Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem hiszik el sokan,...

Miért nem hiszik el sokan, hogy hiperaktív, dysgraphiás (írászavar), dyslexyás (olvasászavar), dyscalculiás (számolászavar) gyerekek tényleg léteznek?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallom, hogy nincs hiperaktív gyerek, csak a szülő nem törődik vele. Vagy csak eleven, kíváncsi stb. Engem ez azért zsvar, mert nemrég vetődött fel gyermekemnél, hogy hiperaktív. Én most szembesültem azzal, hogy ez bizony probléma, s ráadásul a társadalom is nagyon érdekesen reagál erre. Mi csak azoknak mondtuk meg akik nagyon jól ismernek minket és a gyereket mert a tágabb környezet, nem biztos, hogy megértené. Ugyanez van a dysgraphiás (írászavar), dyslexyás (olvasászavar), dyscalculiás(számolászavar) gyermekekkel és szüleikkel is. Nagyobb gyermekem osztályába jár egy dysgraphiás kislány neki csak az írás nem megy, azon kívül nagyon jó tanuló. Ezenkívül ott vannak még a hipermotilis gyermekek akiket gyakran egy kalap alá vesznek a hiperaktív gyerekekkel. Ti mit tudtok ezekről? Azon szülők válaszaira is kíváncsi vagyok, akiknek gyermekük "benne" van. Tapasztalatok?
2009. aug. 24. 10:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam, aki azt írta, hogy hülye. Elnézést, de akkor nem voltam világos. Én azt nem a hiperaktivitásra mondtam, hanem a diszgráfiára és társaira. Régen is volt ez a "betegség" vagy inkább hajlam, vagy minek nevezzem, csak régen nem diszlexiának nevezték, hanem hülyének.
2009. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon sok gyereket félrediagnosztizálnak, nagyon sok gyereknek valójában a környezet a problémája, na de az is egy probléma forrás. Ez új, szokatlan az embereknek, valóban mióta jobb diagnosztizáló tesztek léteznek, illetve, a családi környezeti háttér változik , sajnos nem előnyére, ezek az állapotok mindinkább előre fognak tőrni. .
2009. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Igazából nem szeretném leírni ezekről a betegségekről a véleményem, mert ha valaki sokat olvas utána, akkor rájön, hogy mennyire tág fogalmakról beszélünk, és nem akarok most regényt írni. Csupán szeretnék egy könyvet ajánlani, érdemes elolvasni, nem hosszú könyv, mindenki levonhatja ebből a tanulságokat: DR. LENKEI GÁBOR: CENZÚRÁZOTT EGÉSZSÉG, főként a hiperaktivitásról szóló fejezet nagyon jó.
2009. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Na most aki Dr. Lenkei könyvét olvassa és kicsit is ért a témához az látja ,hogy ez az ember még életében nem találkozott valódi hiperaktív gyerekkel. Az tényleg összetéveszthetetlen, és valóban nem a gyógyszer a megoldás rá. Pláne nem a hormonokkal tömött gyógyszer, mivel nem hormonális eredetű betegség ezért felesleges is azt adni rá. De ma már a hiperaktív gyerekek többsége nem szed nyugtatót vagy igen enyhe inkább placebo hatásút, és az is inkább a figyelem koncentrációját segíti.
2009. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

A gyermekemnél egyébként az orvos enyhének ítélte a hiperaktivitást. Az oviban nem is gondoltak rá, csak jelezték, hogy időnként nem figyelt (utálta a körjátékok nagy rézét mert unta),ezeknél a játékoknál szólni kellett, ha ő következett. Az ebéddel többnyire ő végzett először és bizony nehezére esett kivárni még a többiek jóllaktak, tekergett az asztalnál. Azomban, ha valami érdekelte, abban ezerrel benne volt, kitartóan. Nagyon sokat mozog, ahogyan írta valaki tényleg csak lepkehálóval lehet befogni. Vannak félrediagnosztizált gyerekek. A mi orvosunk, óvatos, mielőtt fölállítja a végleges diagnózist, megvárja az iskola kezdést, hiszen csak akkor lehet igazán megmondani, hogy tényleg arról van-e szó. Az is igaz, hogy vannak olyan hiperaktív gyerekek akiknél a családi háttér nem megfelelő. Ezeknél a gyerekeknél sokkal hamarabb diagnosztizálják a hiperaktivitást. Már csak azért is, mert a labilis háttér, villanypásztor, kevés mozgás olaj a tűzre. Ezek a gyerekek aztán tényleg "rosszak" agresszívek és nagyon túlmozgásosak, magatartás zavarosak lesznek.

