Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sajátos nevelési igényű gyerek?

Sajátos nevelési igényű gyerek?

Figyelt kérdés
Mit jelent ez a szülőkre nézve milyen kötelességei vannak,kedvezményei.Az óvodának ez mit jelent?
2012. jún. 15. 10:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Milyen szakorvosra gondolsz?Voltunk neurológusnál azt mondta semmi baja.Veleszületett hypotoniája van.azt mondta max balerina lesz nagy korában.Máshová nem küldtek.Óvodába csak szeptemberbe fog járni most bölcsis.Nagy a szókincse ,artikulációja még nem tökéletes,idegen is megérti a beszédét azért.Ragokat keveri,szótagcserék vannak.Inkább azért indokolták a logopédiát mert nem volt meg a kölcsönösség a beszédében.Csak mondta a magáét.Egyébként 20 ig számol,ujjait megnevezi,összes színt felismeri ,állatokat csoportosít(házi,vad,vízben élő)memóriája a fejlesztős szerint is átlagon felüli,néhány síkidomot felismer megnevez.
2012. jún. 17. 14:03
 12/22 anonim ***** válasza:
Szia! A 84% válaszoló vagyok. Azért furcsállom ezt az Sni-s dolgot, mert akkor az én fiam is megkaphatná. Ugyanúgy veleszületett alkati lazasága van, később kezdett el beszélni, de most már nagyon szépen kifejezi magát. Ő is most megy oviba, áprilisban töltötte a hármat. Óvónőként sok olyan kiscsoportos gyerek van, aki ugyanazokkal a problémákkal küzd mint a lányod és a közösségben gyorsan behozzák a lemaradást. És emiatt még nem SNI-s. Melyik szakértői bizottságnál voltatok? Mit jelent az a lányodnál hogy nem vesz részt a párbeszédben? Szerintem vidd el a lányodat egy másik helyre vizsgálatra.
2012. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Bocs, óvónőként sok olyan gyereket láttam...
2012. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Óvónőnek:Nem a hypotonia miatt kapta meg,és hidd el én örülnék neki ha nem lenne rányomva 3 évesen.Azért azzal megnyugtattál hogy sok hasonló gyerek"kikupálódik" az óvodában,
2012. jún. 19. 06:37
 15/22 anonim ***** válasza:
nem megijeszteni akarlak, de elég autisztikus az amit leírtál róla... tapasztalat sajnos
2012. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem ijedek meg már ettől.A fejlesztős is azt mondta első találkozás után meg volt győződve róla hogy autista,de ahogy jobban megismerte úgy gondolja hogy nem.Ha mégis az sztem elég enyhe mert nincsenek rögeszméi,meg nem repked ,nem nyitogat ajtót,kommunikál másokkal,szemkontaktust tart csak kicsit fura néha.
2012. jún. 22. 09:42
 17/22 anonim ***** válasza:
53%
Nézd, az én autista gyerekem is tart szemkontaktust, sőt ölelget ha tetszel neki, értelmesen beszél és nem kirívóak a mániái. Végül is más gyerek is megkérdezi milliószor, hogy biztos-e, hogy mentek-e játszótérre. Neki az iq-ja átlagon feletti, de a készségei teljesen egyenetlenek. Momentán nem eszik mást csak joghurtot. Ennyi látszik kifelé. Én tudom csak meg az orvosa, hogy a gyerek teljesen máshogy érzékel és tanul, mint a társai.
2012. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Az én lányomnak is vannak fura evési szokásai!Én nem tagadni akarom a tényeket.Ha autista akkor az.Nem vagyok megijedve,De akkor mondjanak vmit.Ideküldik a szakvéleményt meg rányomják hogy SNI.akkor vegye már a fáradtságot hogy megbeszélje velem hogy mire gyanakszik.
2012. jún. 24. 10:04
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

Megértelek. Én a gyerek 2 éves kora óta rohangáltam szakértőtől szakértőig a "fura" szokások miatt. Mindenhonnan elküldtek, hogy jajj majd kinövi. Utolsó állomásnak terveztem a Vadaskert Alapítványt, és ott a gyerek 5 éves korában megmondták végre.

Gondolhatod, idegösszeroppanás elsőre, de ma már megkönnyebbülés: legalább tudjuk, és kezeljük.

2012. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én már leveleztem a kérdezővel, de szinte ugyanazt tudom írni, amit az előző, és szintén a Vadaskertet tudom mindenkinek javasolni, sok-sok felesleges kör után nekünk is onnan lett diagnózisunk.
2012. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!