Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kellene ezt a helyzetet...

Hogy kellene ezt a helyzetet kezelni, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

A rokonságban van egy 12 éves kislány, akinek a szülei elváltak. Ő az anyukával maradt, de az apukája a rokonom. A kislányt születésétől imádjuk, ő volt az első gyerek a családban, a nagyszülőknek az első unoka, el is lett kényeztetve. Azóta már született több unokatesója (köztük az én gyerekeim), akikkel kb havonta összejárunk. A gyerekek jól kijönnek egymással, kivéve az említett kislányt. Szinte mindig van valami összezördülés amit ő provokál. És mivel nincs ott az anyja , ezért a rokonság valamelyik tagja próbálja fegyelmezni. Ennek általában az a vége, hogy felkapja a vizet és sírva hazamegy. Otthon persze panaszkodik és az anyja az apukát és a nagyszülőket okolja és még jobban uszítja a gyereket ellenük. Ez már odáig fajult, hogy a nagyszülők és az apuka inkább elnéznek neki mindent, minden kívánságát teljesítik, csak ne panaszkodjon otthon, mert attól félnek, hogy utána majd nem engedi az anyja, vagy nem lesz kedve a kislányt hozzájuk. Egy rossz szót nem lehet hozzá szólni senkinek, mert rögtön kihasználja a helyzetet.

Ráadásul a kislány kicsit duci és finoman céloztam rá, hogy vissza kéne fogni az édességfogyasztást és este 9 utáni vacsorázást( ez a szokása), de megint csak sírva szaladt haza. És a nagyszülők engem okolnak, hogy majd ezek után megint panaszkodik az anyjának és nem fog többet hozzájuk jönni. Az apja is csak azt mondja, hogy ne piszkáljuk a súlyával, mert érzékenyen érinti.

Én pedig úgy gondolom, hogy ha már az anyja ráhagyja (amúgy ő is túlsúlyos), akkor legalább nekünk kéne valahogy visszaterelni a helyes irányba. Vagy ez lehetetlen sértődés nélkül?

Meg kéne értetni vele, hogy nem sértegetjük, hanem a javát akarjuk. De hogyan?


2012. szept. 22. 11:32
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

A súlyára egyáltalán nem céloztam, én csak azt jegyeztem meg, hogy nem egészséges este 9-kor vacsorázni és azt már korábban mondtam neki, hogy édességek helyett inkább rendes kaját egyen. Persze ezek mind elhízáshoz vezetnek, de amúgy sem egészséges szokások.

Tudom, hogy ez az anyja vagy az apja dolga lenne. De már az apja se mer szólni, mert ilyen "érzékeny". Amúgy az apjával szinte sosincs kettesben. Nem is tudom, hogy ennek ki az oka. Talán az apja nem tud vele mit kezdeni. Ha mennek valahova (strandra, kirándulni stb) mindig hívnak magukkal valakit.

2012. szept. 24. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!