Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem hiszik el sokan,...

Miért nem hiszik el sokan, hogy hiperaktív, dysgraphiás (írászavar), dyslexyás (olvasászavar), dyscalculiás (számolászavar) gyerekek tényleg léteznek?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallom, hogy nincs hiperaktív gyerek, csak a szülő nem törődik vele. Vagy csak eleven, kíváncsi stb. Engem ez azért zsvar, mert nemrég vetődött fel gyermekemnél, hogy hiperaktív. Én most szembesültem azzal, hogy ez bizony probléma, s ráadásul a társadalom is nagyon érdekesen reagál erre. Mi csak azoknak mondtuk meg akik nagyon jól ismernek minket és a gyereket mert a tágabb környezet, nem biztos, hogy megértené. Ugyanez van a dysgraphiás (írászavar), dyslexyás (olvasászavar), dyscalculiás(számolászavar) gyermekekkel és szüleikkel is. Nagyobb gyermekem osztályába jár egy dysgraphiás kislány neki csak az írás nem megy, azon kívül nagyon jó tanuló. Ezenkívül ott vannak még a hipermotilis gyermekek akiket gyakran egy kalap alá vesznek a hiperaktív gyerekekkel. Ti mit tudtok ezekről? Azon szülők válaszaira is kíváncsi vagyok, akiknek gyermekük "benne" van. Tapasztalatok?
2009. aug. 24. 10:29
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Hol laktok? Hátha tudok valakit ajánlani, ha nem is a városban legalább a környékén.
2009. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Köszi,de,mint írtam már 12 éve bajlódunk együtt.Nekem a László Zsuzsa segített sokat,én már rutinos vagyok.Egyébként Székesfehérváron lakunk.Van(volt)itt egy gyönyörű cégtábla rajta felírat"megyei dyslexia központ",a válasz:sajnos nem tudunk segíteni!

Tanulási Képességeket Vizsgáló Bizottság:fogadjon fel magántanárt.Az a szörnyű,hogy ezek az emberek állítólag képzettek.Vizsgálat nem készül,elfogadják a 12 évvel ezelőtti Vadaskertit és FIMOTA szakvéleményt!

2009. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:

Én pl. dyslexiás vagyok.

Lehet vele együtt élni, néha nem könnyű.

Nem tudom megjegyezni a Bp-i hidak nevét és sorrendjét.

2010. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!