Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy mostanában mintha egyre több gyereket diagnosztizálnának autisztikus spektrumzavarral?

Figyelt kérdés
Itt is rengeteg ilyen jellegű kérdés van. Plusz barátnőm kisfiáról is nemrég derült ki, és ők még több ilyen gyerkőcöt ismernek, pedig ez egy kisváros... Mi lehet ennek az oka?
2012. aug. 3. 14:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Most ez a divat!

Egy időben a hiperaktívitás volt terítéken, most az autizmus. Azt gondolom, hogy a védőnői szolgálat és a gyermekorvosi rendelők falára kirakott "hírdetményeknek" köszönhető, hogy a kedves anyukák mondvacsinált jeleket vélnek felfedezni gyermekükön, amibe a "szakemberek" belekapaszkodva bizonyítják létjogosultságukat.

2012. aug. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó: éljél már egy napot egy autista vagy egy hiperaktív gyerekkel, mielőtt ilyet kijelentesz! Tudd már meg, milyen egyetlen napunk, aztán írj ilyen baromságokat légy szíves!

Amúgy én nemhogy hirdetményt nem láttam sehol, de az a helyzet, hogy egy átlag védőnő, gyerekorvos, pedagógiai szakszolgálat, pszichológus - de még egy átlagos gyermekpszichiáter sem tud sokat a témáról!

2012. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként még annyit a "mondvacsinált jeleket vélnek felfedezni" dologról, hogy a gyermekem autizmusa közösségben derült ki, én magam nem vettem észre - így szoktam meg őt. Csak amikor a sokéves praxissal rendelkező óvónők közlik, hogy egyszerűen semmilyen eszközük nincs a gyerekemhez, az elgondolkodtató... (innentől másfél évig hordtam orvostól orvosig, mire végre diagnózisunk lett). És érdekes módon, amióta autistaként kezelik, azóta tényleg kezelhető... addig tényleg nem volt semmiféle eszközünk.
2012. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!