a legoptimálisabb helyen nevelkedett .


Tudok egy olyan esetről ahol a súlyos viselkedésproblémás gyerekekről lemondott a szülő olyan kb 8-10 éves korában,ez engem nagyon megdöbbentett,de persze nem ítélkezhetek más felett,mert nem vagyok a helyükbe,ott állítólag kiderült,hogy pszichiátriai beteg valamelyik vér szerinti szülő.

2012. ápr. 9. 12:43
 32/39 anonim ***** válasza:
80%
Én is ismerek örökbefogadott gyermeket nevelő szülőket. Egyik pár teljesen egészséges gyermeket fogadott örökbe. Egy éves létére féléves szinten volt. Ha nem tudja valaki, hogy egészséges lazán betegnek nézi, mert gyakran ingatta magát, annyira nem foglalkozott vele senki az otthonban. Aztán elkezdett fejlődni. Van egy kis magatartás zavara, de ennek ellenére kitűnő tanuló és ami nekem nagyon bejön, kiköpött nevelőapja. Ránézésre senki sem mondja meg, hogy örökbe fogadták. A másik pár egy dongalábú kisfiúba szeretett bele az egyik kórházban. Hazavitték, hordták műtétekre, tornára. Ma már a kicsi köszöni jól van, középiskolás. Soha egyik párnál sem merült föl, hogy visszaadnák. Mert ők így szerették meg a gyerekeiket. Akár problémásan is kell nekik.
2012. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
70%
Én is megkönnyebültem. Örülök,hogy kicsit megnyugodtak. Kétségbeesés,tagadás,majd beletörődés.Ezeken keresztül kell menniük,és majd ezek után jöhet a kifelé mászás a gödörből,mikor rájönnek,hogy ez nem egy halálos "kór".
2012. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
10%
És aki elveteti a gyerekét holott vsz egészsges azon miért nem vagytok kiakadva? Én is visszaadnám a kölköt bár én örökbe se fogadnak nem költeném másra a lővém
2012. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
86%

Örülök, hogy legalább az apukának helyén van a szíve és inkább elválna, minthogy visszaadja a gyereket.

Azt nem értem hogy fordulhatott meg ilyen az anyuka fejében...elhiszem, hogy nagyon megijedt,de akkor sem értem...

És ezek után nem csodálom, hogy ekkora procedúra az örökbefogadás, vizsgálják csak meg rendesen a családot mielőtt adnak egy gyereket!


Azért sok erőt és kitartást a családnak, és kívánom, hogy ne is súlyosodjon a gyermek betegsége, mert a leírtak alapján tényleg nem tűnik annyira súlyosnak.

2012. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%

Ez felelőtlenség nagydarbon.

Ha valaki gyermeket vállal, benne kell lennie a paklijában , hogy jóban rosszban , egészségben, betegségben , szeretetben felneveli. Bárkinek lehet saját gyermeke is beteg, bizony lehet, hogy a kapcsolat rovására megy, de nem adjuk vissza, mégis szeretve, ellátva van az a gyermek. (legalábbis jó esetben)

Mindenesetre ha már így állnak, akkor inkább adják vissza (még kimondani is furcsa emberről így beszélni), minthogy bántsák. Persze nem tudom állami gondozásban mi a helyzet, remélem pozitívat is nyújt !

2012. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
akármilyen is lenne a gyerek biztos nem dobnám el.sajnos ez gyakran elofordul hogy nem az "ovék" hát nemjo nemkell eldobjuk.Szemétség toluk!!!!!
2012. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy végül is jóra fordult a dolog. Teljesen meg tudom érteni a szülők érzéseit. Bármennyire is igaz, hogy egy jó szülő foggal-körömmel ragaszkodik még a súlyosan fogyatékos gyerekéhez is, teljesen természetes, hogy a rossz diagnózis hallatán kiborul a bili, és fájdalmában butaságokat beszél, amit később megbán.

A mai világ belénk sulykolja, hogy tökéletesnek kell lenni mindenben, az iskolákban, munkahelyeken (már akinek van) 200%-ot kell teljesíteni, aki ennél lejjebb tart, az már nem is ember.

Természetes, hogy a tökéletes lakás, tökéletes kocsi, tökéletes karrier, tökéletes gyerek a vágya mindenkinek.

S ha kicsit is gond van, kiborulunk.


Drukkolok, hogy a kisfiúból sikerüljön a legjobbat kihúzni - nem hiszem, hogy nehéz eset, ha verset mond. Megfelelő fejlesztéssel még bárki lehet belőle, csak nem szabad leírni. Ő is ugyanolyan ember, egyedi példány.

2012. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
74%

Én is egészséges gyereket akartam... mindenki azt akar...

Aztán egyszer csak kimondta valaki a varázsszót: autista.

Ijesztő szembesülni vele. Pedig a sajátom, én szültem, szoptattam, vér a véremből...


Fel kell fogni, meg kell tanulni, hogy ez mivel jár, és aztán el lehet fogadni. Néha a szívem szakad meg, hogy nem adhatok a saját gyermekemnek egy puszit, hogy nem nézhetek a gyönyörű szemébe, de ez van... :(

Én megértem a családot valahol, hogy megijedtek, de ők is meg fogják tanulni elfogadni... mi is megtanultuk!

2012. ápr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!