Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sajátos nevelési igényű gyerek?

Sajátos nevelési igényű gyerek?

Figyelt kérdés
Mit jelent ez a szülőkre nézve milyen kötelességei vannak,kedvezményei.Az óvodának ez mit jelent?
2012. jún. 15. 10:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az én fiam is SNI-is.Nekem nincs vele semmi teedndőm csak annyi hogy 2 évente el kell vinnem képességvizsgálatra,az óvodának pedig biztosítania kell a logopédust és a fejlesztőpedagógust, a napi foglalkozásokon pedig az értelmi szintjéhez való feladatokat kell neki adni.Az iskolának ugyan az a feladata mint az ovinak.Anyagi téren nekem nem kerül semmibe,segítséget sem kapunk csak annyit hogy könyvek ingyen vannak(az én fiam már 9 és fél éves)
2012. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!3 hónapja voltunk szakértői bizottság előtt.Tegnap kaptuk meg a szakvéleményt.Eddig nekünk senki nem mondta hogy sajátos nevelési igényű a kislányunk.
2012. jún. 15. 11:19
 3/22 anonim ***** válasza:
Mi a probléma a kislánnyal? Kinek a javaslatára vittétek a Szakértői bizottsághoz? Hány éves? Ha az ovi javasolta, akkor nem tájékoztattak, hogy milyen problémát látnak?
2012. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3 éves múlt4 hónappal.Mi kértük a vizsgálatot pisi-kaka visszatartás miatt.Pszichológusnak akartuk megmutatni.Konduktor és logopédus is látta akkor.TSMT -re járunk azóta gyógypedagógiai fejlesztésre és logopédushoz.A fejlesztős most kijelentette hogy nincs a gyerek értelmileg lemaradva sőt bizonyos területeken meghaladja a korát.TSMT hatásárasok mondókát tanult meg,szobatisztasága kialakulóban,hisztik elmaradtak ,idegenektől nem ordít már.Idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg nála egyébként.Most meglepett ez a SNI mert úgy gondolom nem sokban különbözik más gyerekektől és szeretném óvodába adni ősszel de akkor tornára már nem járhatna.
2012. jún. 15. 12:29
 5/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ezt nem értem, sok gyereknél előfordul az amit írtál, ettől még nem kap SNI-s státuszt. Ha valaki SNI-s ott komoly gond van, speciális nevelést, fejlesztést kell kapnia. A szakértői mit írt a papírra? Mivel indokolta ezt?
2012. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
pszichomotoros fejlődése egyenetlen a beszédfejlődés és mozgáskoordináció éretlenségével.
2012. jún. 15. 18:04
 7/22 A kérdező kommentje:
kivül álló laikus személy nem mondaná meg hogy van vmi baja.
2012. jún. 15. 18:05
 8/22 anonim ***** válasza:
Még sokat változhat a kislányod, a TSMT tornát ne hagyjátok abba, azt otthon is tudod vele csinálni. A BHRG-től kaptok feladatsort, amit otthon csinálhattok és csak bizonyos időközönként kontrollra kell járni.
2012. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért írták ezt, mert még kicsi a pontos diagnózishoz. Szakorvoshoz nem küldtek egyébként? Mert ha kapnátok egy pontosabb diagnózist (bár gyanítom, később lesz aktuális), akkor sok "kedvezmény" is járhat (emelt családi pótlék, utazási kedvezmény, esetleg meghosszabbított GYES).
2012. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mivel magyarázták az egyenetlen pszichomotoros egyenetlenséget? Mennyire beszél a kislányod? Az óvoda mit mondott? Nekem fura egy kicsit, hogy ezekre a problémákra ilyen korán SNI-nek nyilvánították.
2012. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!