Másvalaki: hogy ő a dysgraphiásokra, dyslexiásokra írta, hogy régen hülye gyerekeknek hívták őket. Ismerek dysgraphiás gyereket, akinek egyedül az írással nyelvtannal van gondja éppen a dysgraphia miatt a többi tantárgyból kitűnő. Egy zenesuliba járnak a gyerkőceink és a gyerkőc ott is nagyon ügyes. Nem gondolod, ha hülye lenne akkor a matematika és az olvasás sem menne neki?

Egyszerűbb a szülőket hibáztatni, hiszen ha a hiperaktivitás létezik akkor az én és a te gyerekedet is érintheti. Márpedig azt kikérjük magunknak! Valahogy sokan így látják a ezt.

2009. aug. 26. 08:18
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 19.29-es válaszoló! Dr. Lenkei ebben a könyvében /amit itt egy válaszoló írt/ a gyógyszeripar szemszögéből nézi a betegségeket. Az egy dolog, hogy leírja benne a véleményét, de ha olvastad a könyvet, akkor látod hogy tényekkel és adatokkal támasztja alá az állításait. Sajna ez is csak a pénzről szól, mint már az egész világ. A legnagyobb baj, hogy ma Magyarországon nem tudják kezelni a helyzetet, ha van hiperaktivitás ha nincs. Mindenesetre a könyv tényleg jó, érdemes elolvasni szerintem is a kérdezőnek, igenis sokat tanul belőle az ember.
2009. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok!


Igazatok van , elfelejtettem írni,hogy a könyv valóban jó, gyógyszerészeti szempontból, sajnos a hiperaktivitásról és a hasonló állapotokról sem a gyógyszerészek , sem az orvosok nem tudnak sokat. Ez a gyógypedagógia feladatköre. Ezért a könyv valóban jól leírja azt ahogy egy gyógyszerész látja a hiperaktivitást és annak gyógyszeres kezelését, csak azt nem teszi ,hozzá, hogy ő ehhez nem ért. De aki szakmabeli az látja. Csak azért írtam ,hogy ha valaki elolvassa azt a könyvet ( amit egyébként magam is ajánlok), ne abból alkosson képet magában arról,hogy milyen is egy hiperaktív ember.

2009. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van. El fogom olvasni a könyvet, mert érdekel a gyógyszerkereskedelem hátulütője. Ehhez tartoznak ugye a mindenféle vitaminok, amit boldog-boldogtalasz szed, anélkül, hogy bármiféle hiányállapot lenne nála. A módosító szerekről meg annyit, hogy nagyon félek tőlük és a legtöbb helyen ilyesmit írnak fel a hiperaktív gyerekeknek. Én nem szeretnék adni a kisfiamnak. Inkább felkutatom az egyéb lehetőségeket és módszereket.
2009. aug. 26. 13:38
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Siasztok


Pszichologusi vizsgálat ma már a legtöbb oviban, bölcsiben van, az én kis fiamnál is itt figyeltek fel a problémájára.

Más van egy dysgraphiás és rgyben dyslexias gyermekem aki ma már 19 éves. Nehéz volt a hozzá nem értö pedagogusokkal aki nem értette, hogy ez nem csak a magyar órán és az idegen nyelvnél hátrány hanem más feladatok megoldálásánál is több idő kell. Igen volt aki azt mondta vigyem kisegitőbe. Volt aki közölte 8 ált. munkásokra is szükség lesz. Én nem adtam fel ma technikusira jár és soha nem ismételt évet. Bukni bukott. Egyébként meglepő volt a dysgraphia dyslexia felmérés, mennyire nem lát külőnbséget a tükör irás és irás között.Ezek a gyerekek nem hülyék csak jó pedagogus kell és lelehet kötni öket.

2009. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Jó, hogy leírtad ami veletek történt, történik. Remélem azok is egyszer megértik, hogy mit jelentenek ezek a "betegségek" akik ma még nagyon ágálnak ellene. Minden lehetőséget ki kell használni, hogy megváltozzon a hozzáállás.

Azért használok a betegségnél gondolat jelet, mert nem tartom igazán betegségnek, hanem inkább állapotnak. Úgy gondolom segítségre, megfelelő módszerekre van szükség, mint gyógyszeres terápiára.

2009. aug. 28. 16:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!