Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2év 4 hós egyke kislányomat...

2év 4 hós egyke kislányomat ennyire önzővé "neveltem", vagy ez normális egy ennyi idős gyereknél?

Figyelt kérdés

Amúgy kedves, barátságos, cserfes kislány, de ha a figyelmemről van szó, akkor az csakis az övé lehet.

nem tűri, hogy hosszabban beszélgessek, akár személyesen, akár telefonon, vagy pl. ha apukájával beszélünk vmiről, akkor tuti, hogy neki pont vmi nagyon fontos mutatnivalója van, eddig nevetgéltünk ezen, de a minap a közértben épp fizettem, pár szót váltottunk a pénztárossal, a lányom megfogta 2 oldalról az arcomat, maga felé fordított, és ezt mondta:

"Anya, rám figyelj, ne beszélgess!", és ölelt szorított...ezt azóta többször megismételte, még itthon, mikor apjukájával dumáltunk akkor is. Sőt rászólt az apjára is, hogy Apa, nem beszélj, maradj csendben! :D

Késői, első gyerek, 37évesen szültem, a férjem is 40 éves már.

Eléggé odafigyelő, aggódó anyuka vagyok, ezt külső szemlélők mondják, meg tudom amúgy magamról is, hogy mindent túlvariálok.

A kislányom mikor megszületett, pár hónapig aludni sem tudtam, annyira aggódtam, nehogy alvása alatt vmi történjen vele.

Minden figyelmem az övé volt, és ez a mai napig is így van., de elronottam, hogy ennyire rá figyeltem mindig??? Most próbálom neki magyarázni, hogy Apa, és Anya beszélget, kicsit várj, stb., de vajon elvárhatom ezt már tőle?

Hogy változtatssak ezen, vagy ez normális?

köszi



2013. jan. 3. 11:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkié nagyon hasznos volt...


Kedved 8 válaszoló!

Hát igen, ez a baj, hogy egyre fifikásabbak, nem semmi a fiatok, hogy ilyet csinál...:-DD vág az esze mint a beretva, igaz? :-D


Kedves utolsó!

Igen, igen! Ez mennyire igaz, amit írtál, hogy szó szerint MINDENT eldobok, mindenkit lerázok, ha a lányomnak vmi nyűgje van...ezt eddig észre sem vettem magamon, de szabályosan ideges vagyok, ha vki pont akkor telefonál, vagy jön, mikor az evésideje van...ezen mindenképp változtatnom kell...

2013. jan. 6. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!