Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves kislányom minden...

4 éves kislányom minden lefekvésnél hisztizik, üvölt. Van valakinek valami ötlete mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő hónapban lesz 4 éves. A húga 8 hónapos. A nagy minden esti lefekvéskor hisztizik. Akár mit csinálok, mondok neki csak üvölt. Ilyenkor altatnám a kicsit is és rendszerint nem tudom elaltatni, mert a nagy felkiabálja. Már kértem szépen, hogy ne csinálja, mondtam csúnyán, kiabáltam, fenyegetőztem, jutalmat ígértem, de nem megyek vele semmire. Megígérem neki, hogy ha a kicsi elaludt visszamegyek hozzá, de akkor addig maradjon csendbe. Ha kihívom magunk mellé akkor sem bír csendben feküdni, forog, magyaráz, ami érthető, hiszen gyerek. Ezért nem engedem ilyenkor magunk közé, inkább megígérem, hogy visszamegyek, ha hagyja elaludni a kicsit. Ő mégis mindig üvölt, hogy nem akar lefeküdni és most azonnal menjek be. Mostanában már nehezen viselem és volt többször, hogy rákiabáltam, hogy most már elég. Ilyenkor mondja, hogy legközelebb nem csinál ilyet, meg szeret, de aztán legközelebb kezdődik minden előröl. Sajnálom és értem, hogy féltékeny, de azért ez nem állapot. Napközben is ha valami nem úgy van, ahogy kitalálta üvölt és hisztibe kezd,pedig nem engedek a hisztinek és következetes vagyok.Van valakinek valami ötlete? Megköszönném.

2012. júl. 16. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, először a kicsit altatod, aztán akarod a nagyot.

Fordítva nem lehet?

Úgy értem: a nagynak járjon ki a szokásos esti rituálé ahogy régen, a kicsi addig úgyis veled van fogod stb., és amikor elalszik meg a kicsit megeteted és ő is tud aludni majd. Szóval szerintem ez az egész a sorrenden bukik el. Ő megszokta hogy bizonyos dolgokban ő az első, mert eddig így volt, most meg itt a tesó és kidúrta. Legalábbis miatta szorult háttérbe, már nem vele foglalkoztok először. Szerintem össz-vissz ennyi baja van, próbáld ki így és meglátod mi fog történni. :)

Nem kell máshol "rangsorolni" de úgy tűnik hogy ez a terület a nagyobbik gyermekednek fájó és érzékeny pontja, erre jobban figyelj oda. A kicsi meg majd megszokja ezt, ő meg nem is fog hisztizni. Majd kíváncsian várom a fejleményeket+ a véleményed.

2012. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
nem hiszem, h a nagy elaludna úgy, h Anya a kicsit fogja az ölében, és tudja, h miután nála leoltják a villanyt, Anya még ki tudja mit csinál (pl. játszik) a kicsivel. ez aztán tutira betalálna szegény kislány a féltékenységének...
2012. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Lehet, de szerintem az sem célravezető a gyerek szemszögéből nézve hogy a kicsi tesó az első.Tehát ő bár még szintén kicsi, de várja ki a sorát holott eddig ez nem volt így. A többi dolognál lehet nem okoz gondot de most igen, mint látod. Így ahogy most van, nem működik a dolog értelemszerűen változtatni kell. Gyerekfejjel nézve lehet nekem se esne jól ha annyi idős lennék hogy addig maradjak csendbe és malmozzak míg anya a tesóval elvan én meg a "polcon porosodok addig. "
2012. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
És ha a kicsit a gyerekszobában szoptatnád ülve, míg a nagynak mesélsz? Vagy a nagy is odafeküdhetne addig hozzátok míg a kicsit szoptatod.
2012. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is 3 év korkülönbség van és 1 szobában alszanak a lányok. A kicsi egy darabig nekem is úgy aludt el, hogy cicin, de erről le kellett szoktatnom. Először úgy volt, hogy elmentem aludni a naggyal addig a kicsit az apukája ringatta, de ez egy idő után nagyon gáz volt, mert a kicsi hőbölgött én ideges voltam a nagy meg érezte a feszkót és lassabban aludt el amitől még idegesebb lettem. Na ekkor szoktattam le a kicsit a ciciről (a cicin elalvásról) megetettem majd lefektettem, felkelt visszamentem (addig a nagy a nappaliban volt ahová mindig kimentem) kb 3-4 nap alatt megszokta a kicsi, hogy nincs cicin elalvás sőt lett egy olyan pozitív mellékhatása a dolognak, hogy tökre egyedül elaludt. megetettem beraktam a szobába, kijöttem és ő szépen elaludt. Most lassan 2 éves de ez a jó szokása megmaradt. Innentől sokkal nyugisabbak lettek az estéink. Mondjuk most már sokszor együtt mennek aludni ( a nagy még mindig igényli, hogy ott legyek amíg el nem alszik) mert a kicsi nem akar korábban lefeküdni :)

