Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valószínűleg aspergeres...

Valószínűleg aspergeres húgomat nem hajlandó anyukánk orvoshoz vinni. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja olvastam egy cikket az aspergerről,utána wikipédián is utána néztem és a leírás teljesen a húgom.Megcsináltattam vele minden netes IQ tesztet és mindnél 160+ eredmény jött ki.Utána megcsináltattam vele egy személyiség tesztet,amire INTJ személyiség jött ki,végül egy AQ tesztet ( [link] ) aminek 44 pont lett az eredménye.Mindezek után sem akarja anyukám orvoshoz vinni mert szerinte semmi baja.Mit tehetnék?
2012. aug. 24. 13:19
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nem mondta hogy van problémája,amúgy se beszél sokat.Boltokba nem megy egyedül csak velem meg anyuval,barátai vannak de ahogy láttam nem nagyon tud velük mit kezdeni.Májusban volt a szülinapja,meglepetés bulit csinált neki anyu,de nagyon nem tetszett neki a 'sok' ember (vele együtt 10),és elvonult a szobályába.Általában menekül ha vendég van nálunk.Ha az lehetséges én elviszem,de hova?Pszichiáter vagy pszichológus?A sulijába (én is oda jártam) nem valami kedves a pszichológus...
2012. aug. 25. 12:08
 12/29 anonim ***** válasza:
56%
Hát, ha nem beszél magától, kérdezd meg. Szerintem ő maga is tisztában van vele, hogy nem túl tehetséges szociális készségek terén. Ha konkrétan rákérdezel, hogy ez az elmaradás zavarja-e, akkor szerintem fog tudni válaszolni. Ha azt mondja, igen, akkor javasold, hogy menjetek el a Nevelési Tanácsadóba. Remélhetőleg ők kedvesebbek lesznek, mint az iskolapszichológus.
2012. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem tőle,azt mondta hogy egy kicsit.A nevelési tanácsadónál ami a kerületünkben van már jártak anyuval egy másik dolog miatt de nagyon nem szerette az ottani hölgyet úgyhogy anyu csak egy alkalommal vitte el.
2012. aug. 25. 16:29
 14/29 anonim ***** válasza:
39%

Ha nincsenek olyan tünetei, amit problémát okoznak a mindennapi életben, felesleges.

Az én kislányom Aspergeres, és már az oviban olyan súlyos viselkedési problémák jelentkeztek, hogy nem lehetett nem észrevenni. De a diagnosztikai folyamat egyáltalán nem olyan egyszerű, hogy egy pszichológus ránéz, és megmondja. Kórházi bennfekvés, megfigyelik közösségben, tesztek sorozata (nem a neten fellelhetőké).

Egyébként az Aspergeresek kimondottan sokat beszélnek, az őket érdeklő témáról, és szinte csak arról - tehát ha rá nem jellemző ez, akkor szinte biztosan nem aspi, ez ugyanis diagnosztikai kritérium (hogy legyen olyan téma, ami mindennél jobban érdekli, és ez olyan, hogy vadidegenekkel is leáll az utcán beszélni róla). Nézd meg az Adam című filmet, és megérted, mire gondolok.

2012. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
szobályába?
2012. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nem figyeltem a helyesírásra bocsánat :) 14-es,megnéztem a filmet,nagyon tetszett.A húgom sokban hasonlít Adamra,neki is van amúgy kedvenc témája,de csak velem és anyuval beszélget szívesen.Idegenekkel nem szeret.
2012. aug. 28. 10:54
 17/29 anonim ***** válasza:
54%

Javaslom még Tony Attwood: Különös gyerekek című könyvét. Minden aspi más, az én kislányomra kb. 80-90%-ban igazak a könyvben leírtak.

Ha még ez alapján is gyanús, akkor javaslom a Vadaskertet (18 év alatt), illetve az Autizmus Alapítványt.

A diagnosztikai folyamat nem egyszerű, ahogy írtam korábban is, nem 5 perces dolog. Nagyon sok kritériumnak kell megfelelni ahhoz, hogy valakiről kimondják, hogy Asperger-szindrómás. Ha tényleg erős a gyanú, akkor a fenti helyeken érdemes próbálkozni.

Mi vittünk a pedagógusoktól is véleményt, ők közösségben sokkal többet érzékelnek, mint amit otthon lehet. (Az Asperger tipikusan közösségben okoz problémákat, otthon kevésbé.) De ha a pedagógusoknak eddig semmi nem tűnt fel, akkor kétséges, hogy aspi lenne...

2012. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,el fogom olvasni!
2012. aug. 28. 12:04
 19/29 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyszerűen csak kimagasló az IQ-ja? Mert a 160 ha az IQ-ra utal az messze az átlag felett van. És aki nagyon okos az sokszor furcsa, minden szindróma nélkül is.
2012. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Igen ebben is lehet valami,csak a leírások alapján amiket olvastam meg a film alapján is annyira hasonló "tünetei" vannak,hogy úgy gondolom nem lehet véletlen.Persze ezt nem nekem kell eldönteni nem vagyok szakember.
2012. aug. 28. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!