Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valószínűleg aspergeres...

Valószínűleg aspergeres húgomat nem hajlandó anyukánk orvoshoz vinni. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja olvastam egy cikket az aspergerről,utána wikipédián is utána néztem és a leírás teljesen a húgom.Megcsináltattam vele minden netes IQ tesztet és mindnél 160+ eredmény jött ki.Utána megcsináltattam vele egy személyiség tesztet,amire INTJ személyiség jött ki,végül egy AQ tesztet ( [link] ) aminek 44 pont lett az eredménye.Mindezek után sem akarja anyukám orvoshoz vinni mert szerinte semmi baja.Mit tehetnék?
2012. aug. 24. 13:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 22 lett ez a teszt. Anyukád ha nem akarja elvinne, akkor (most úgyis sulikezdés), mondd el ezeket egy tanárnak, biztosan tudna segíteni.
2012. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nekem is 22 lett :) Igazából tanárnak azért nem mondanám el szívesen,nehogy kitudódjon vagy megharagudjon rám a húgom.
2012. aug. 24. 13:32
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ami még rosszabb lenne, ha anyud haragudna meg rád, hogy ilyet feltételezel. Mennyi idős vagy? Mennyi idős a húgod?
2012. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Húgom 17 én 22.
2012. aug. 24. 14:37
 5/29 anonim ***** válasza:
25%

szeretem az ilyen okostojásokat mint amilyen te vagy :)

fiam autista gyanús, több mint egy éve, még kb. 3-4 év mire valóban megtudjuk, hogy az-e.

én is az voltam, kb. 5-6 év volt mire kimondták, hogy nem vagyok aspergeres, csak kicsit furcsa meg magas az iq-m.

de te 2 tesztből a kamasz hugodról kijelented, hogy márpedig autista. a szüleid persze bénák, hogy nem vették észre, na meg egy tanára sincs aki ezt észrevette volna.

azt is feltételezhetjük, hogy 2-3 évesen folyékonyan olvasott és számolt (mert a legtöbb aspergeres 2-3 évesen már tudja ezeket), igaz, jól írom?

szerintem keress más elfoglaltságot a húgod analizálásán kívül, vagy van még egy jó tippem, jelentkezz pszichiáternek, aztán ha elvégezted, turkálhatsz mások életében kedvedre :)

2012. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ma 15:12,nem tudom feltűnt-e az a szó hogy VALÓSZÍNŰLEG.Az ilyen hangnemet pedig nem tűröm!A szüleimről nem mondtam hogy bénák,felháborító hogy ilyet feltételezel rólam!És már meg ne haragudj,de nem tűnsz túl inteligensnek ezen hozzászólásod alapján :)
2012. aug. 24. 15:17
 7/29 anonim ***** válasza:
33%

Ne haragudj, de ezek az internetes tesztek szinte semmire se jók.Az igazán komoly vizsgálatok nem egy 5perces kattintgatásból állnak.

A húgod 17 éves, már régen észrevették volna iskolában, ha gond van vele.Félig már felnőtt, ha van is gondja, már akkor is késő.Ne aggódj, ne foglalkozz vele, anyudnak van igaza.Mégis mit tudna vele kezdeni egy orvos?

2012. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de szerintem jobb lenne ha valaki megnézné.Anyukámnak pedig már a nővére is sokszor mondta hogy meg kellene nézetni a húgomat,de csak leüvöltötte hogy az ő gyerekének semmi baja.Apukánk meghalt 16 éve,úgyhogy ő nem tudott semmit észre venni.Tanár pedig lehetséges hogy szólt anyának és őt se vette komolyan.2 éve tüdőgyulladásom volt,és amíg nem lett 40 fokos lázam addig azt mondta ne fújjak úgy fel egy kis köhögést.Világ életében ilyen volt.
2012. aug. 24. 19:17
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

Az itt a fő kérdés, hogy okoz-e a húgodnak valami gondot, hogy ilyen tünetei vannak. Ha simán kompenzálja őket és köszöni, jól érzi magát, akkor ne tegyél semmit. Sok Asperger-szindrómás felnőttként is diagnosztizálatlan marad, nem zavarja a magány és boldog informatikusként/matematikusként stb. éli elégedett életét.


Viszont ha nem ez a helyzet, ha pl. a húgodnak probléma, hoyg nehezen tud barátkozni, retteg, hogy a boltban megszólítja az eladó stb., akkor tenni kell valamit. Mivel már 17 éves, anyukád tudta nélkül is mehet orvoshoz és az orvos nem is szólhat anyukádnak, ha a húgod nem akarja. Javaslom, hogy az iskolapszichológustól kérjen segítséget, ha van olyan, vagy ha nincs, akkor a helyi Nevelési Tanácsadóba menjen be és mondja el, mint szeretne.

2012. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Vidd el te.
2012. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!