Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mért pisil be a fiam 3 és fél...

Mért pisil be a fiam 3 és fél évesen napközben is?

Figyelt kérdés
Bepisil és nevetve mondja hogy (bepisiltam) lusta kimenni a wc-re vagy a bilibe pisilni sokszor nem szól.Minden nap minimum 1 szer előfordul hogy bepisil + éjszaka mindig, pelenkát már nem adok rá sosem. A kak*a dolog sehogy nem megy neki heti 1-2 alkalommal kak*il azt is a bugyiba. Hiába hívom ki többször is a wc re amikor velem jön sose kell neki semmit csinálnia. A bilire is 2 szer kakil*t bele azt is csak nyáron. Ilyenkor rá sem ül mert hideg a műanyag bili. Hogyan vegyem rá ? Oviba sem járhat ez miatt mert nem szobatiszta.

2012. dec. 20. 21:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%
Ma pszichológushoz hordják az anyukák ilyen esetben a gyereket, a mi időnkben egy jó nagy füles megoldotta a dolgot.
2012. dec. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem tehetem meg hogy megütöm a gyerekemet, mert anyóséknál lakuk és ovják jobban mint sajátjukat anno. És mert sajnálom őt.
2012. dec. 21. 07:15
 13/20 anonim ***** válasza:
Mielőbb teljes kivizsgálás kéne. Hiszen nem csak a bepisilés a gond, hanem a gyereked kórosan el van hízva, ami szintén nagy baj és a kettőnek köze lehet egymáshoz.
2012. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Látom lepontoztatok. Nincs tekintélyed a gyerek előtt, és ez a baj. Gondolom az anyósodék kinyalják a fenekét is és minden meg van neki engedve. Te pedig ha rászólsz egyből megy a nagyihoz, nem? Csak játszik veled! Téged tesztel, meddig mehet el. Előbb anyósodékkal kellene lerendezd a kapcsolatodat, és ha neked is lesz tekintélyed a családban hidd el a gyerek is tisztelni fog! Sajnos láttam már ilyet! A családban is volt ilyen, a gyerek javítóban végezte. Mert neki ment az apjának, mert a nagyszülők bármit tett megvédték. Ha nem ment iskolában akkor is hősnek állították be, és igen szomorú vége lett.
2012. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

most biztos le leszek pontozva, de szerintem neked kéne egy pszichológus.

a nevelési tanácsadóban van erre lehetőség, elmondod a problémáidat ő meg megpróbál tanácsot adni a neveléssel kapcsolatban.


ez azért mert fel bennem mert olyan mint ha egy 2 évesről írnál. pl. az nekem furcsa, hogy megy hozzád, hogy vedd le a bugyiját.

enyém 3 éves, kb. fél éve van az, hogy ha picit becsurog (2-3 hetente nálunk is előfordul, hogy belemerül a játékba majd mikor szalad ki pisilni pár csepp bemegy), de akkor ő leveszi a bugyiját, kivesz a szekrényből egy tisztát és felveszi.

tehát nekem ennél a mondatodnál jött ez, hogy lehet igazad van abban, hogy elrontottad a nevelést mert egyedüli gyerek, lehet kicsit túl van ugrálva pedig már azért önállóbbnak kéne lennie!

a pelus levétellel éjszakára sem értek egyet. nyilván nincs megérve, nem szabad erőltetni, ha még nem áll készen, akkor nem szabad ráerőltetni. nem attól lesz éjjelre szobatiszta egy gyerek, hogy ha 5 után nem kap inni reggelig akkor nem pisil be. persze, mert nincs mit. lényeg, hogy tudja tartani és felébredjen rá, de erről szó nincs nálatok.

én a helyedben tavaszig visszaadnám a pelust éjszakára, reggel meg lenne lehetősége abba kakilni, lehet így az is megoldódna és tavasszal megnyugodna a lelke.

bilit meg én nem tartom jó dolognak 3,5 évesen, most már menjen ki a wc-re, elég nagy hozzá, ha a korához képest álltok a gyerekhez, tehát több elvárást kap, akkor szerintem fel is fog zárkózni.

az ovi miatt egyébként is nagyobb önállóságra kéne szoktatni.


mik azok a dolgok amikben otthon segít, ami az ő dolga? gondolok itt pl. a játékok elpakolására, felsöprésben segíteni, mosdó kitakarítása (nálunk ő csinálja míg én a kádat takarítom, kap rongyot meg szappant és elbohóckodik vele, de ezek nagyot sokat segítenek az önállóságban)

2012. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Fannni17 válasza:
Az én kisfiam is bepisilt meg beka*ilt de én mondtam neki, hogy már nagyfiú és a nagyfiúk nem pisilnak be és mikor egyedül magától bement pislin és nem is szólt nekem én csokit adtam neki, hogy ezt kiérdemelte azóta nem pisil be legalábbis nálam sok szerencsét!! :)
2012. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Menjetek gyerekorvoshoz: az elhízás, sok ivás-bepisilés tényleg lehet betegség is. Ha ott minden OK akkor jöhet a pszichológus meg a nevelgetés.
2013. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szakember vagyok. Körülbelül a 4. születésnapig semmiféle gondra nem utal, ha a gyermek még a kakilásra nézve sem szobatiszta.


A kisgyermek szeret játszani a kakijával, pisijével. Más szakembert is megkérdezhettek erről. Sigmund Freud a gyermekpszichológia egyik alapvetése, ő részletesen kitért erre is. Ha nem játszana a gyermek a kakijával, pisijével, akkor elfojtások keletkezhetnek benne, és felnőttkorra pszichés anális fixáció alakulhat ki, a pszichés fixációk nem ritka jelenségek! Egyénileg változó persze, hogy melyik gyermek hány éves koráig, és mennyire szeret játszani evvel. A kaki/pisi humor tipikus óvodás életkori sajátosság. Semmi gondra nem utal.

2013. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ja, és azt ,hogy ha nem játszhat az ürülékével, pszichés elfojtásként éli meg -a pszichés elfojtás nem kedvez a gyermek későbbi élete számára-, azt 6 éves korig értem.
2013. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne öltöztesd, öltözzön maga. Meglátod akkor is vicces lesz-e neki. :)
2013. febr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!