Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fog beszélni valaha a kisfiam?

Fog beszélni valaha a kisfiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves. Nem beszél(egyéb más téren is van elmaradás). Korai fejlesztésre fogunk járni. Eddig annyit tud, hogy pá-pá. Arra lennék kíváncsi, hogy a fejlesztés hatására beindulhat nála a beszéd, még akkor is, ha bármiféle betegsége van(autista)? Van vkinek tapasztalata e téren?

2012. okt. 28. 14:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
igazad van köszönöm!!! (kisfiam 2,5 éves) való igaz túl aggódom én is és ezt érzi rajtam!! megfogadom a tanácsod itt és most :)))
2012. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem kell túlzásba vinni az aggodalmaskodást, de egy anya azért anya, mert aggódik gyermekéért, óvja, félti, a legjobbat szeretné neki. Kedves kérdező, mindig tudsz tenni valamit a gyermekedért. Mindenkit lehet fejleszteni, még az autistákat is. Minél korábban diagnosztizálják annál többet lehet tenni érte. A korai fejlesztés mellett vidd el Fejlesztőházba, mozgásterápiára, akár úszni is, vidd sokszor közösségbe, szerintem az is segít, hogy minél több inger érje. A szakemberek is később tudnak majd többet mondani, ha látják, hogyan reagál a fejlesztésekre. Gondolj arra, hogy mindent megteszel érte! Ismerek olyan felnőtt down-kórost, aki számítástechnikai szakember, és még zongorázni is tud! A szülein is múlott... Sok sikert nektek!
2012. nov. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%

szegény gyerek nem is autista! csak olyan fejlesztésre van szüksége, amire mindenkinek. a húgom pl. 4 éves koráig nem beszélt. a lányok pedig korábban beszélnek, mint a fiúk.

volt egy kislány gyerekkoromban, aki meg idősebb is volt nálam, oviban meg olyan rosszul beszélt, hogy én alig értettem, pedig kisebb gyerek voltam. jelenleg újságíró, a szavakból él.

szóval szerintem hagyjuk a gyereket, hagy fejlődjön a saját tempójában.

2012. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem csak a beszédhiánya a probléma nálunk, hanem annak megértése is. Semmilyen formában nem kommunikál.

Nem várom el tőle, hogy két évesen beszéljen, hanem abban reménykedem, hogy egyszer majd beindul nála.

2012. nov. 2. 20:09
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam két évesen kezdte a korai fejlesztést, mert nem beszélt és beszédértése is nulla volt. Fél évre rá szólalt meg, ahogy már kezdte érteni mi mit mondunk. Ő nem az a típus volt, aki mindent megért, csak nem szólal meg.

Most 5 éves és egész jól beszél. Viszonylag könnyedén kommunikál és nyelvtanilag is egyre jobb.

Ami viszont probléma még nála, rendkívül gyenge a figyelme és a kudarctűrő képessége, na meg akaratos nagyon.

Tesója is későn kezdett figyelni arra amit mondunk, sokáig ő sem értett semmit. Ő viszont hamarabb beindult és gyorsan bepótolta a lemaradást. Nála is úgy alakult, hogy amint érteni kezdte, beszélt is. Csak ez a beszédértés indult nehezen. Egy-másfél évesen még ő sem értett szinte semmit. Mintha süketek lettek volna, pedig hallásukkal semmi gond nem volt.

2012. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
Einstein is csak hat évesen kezdett el beszélni, lehet h zseni lesz :D
2012. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 edit168 válasza:
52%
einstein is autista aspergeres volt!
2012. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 verus789614 válasza:
Szia, nálunk is ez a helyzet volt ami.nálad van.jalen pillanatban. Én nem vgyok szülö csak egy családtag de nagyon ragaszkodik hozzám mindkét unokaöcsém . Nálunk a nagyobbik nem beszélt sokàig, aztán szépen lassan elkezdett , de idegen szavakat is hasznàlt amit csak ö értett meg. 5 éves korára kiderült hogy autista emellett hiperaktiv. Most màr több mint 10 éves direkt
2014. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 verus789614 válasza:
Szia, nálunk is ez a helyzet volt ami.nálad van.jalen pillanatban. Én nem vgyok szülö csak egy családtag de nagyon ragaszkodik hozzám mindkét unokaöcsém . Nálunk a nagyobbik nem beszélt sokàig, aztán szépen lassan elkezdett , de idegen szavakat is hasznàlt amit csak ö értett meg. 5 éves korára kiderült hogy autista emellett hiperaktiv. Most màr több mint 10 éves jártunk logopédushoz sokat meséltünk neli olvastunk és kirándultunk. Mindig megkérdeztem öt is , ha beszélgettünk bevontam a beszélgetésbe. Nagyon különc , különleges kisfiu volt és most is az, az étkezési szokàsai nagyon eltéröek voltak, volt hogy több napon keresztül csak ugyanazt fogatta el, nem ette mwg a föt ételt, de aztán rájöttem mit tudnánk csinálni, segit nekwm fözni , látja mit rakok bele, elmondom , megkosolja.. ezeken kivül nagyon szotlan volt. 2 éve hogy elkezdett megnyilni felém azóta elvàlaszthatatlanok lettünk. Az annyàhoz nem.kötödik annyira az apja elhagyta kisegitö iskolába irattuk be , most màr szépen beszél , eszik , jól fejlödik. Barátai vannak jól érzi magàt.
2014. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!