Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az baj hogyha valaki 17...

Az baj hogyha valaki 17 évesen fél egyedül a sötétben?

Figyelt kérdés
nem tudok aludni éjszaka hogyha egyedül vagyok a szobában, mindig attól félek hogy még van ott valaki rajtam kívül, úgy érzem mintha figyelnének, és minden kisebb hangtól megijedek. Ha el is alszok rémálmaim vannak, melyek után nem merek visszaaludni, hanem felkapcsolom a villanyt és reggelig ülök az ágyamon. Mit tegyek, hogy ez megszűnjön?
2009. aug. 5. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Szerintem nem olyan nagy baj, mindenki fél valamennyire, de azért az átlagosnál jóval félősebb vagy. Próbáld meg legyőzni a félelmeidet, pl. észérvekkel próbáld meggyőzni magad. Mondogasd magadnak hogy : "nem félek, minden rendben" meg hasonlók. Próbálj szép dolgokra gondolni, ne egyél sokat lefekvés előtt stb. Ha nem segít kérj segítséget (pl. pszchiológus)
2009. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Bajnak baj:S

Szerintem próbáld meg valahogyan megnyugtatni magadat.Vegyél relaxáló fürdőt,igyál nyugtató teát.

Más ötletem nincs:S


B.

2009. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

A fiamnak, meg nekem is van sókristály lámpánk.

Ő pici korától azzal alszik el.

Szinte egész éjszaka éghet, mert nagyon keveset fogyaszt.

1500 ft, Auchan-ba is lehet kapni.

Megynyugtató, kellemes fénye van, és gyógyító hatású, mert párologtatja magából a sót amikor ég.

2009. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

öcsém is fél a sötétben, neki is van egy kis fény a szobájában, konnektorba kell dugni és egy szolid kis fényt ad, de az pont elég , mert nincs teljesen sötét.

én meg a viharnál félek, amikor dörög, meg villámlik. 21 éves vagyok, ciki , nem ciki ez van. totál be tudok ijedni.

öcsinek még azt tanácsoltunk, hogy lefekvés előtt kutassa át a szobáját, nézzen be az ágy alá, szekrénybe. ezzel meggyőződik arról, hogy nincs ott senki, szval lehet nyugodtan alucizni.

vagy vegyél egy világítós párnát, az is tökre megnyugtató.

vagy egy plüs , akit lehet szorongatni. 19 éves koromig plüscicával aludtam, most már azért nem , mert a öcsi kutyája megrágcsálta.

2009. aug. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én néha most is félek,pedig 24 leszek:-) kinövöd,talán,próbálj ne gondolni hülyeségekre.De ha esetleg szó szerint pánikolsz,és rettegsz mindig,lehet érdemes felkeresni egy pszichológust
2009. aug. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
17 vagyok, és én is félek:/ De fénynél meg nem tudok aludni:S Így hát falnak fordulás, szorosra zárt szemek, alvósmaci ölelés, és para addig, amíg el nem alszok...
2009. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Már rég elmúltam 17 de még mindig félek. Nekem nincsenek rémálmaim és nem ülök éjjel az ágyban de se sokszor félek. Ha ki kell mennem akkor ami van lámpa mind felkapcsolom. Régen sokkal jobban féltem mint most, talán neked is javulni fog a helyzet később. Akkor azt csináltam hogy a takarót magamra húztam, hogy csak a szemem látszódjon ki. Az ajtó felé fordultam és úgy aludtam. Az okát igazából nem tudom azóta sem de a 10 éves fiam is gyakran fél. Ő mondjuk gyenge jelzőfény mellett alszik. Talán ez neked is segítene.
2009. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy olyan pszichoszomatikus szitu, amit "józan gondolkodással" és egyéb okos megoldásokkal sajnos nem lehet kezelni , maximum csak egy kicsit enyhíteni, de ez a félelem megmarad.

Ha pedig elnyomod, akkor kijön más formában, megmagyarázhatatlan fájdalmad, egyebek.


Lehet kezelni, viszonylag gyorsan. Nálunk a gyerekem félt, akkor kerestem meg a megoldást. Gyakorlatilag van egy DVD, amin az okok és a megoldás is rajta van. Ha gondolod, megrendelem neked és elküldöm, a DVD 5000.-Ft nem tudom hol laksz így plusz a postaköltség, vagy ha pesti vagy, akkor találkozzunk

2009. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

menj el kineziológushoz, ő megoldja a problémádat, és nem fogsz félni

sókristály lámpával meg ne aludj, mert az negatív ionokat bocsát a levegőbe azért hogy tisztítsa a levegőt, és ébren tartó hatása is van és ha el is alszol nem tudsz jól aludni, kicsit kérdezz utána HOZZÁÉRTŐKTŐL

amúgy tényleg irány egy megbízható kineziológus

2009. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok és félek a sötétben :S

Van egy kisfiam, ő nem fél, próbálom nem "belenevelni" ezt a baromságot.

Én már így maradok, de remélem ez lesz a legnagyobb problémám az életben :)

2009. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!