Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha problémás az óvonőnk de...

Ha problémás az óvonőnk de annyira hogy már a gyermekjólétisnek is szólt mit tanácsolnátok? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Az óvoda értesítette őket mi szerint magatartás zavaros a kislányom.A védőnő szerint semmi baja és a háziorvosunk sem jelzett semmit.Viszont az oviban az ovónénokkel nem vagyok túljóban.Már egy csomó helyre elküldtek minket (pszihológushoz,neurológushoz)de sehol sem találtak semmit.És most még a gyermekjólétit is értesítették...

Volt már valaki hasonló cipőben?Mire számítsak?


2009. júl. 25. 17:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó. A gyermekjólétisek sem hülyék, látják a rengeteg véleményt a kicsiről. S ha több szakember is állítja , hogy nem vele van a baj akkor elhiszik. Örülök, hogy az óvoda váltásban is segítenek. Reméljük még nem késő a kicsinek és kiheveri a skatulyát.
2009. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szomoruan olvastam, hogy ez megtörtenhet manapsag IS. Amikor en a föiskolara felveteliztem(ovoneninek szerettem volna tanulni) es elutasitottak, pont az jart az eszemben, hogy mas megkeseriti egy gyerek eletet en meg nem zongorazom kellökeppen jol...Egyebkent a mai napig emlekszem, hogy a ket ovonenim közül mennyire nem szerettem az egyiket, mert folyton büntetett, sajnos vannak ilyenek es a legszomorubb, hogy ennek mar lassan husz eve, de en a mai napig nemtudok mosolyogva raköszönni az utcan, tudom butasag...A lenyeg, hogy a kicsidnek uj helyet talalsz es remelem, hogy ez alkalommal olyan pedagogusok veszik majd körül, akik tenyleg odafigyelessel, törödessel szep emlekke teszik majd ezt a maradek egy evet neki.
2009. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítő választ!:)

Hát úgy látszik ilyen óvonénik mindenhol vannak.Csak azt nem értem hogy ezeket hogy nem tudják kiszűrni.A miénkel is az az igazi baj szerintem hogy szeret fontoskodni és sokszor nem is azzal foglalkozik amivel neki kéne.Na mindegy most már mi is meg nyugodtunk talán jobb is hogy így alakult legalább nem kell a kislányomnak még egy évet kihúznia itt.Nem tudom mit akartak ezzel elérni de tuti hogy nem nekünk akartak jót de mégis így alakult.A gyermekjólétisek egyből átlátták a dolgot még beszélnek a védőnőnkkel meg a háziorvosunkkal is.De attól abszolút nem tartok,mert még ők sem értették az ovónők lépését és teljesen mellettünk állnak.Szóval csak jól alakult bár hogy is akarták.

2009. júl. 30. 07:47
 24/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Úgy olvastam én is, hogy tényleg az ovi váltás lenne megfelelő. Gondolom, hogy ez nehézségekbe ütközik, de ha már ennyire sok energiát beletettél, pszichológushoz jártál, stb., talán a nehézségek ellenére is meg kéne próbálni. Vagy minden marad a régiben. Úgy látom, csak ez a két lehetőség maradt. Most már csak dönteni kell.


Szia!

2009. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Én is voltam ebben a helyzetben.

Egyedül neveltem a gyerekeket, és nem tudtam megoldani az ovi váltást.

Ma már sajnálom, hogy bármi áron nem oldottam meg. A fiamból egy önbizalom hiányos, rettegő gyerek lett. Csak mert az óvónéni engem nem bírt, őt bántotta...

És én tehetek bármit, csak itthon érzi jól magát. Az a pedagógusnak csúfolt szipirtyó adott neki jó kis indulást....

Az enyém nem pörgött túl, csak érezte az óvónénin, h utálja és nem kommunikált vele, kizárta a köreiből. Ezen megsértődött a hülye nő és minket is zaklattak hatóságilag. Azzal, hogy szellemi fogyatékos a fiam. Ma már gimibe jár, de évekig húsig rágta a körmét. Csak óvoda és iskola időszakban. Nyáron nem. Azt hiszem ez elmond mindent. Az ovi utolsó évére kaptunk egy csodálatos óvónénit akinek megtanulta, sőt el is mondta a verset. Addig nem volt hajlandó semmit csinálni az oviban. Semmit.

Tehát szerintem mentsd meg a gyereket egy ilyen "pedagógustól".

Mellesleg minden tiszteletem azoknak a tanároknak, óvónéniknek akik valóban a gyerekek miatt mentek erre a pályára és nem azért mert különben munkanélküli státuszban lennének... Kevés van belőlük ma Magyarországon

2010. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Hát ez már egy éve volt.:)

Azóta szeptemberben csoportot váltottunk és egy csodálatos ovónénihez került a kis lányom.Imádták egymást.Ő is minden verset mesét megtanult(cinege cipője ami nem egy rövid vers)Az ovónin kiharcolta hogy mehessen suliba,mert később kiderült hogy az előző olyan jellemzést írt a gyerekről és tovább küldte a nevelésibe hogy ők nem hogy suliba nem akarták engedni de szellemi fogyatékosnak titulálták.De az új ovónéni megmutatta hogy nincs ennek a gyereknek semmi baja.Csak épp a régit kéne már nyugdíjba küldeni.Szeptemberben kezdjük a sulit amit nagy izgalommal vár a lányom.És szeptemberben megy a fiam oviba és ehhez az ovónénihez.Nem akartam ebbe az oviba járatni.De rájöttem hogy magával az intézménnyel nincs gond és jó helyen lesz mert már most nagyon szeretik.:)

2010. aug. 11. 08:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!