Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha problémás az óvonőnk de...

Ha problémás az óvonőnk de annyira hogy már a gyermekjólétisnek is szólt mit tanácsolnátok? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Az óvoda értesítette őket mi szerint magatartás zavaros a kislányom.A védőnő szerint semmi baja és a háziorvosunk sem jelzett semmit.Viszont az oviban az ovónénokkel nem vagyok túljóban.Már egy csomó helyre elküldtek minket (pszihológushoz,neurológushoz)de sehol sem találtak semmit.És most még a gyermekjólétit is értesítették...

Volt már valaki hasonló cipőben?Mire számítsak?


2009. júl. 25. 17:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Mi a pontos problémájuk?

Ahhoz,hogy a gyermekjólétit rtesítsék,nekik kell valami komoly indokot írniuk.Ha bővebben írnál,jobban tudnánk segíteni

2009. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Az óvonő biztos nem azért szólt a gyermek jólétiseknek mert nem vagytok jóba biztos hogy van valami gond azért tette.
2009. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

Ne nézd le a pedagógusokat! A legtöbbjük tapasztalt, nem hasból mondja, hogy probléma lehet!

Nem feltétlenül a te hibád, ha valami gond van a kislányoddal, ne vedd magadra! Lehet hogy olyan probléma van, amit kinő, vagy egy kis odafigyeléssel megoldható.

Gondolj bele! A védőnő és a háziorvos nem tölt vele olyan sok időt, mint az óvónő, aki együtt van vele fél/egész nap! Ő látja hogy old meg feladatokat, hogy illeszkedik be, hogy viselkedik a többi gyerekkel, nem a háziorvos!

Vidd el pszichológushoz, neurológushoz. Ha nincs semmi baja, akkor az téged erősít meg, ha meg van valami, akkor örülj, hogy kiderült, és segíthetsz a kislányodon!

Ez a gyereked érdeke, nem ellenetek van!

2009. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Már nagyon sok helyen voltam vele.Pszichológus,neurológus,nevelésitanácsadó,logopédus,hallásvizsgálat,allergiavizsgálat.és mindezt 3év alatt.A védőnő már többször mondta hogy váltsunk óvodát de ez nem olyan egyszerű a túltellítődés miatt.Azt hozzá tenném hogy sehol sem találtak semmit.Még nem hiperaktív a kislány de ne is otthonülőss.Igazi nagy szájú hisztis rosszcsont.Ez tény.De nem ez lenne a megoldás.Amikor szóltam a védőnőnek mitörtént teljesen felháborodott hogy miért nem szóltak nekünk hisz ezzel gyakorlatilag hátbaszúrtak minket.Amikor meg a gyermek jólétisnek mondtam el ezeket a telefonba,csak annyit mondtott megpróbálunk megoldást találni.Szóval nem tudom mire számítsak de ezek után nem akarom a kislányomat ebbe az oviba járatni tovább.Hisz én mindig partner voltam minden hová elvittem ahová mondták és mindent megtettem.Talán az életkorunk mindketten 24 évesek vagyunk és jön a 3.babánk.Én nem vagyon az az anyuka aki az ovónőkkel pletyizik,én nem járok el az anyukákkal ide-oda.Lehet hogy ez nem tetszik Nekik.Én nem nézem le a pedagógusokat de hallottunk már olyat hogy az ovónéni kiutálta a gyereket a csoportból...
2009. júl. 25. 20:23
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyermekjólétis teljesen pozitívan áll a dologhoz,elmondásod szerint,talán jobb is,hogy nekik szóltak,mert ők mindkét oldalról megvizsgálják a dolgokat,és általában elég objektívek. Ami pedig nagyon jó.hogy mindig a gyerkőc érdekeit tartják szem előtt. Esetleg nem zavarhatta meg picit az,hogy testvére lesz? Lehet,hogy emiatt nyugtalanabb,s ezt az óvó nénik nem biztos ,hogy tudják. Néha azért beszélj velük,szerintem,csak pár szóval kérdezz rá,mi a problémájuk a kicsivel,s akkor Neked is könnyebb lesz .
2009. júl. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekjóléti szolgálatot mi csak vész esetbe vonjuk be. Ezért nem értem mi az indok. Mi volt a gyermekjólétinél, az óvoda pontosan milyen problémát jelzett? Ezt jó lenne tudni.

Egy óvónő.

2009. júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig egy gyermekjóléti szolgálat családgondozója voltam. Számomra nem egyéertelmű, hogy milyen problémával kereste fel az óvóda a szolgálatot. Ha egy gyermek magatartásproblémákkal küzd, az leginkább a Nevelési Tanácsadó kompetenciájába tartozik. Az más kérdés, hogy látnak-e valami komolyabb gondot a háttérben. Szerintem - ha igazán jó szakember a családgondozó - ezt át fogja látni, és végre megoldást találtok a problémátokra. Szorítok Nektek!
2009. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a gyermekjólétist hogy miért értesítette őket az óvoda.Azt mondta magatartásprobléma miatt meg a szülő-ovónő közti megnem értés.Rossz komunikáció.De kérdem én mit csináljak még?hisz mindent megtettem amit ők mondtak és tavaly mondtam nekik hogy szeptemberben vissza viszem a kislányt a nevelésibe.Nem volt más komoly dolog.Nincs szó gyermekbántalmazásról vagy éheztetésről vagy ilyenekről.Imádom a gyermekeimet sose bántanám őket.Iszonyú rosszul esik hogy ideáig fajult a helyzet és nem értem.
2009. júl. 27. 09:17
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A vezető óvónőt kérd meg hogy közösen beszéljétek meg a problémát.

Valószínű hogy a problémát a közösség hozza ki a gyerekből és a pszichológus és egyéb szakember csak egyedül találkozott vele. Meg kell kérni a nevelési tanácsadó szakemberét, hogy menjen ki az óvodába és ott nézze meg a gyereket, ha ez még nem történt meg.

Ez jutott eszembe én óvónőként ezt javasolnám ha nálam lenne ilyen probléma.

Egy óvónő.

2009. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged.

Már voltam a vezetőnél és a pszihológus is kiment az oviba meg egyedül is megnézte a kislányt. nem talált semmit.Mindössze annyit mondott hogy a közösség felpörgeti a gyereket.Igazából tényleg az ovi váltás lenne a megoldás de ez most nem megy sajna.

2009. júl. 27. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!