Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek hiperaktív a gyermeke...

Akinek hiperaktív a gyermeke mikor derült ki? 5 hónapos babán észrevehető valami jele?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

secsemő


Sokat sír, többnyire rettentő hangerővel és csillapíthatatlanul. Ha fölveszik, nem nyugszik meg. Nehezen alakul ki a napi ritmusa. Sokan közülük nem a megszokott módon (mászás, fölállás, járás, futás) fejlődnek: kihagyják a mászás és a járás szakaszt. Kilenc hónaposan fölállnak és szinte ettől a pillanattól kezdve rohannak. Ezek a gyerekek általában jó mozgásúak, de amennyiben az agyuk esetleg másképp is sérült, egyensúlyzavarban is szenvedhetnek, ami tovább nehezíti az örökös mozgás igényének való megfelelést. Mivel a mozgásigényük ugyanúgy fennáll, de ehhez koordinációs zavar társul, az emiatt keletkező még nagyobb belső feszültségüket másképp fejezik ki: magatartásuk agresszívabbá válik a sorozatos kudarcélmény hatására.


[link]

2009. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gyermekem hiperaktív. Babakorában semmi jele nem volt és a biztos diagnózist nálunk csak iskolás korban tudják felállítani. Gyakran keverik a hiperaktív gyermeket a hipermotilissal. Valójában babakorban a hiperaktivitás még nem észrevehető. Sajnos gyakran tekintik őket valamiféle sérült, esetleg elmebeteg gyermeknek. Valójában átlagon felüli mozgásigénnyel rendelkező gyermekek ők. S ha a babád az, akkor még valószínűleg ki tudja mozogni magát.

[link]

2009. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemőkörban nincsenek jelei. Enyém is néha zizi volt, de nem érdemes erre ráfogni, a törpék már csak ilyenek )
2009. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta a doki,h csecsemőkorban ezt nem lehet megállapítani,csak kb.2-4 évesen.
2009. aug. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Csecsemőként is vannak jelei!

Ma már hamar fel tudja ismerni egy SZAKEMBER!

Nekünk sajnos már 6 éves volt a lányunk,amikor megállapították.

A kamaszkorral megszűnik a nyugtalanság,sőt átfordul lustaságba.

18 éves leányzó anyukája

2009. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem SZAKEMBER mondta, hogy a hiperaktivitás nem diagnosztizálható csak akkor amikor a gyerek iskolába kerül. Ajánlom figyelmedbe a fenti linket amin megtalálod a hiperaktív és a hipermotilis gyermek jellemzőit. Az én gyermekemen csecsemőnek egyátalán nem voltak jelei, hogy hiperaktív lenne.
2009. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
szerintem meg nincs olyan hogy hiperaktív... 20 évvel ezelőtt mikor én voltam gyerek, akkor sem volt, akkor most miért lenne. eleven van , meg túlzottan érdeklődő... ugyan így szerintem nincs diszlexiás, csak lassabban tanul, ennyi.
2009. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos van. Csak régen a hiperaktív vagy hipermotilis gyermekek kokit vagy körmöst kaptak, szerencsésebb esetben kiküldték őket az óráról. A dyslexiás, dysgráfiás, dyscalculias gyermekek pedig kisegítő iskolába kerültek esetleg lebuktak, sorozatos kudarcélmények miatt már nem is akartak tanulni. Ma már épen ezért más, mert segítő foglalkozásokkal fejleszthetők így együtt tudnak haladni kortársaikkal. Bizony iskolás korban diagnosztizálhatóak, mert nyilvánvaló jeleik vannak és nem az, hogy lassabban tanulnak. Én úgy gondolom, hogy nagyon jó, hogy foglalkoznak ezzel a dologgal. Nagyon keveset tudnak az emberek a hiperaktivitásról és a többi "új" nem is igazán betegségekről. Nagyon sok a tévhit az előítélet és a félremagyarázás.
2009. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sincs olyan hogy hiperaktiv..igaziból(esetleg ténylegesen különleges esetben)ugyanis mennyivel egyszerűbb és divatosabb manapság azt mondani...hogy hiperaktiv a gyermek..még jól is hangzik, kitünik a többi közül..stb.közbe lehet hogy egyszerűen csak több nevelésre odafigyelésre, törődésre van szüksége..ugyanez az irásproblémákkal.pl, anyós mondta hogy a kisfia, összekeveri a betüket..stb.de (7. osztályos) látom hogy soha nem is foglalkoznak vele, nem segitenek neki tanulni..nincs gyakorlás, nincs elölrehaladás.a szülőnek a felelőssége elszáll akkor ha azt mondhatja hogy hiperaktiv, akkor ugymond nem is kell tanulnia, nem is gáz ha rosszak a jegyei..érdekes..4 gyereke van, mindegyik elég rossz tanuló volt..(hiperaktiv, meg gond volt az irásukkal , helyesirásukkal, bár belegondolok hogy anyuci meg apuci sem tud helyesen irni, hát akkor a gyereket hogy tanitsa meg otthon?! na mindegy

a kérdésre válaszolva, szerintem nem vehető észre ahiperaktivitásra jellemző dolgok!

2009. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írtam már egyszer-kétszer. Sajnos sokan így állnak a hiperkaktív gyerekekhez és szüleikhez. Hidd el, nem hanyagolom el a gyermekeimet és nem fogom rá a gyerekemre, hogy hiperaktív, mert az kényelmes. Éppen ellenkezőleg. Bizony azon gondolkodom, hogy egyátalán megosszam-e tanárával ezt a dolgot, mert félek, hogy ő is félreérti majd. Legnagyobb gyermekem nem hiperaktív és nincsenek tanulási nehézségei sem. Kitűnő az általánosban és a zeneiskolában is példás a bizije. Tudod a másik gyermekemmel azért fordultam pszichiáterhez, mert úgy gondoltam én rontottam el valamit vagy nem nevelem jól és ezért "más" a gyerekem. Aztán kiderült, hogy valószínűleg hiperaktív. Ez a diagnózis ha beigazolódik (attól, hogy rámondja a szülő az még nem diagnózis), bizony nagy felelősséget rak a szülőre. Másképpen kell bánni velük, ezt én is most tanulom. Bizony nehéz mindig szem előtt tartani, hogy a gyerek azért leng az ajtón mert túlmozgásos és nem egyszerűen rossz. Nehéz megértetni a környezettel, hogy elég szépen szólni a gyereknek, hogy hagyja abba, s nem szabad egyből ordítani, s azt mondani rossz. Emellett ezek a gyerekek nagyon ügyesek, érdeklődőek és hiedelmekkel ellentétben képesek tartósan odafigyelni a felnőttekre, vagy nagyon kitartóak tudnak lenni egy-egy feladat elvégzésénél. Nálunk a hiperaktív és más tanulási képességű gyermekek nevelése és társadalmi megítélése még nagyon gyerekcipőben jár. Egyik baj, hogy a neveletlen gyerekre esetenként tényleg csak legyint a szülő, hogy hiperaktív. A másik pedig, hogy mi akiknek tényleg hiperaktív megkapjuk, hogy nem foglalkozunk velük és azért olyan amilyen. Végülis egyszerűbb ráfogni a neveletlenségre, mint elfogadni, hogy vannak gyerekek akiknek speciális nevelési igénye van. Tetszik, vagy nem, de vannak dyslexiások, dysgrafiások és hiperaktívak is. Csak ha a szülő megtudja, hogy ez a diagnózis gyakran nem köti a környezete orrára. Esetleg a gyerek tanárával beszélik meg a speckós igényt.
2009. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!