Mondjuk nálunk nem volt ordítás, de én is nagyon feszült voltam és a nagylányom érezte nagyon nehezen aludt el és én is sokat pereltem vele, annyira utáltam az egészet, már délutántól görcsben volt a hasam.

Nem mondom, hogy az a megoldás nálatok is, hogy leszoktatod a cicin elalvásról a kicsit, de az tuti, hogy valamin változtatni kell. Esetleg 1 szobába kerülnek (én nagyon féltem ettől, mert a nagy arra is felkelt ha betakartam, viszont érdekes módon arra nem kel fel, ha a kicsi ordít...sajna sokszor van még ilyen éjjel) és együtt mennek aludni?

Remélem megtaláljátok a megoldást!

2012. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy van, hogy a nagyobb apával alszik el a hálóban, míg én a kisebbet szoptatom a gyerekszobában. Kb egyszerre alszanak így el. Kérdező, neked két műszakban dolgozik a férjed írtad. Van amikor az én férjem is elmegy másik városba dolgozni, olyankor napokig nincs itthon. Akkor azt csinálom, hogy mindkét gyereket átviszem a hálóba, a pici ugye szopizik, vele nincs gond, elalszik így, a nagyobbik pedig hozzám tud bújni. Nála ez az elalvás feltétele, hogy hozzábújjon valakihez. Gyakorlatilag ez úgy néz ki, hogy ellepnek a gyerekek, mert a nagyobb ilyenkor majdnem rámmászik, és birizgálja a nyakam, a pici pedig szintén bújik. Nálunk a kisebb 14 hós, és már előfordult az is apa távollétében, hogy egymáshoz bújtak, vagy fogták egymás kezét, és úgy aludtak el :)
2012. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nagyon sokféle mindent írtatok, megpróbálok válogatni :-D

Azzal, hogy a nagyot altassam el először az a problémám, hogy a nagy később alszik el, mint a kicsi.Ha nincs itthon senki a kicsit nem bírom addig csendre bírni, ameddig a nagyot elaltatom.Így a nagy is mindig felkapja a fejét.Most apa a héten itthon van a nagy mellé feküdtem, úgy aludt el, de a kicsi addig apával volt.Eddig még az is nehezítette a helyzetet,hogy a kicsi szeparációs szorongással küzdött, így apával sem volt el.De ez a hétre már lazulni látszik.Szépen csendben elvolt.Itt akkor van a fő gond, ha apa nincs itthon, mert akkor 2felé nem tudok menni sajnos, pedig nekem fáj a legjobban, hogy nem tudom mindkettő igényét kielégíteni.

A kicsit leszoktatni a cicizésről ebben is van igazság, de sajnálnám Őt is pont úgy,mint a nagyot, ha sír.

A kicsi nekem még mindig 95%-ban szopik, nem akar semmit elfogadni.A cicin elalvás a hasfájós időszakban kezdődött és azóta is tart.

Utolsó válaszoló, ez nagyon aranyos :-D

Egyszer talán én is megélem, mert napközben nagyon sokat játszanak együtt, a nagy mindig kéri, hogy tegyem az ölébe a kicsit :-D

Most megpróbálom, hogy amikor apa itthon van akkor a nagyot altatom először, Ő mellé bújok, amikor nincs akkor a kicsit és utána bújok a nagy mellé.Remélem sikerülni fog és már van annyira okos a nagy hogy megérti miért történik egyszer így,egyszer úgy.

Majd beszámolok, ha érdekel Titeket.

Mindenkinek szép napot :-D

2012. júl. 19. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!