Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ÁTLAG SZÜLŐK VÉLEMÉNYÉT...

ÁTLAG SZÜLŐK VÉLEMÉNYÉT KÉREM! Egy átlag szülő mit tesz ha elmondod, hogy depressziós voltál? 14/L

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 17:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A szülőket így nem lehet általánosítani hogy mit mondanának. Szerintem mindegyik másképp reagál, attól függ hogy milyen szülő.

Én pl nem igazán bíztam meg anyámban, és amikor kb 1 év után elmondtam neki, akkor az volt a válasz, hogy:

"Na te meg mi a f*sztól vagy depressziós", aztán nekiállt taglalni hogy ez nem lehet, mert hogy Ő márpedig milyen jó szülő, és biztos azért van ez, mert hogy én rossz dolgokat csinálok és az nyomaszt engem belül...

Gondolom ehhez többet nem is kell hogy mondjak...

2012. jún. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Nem hát. Ezért ostobák azok a közhelyek, hogy "a szeretet mindent megold", meg ilyenek.

Szerintem 100 szülői párból legfeljebb 10, de inkább csak 2-3 végez megfelelő nevelést. Ezért van az, hogy a szegénység, tudatlanság stb. generációról generációra újratermelődik.

2012. jún. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
én elmondtam neki hogy depressziós és pánikbeteg vagyok.. hát konkrétan mosolygott hogy nincs olyan.. ismerőseimet kérdeztem hogy hogy látnak engem. Ők is mondták hogy észrevették már rajtam.
2012. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A depresszió tünetei:

Tünetek: (9 tünetből 4-nek meg kell lennie.:

1,tartós szomorúság, levert hangulat,

2, az érdeklődés és az öröm jelentős csökkenése,

3. jelenős súlycsökkenés v. súlynövekedés,

4, krónikus alvászavar v. megnövekedett alvásigény,

5, motoros nyugtalanság/lelassult mozgás,

6, görnyedt testtartás, fáradtság, levertség, erőtlenség, 7, értéktelenség érzése,

8, csökkent gondolkodási és összpontosítási képesség,

9, A halál gondolatával v. öngyilkossági tervekkel való foglalkozás, öngyilkossági kísérlet.

Időtartam: 2 hétig minden nap., min. 4 tünet, a mindennapi életet súlyosan befolyásolja. Ha ez valóban megvolt akkor depresszióban szenvedtél, azt viszont kezelni kell mert súlyosabban jön elő újra, s az nagyon nagy gond. Ha ez nem volt meg, akkor csak a serdülőkori jellegzetes tünetek kínoztak, amin csaknem mindenki átesik.

Én, kizártnak tartanám, hogy nem veszem észre a depressziót, s, ha a gyerekem odajönne, hogy depressziós volt, mindenképpen elbeszélgetnék vele, hogy mi bántja, mit hiányol a kapcsolatunkból.Mert szerintem, csak a serdülőkori depresszív hangulatát diagnosztizálta félre, s ebben az esetben úgy érzi, mellőzzük őt, vagy szerelmi bánata van stb. Elküldeném sportolni, célokat tűznék ki neki, amiért érdemes küzdenie, s nem otthon ülne, s keseregne az élet reménytelenségén. S attól kezdve jobban figyelnék rá, s ha valóban depressziósnak tűnik, akkor rohannék vele pszichológushoz. Különben a lányoknál sokkal több esetben alakul ki serdülő kori depresszió, mint a fiúknál. Ezért vedd komolyan azt amit leírtam, s ha igazak rád a tünetek, fordulj orvoshoz!

2012. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Amikor napi szinten találkoztok,esztek,beszéltek,mi újság veled,mi volt ma, szomorú vagy,velem ez úgy szokott lenni,hogy....na,ha ez megvan,akkor tudja anyukád,hogy depis vagy,de ha nem így mennek a dolgok,nem is érdekli,és nem hiányzik neki,hogy a lelkedet pátyolgassa.A szülő egyetlen reménye.hogy a gyereke egyszer felnő,elér valamit,boldog lesz,és nem kell szembesülnie azzal a ténnyel,hogy egy lelki fizikai roncsot nevelt,erre ment el minden ereje,egy 20 éves rohadtul felesleges projektre,ami után nem jön a megérdemelt csillogó szemű jutalom, hogy apám,de jó,hogy a világra jöttem,felneveltetek,és mekkora buli az élet,...na látod ezért megérte megrohadni a munkahelyen,sose nyaralni,ruházkodni stb,most jöhet az én időm,eztán csak magamra költök,....ja,nem,mert a gyerekem közben egy tehetetlen véglény lett,aki,nem leli az élet értelmét.
2016. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!