Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan örökbefogadó szülőkről akik miután négy éves korában kiderül a gyermekről, hogy autista visszaadják állami gondoskodásba?

Figyelt kérdés
Születésétől náluk volt a gyermek.Arra hivatkozván adják vissza,mert ők egészséges gyereket akartak.
2012. ápr. 8. 20:30
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó,nem tudom ezzel mire akarsz kilyukadni,nekem autista gyerekem van ennél fogva elég nagy a rálátásom a témára,és ha velük dolgoztál együtt tudhatnád,hogy ez egy spektrumbetegség,ami annyit tesz hogy rengeteg árnyaltsága van. Akikről te írtál ők súlyosan autisták,esetleg értelmi fogyatékosok is mellé,és összesen egy ilyet ismerek,és jut még rá 30+ olyan gyerek,akinek nincs értelmi fogyatékossága és enyhén autista vagy autisztikus. Náluk a fejlesztés,és nem kezelés,mivel ez nem egy influenza nagyon sokat számít.
2012. ápr. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
81%

Illetve a súlyosan autistáknál is kell a fejlesztés,és javít a helyzeten. Akiket bedugnak az intézetbe sokkal előrébb lennének,ha nem dobták volna el a szüleik maguktól őket.

ha az ember gyerek vállal,akkor vállalta minden nyűgjével,bajával,betegségével együtt és kutya kötelessége felnevelni tisztességesen. Most őszintén,ha szülsz egy gyereket és probléma adódik vele,intéezetbe dugod? Ha fél karja van intézetbe rakod,ha nem olyan amilyennek te elképzelted intézetbe rakod? Ez semmi más,csak patkányság.Lehet szépíteni,de ez a patkányság netovábbja.Akkor is ha örökbefogadta a gyereket az ember.

2012. ápr. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
59%

Azért megdöbbentő hogyan értékelődik át az emberi élet egyesek szemében! Ha valaki a saját, vérszerinti gyermekéről mond le pl betegség miatt, akkor undorító féreg. De ha egy örökbefogadott gyermekről van szó, akkor már valahol érthető! B@sszus! A férfi és a nő akarta ezt a gyermeket! 4 évig velük volt, és most ellökik, mint valami hibás árucikket! Ezt meg lehet érteni?! Szerintem nem! 4 év alatt normális emberekben olyan erős kötődés alalul ki, hogy tűzbe mennének a gyerekért, még akkor is, ha nem vérszerinti gyermekük!!!

Hol van a szeretet, a jóérzés, a felelősség!? Milyen világot élünk?!

Tőlem erővel sem vehetnék el a kisfiút, foggal, körömmel harcolnék érte! Rámegy a kapcsolatuk! Ja, kérem az mindjárt más! Akkor gyorsan szabaduljunk meg a zavaró tényezőtől, és álljunk sorba egy egészséges példányért!

Az ilyenek nem szülők, és nem is érdemlik meg, hogy azok legyenek!

2012. ápr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
69%

18. válaszoló vagyok!

én is azt írtam, hogy 4 évesen derült ki, tehát nem lehet súlyos!

félreérthető voltam?

arra próbáltam kilyukadni, hogy vannak nagyon súlyos autisták, esetleg értelmi fogyatékossággal, és sajnos az ilyen gyerekekkel tényleg nagyon nehéz lehet együtt élni.

de egy szót sem írtam arról, hogy helyes lenne eldobni ezért :S

2012. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként, akár egy agyhártyagyulladás után is maradhat vissza súlyos testi és szellemi fogyatékosság. Én ezért sem értem ezeket a szülőknek nem nevezhető felnőtteket. Íme a fogyasztói társadalom mintapéldányai. Van egy gyerek, aki elromlott (esetleg rejtett gyári hibája volt) visszavitték, hátha becserélik. Biztosan nem könnyű bármilyen problémával küszködő gyermeket nevelni. Viszont ez is benne van! Még a kutyámat sem viszem vissza a menhelyre, mert ne adj isten problémás. Te jó ég! Hát hol élünk? Remélem lesz olyan ember aki majd el tudja fogadni és tudja majd szeretni, gondozni, nevelni. Mert lehet, hogy autista és nem mutatja ki amit érez, de nem hülye. Ha csak most derült ki, akkor meg pláne nem. A szívem szakad meg.
2012. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Most voltak itt a kisfiúval ,az anyukával félrevonultunk rámborulva zokogott,hogy felejtsem el amit a múltkor mondott,sosem tudná megtenni,hiszen a mindenük a kisfiú,de nagyon megijedtek a diagnózistól,hogy egész életükben rájuk fog szorulni majd,aztán pedig voltak szakembernél aki azt mondta ,hogy egyáltalán nem súlyos eset és nagy valószínűséggel teljesen önálló életet fog tudni élni.

A férj állítólag azt mondta,hogy ő inkább elválik,ha a felesége nem akarja a gyereket és egyedül is felneveli majd ,a feleség pedig teljesen ki volt készülve ,mintha nem is ő maga lett volna.


A védőnő pszichológushoz küldte őket,hogy a helyzetet fel tudják dolgozni,a védőnő mondta egyébként nekik,hogy ne is álmodjanak másik örökbefogadható gyerekről ,ha ilyesmin gondolkoznak,hogy lemondanak a gyerekről,szerettek volna egy testvért a fiúknak mielőtt megtudták,hogy mi a probléma vele.



Locsolóverset mondott a kisfiú,olyan aranyos volt !


Én sem látom súlyosnak a problémát ,mert egyáltalán nem tűnik olyan zárkózottnak,csak az a baj,ha valami nem a megszokott módon történik vele ,akkor sír,kiborul,állandóan csoportosít,rendszerez

2012. ápr. 9. 12:01
 27/39 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező! véletlen nem te voltál az aki kétségbeesett és kiírta akérdést,mit szólunk hozzá??....

hmmm....

2012. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Egy közeli kedves ismerős házaspár,akikkel együtt lombikoztunk,majd együtt vártuk az örökbefogadást.


Nekem is örökbefogadott gyermekeim vannak,ezért érint mélyen a téma.

2012. ápr. 9. 12:09
 29/39 A kérdező kommentje:
Nálunk soha fel nem merült ilyen!!!SOHA!
2012. ápr. 9. 12:09
 30/39 anonim ***** válasza:
94%
Én örülök, hogy csak nagy ijedtségedben írtad ki a kérdést. Ezek szerint, csak le kellett ülepedni a szülőkben ennek a dolognak. Esetleg nem tudtak semmit az autizmusról előtte és azért gondoltak ilyesmit? Előfordulhat, hogy az anyuka első elkeseredésében amikor veled beszélt hangosan gondolkodott és olyat is kimondott ami csak átfutott az agyán. Amennyire fölháborodtam, annyira meg is könnyebbültem.
2012. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!