Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért gondolja azt sok szülő,...

Miért gondolja azt sok szülő, hogy ha egyszer-egyszer nevelő céllal rácsapunk a gyerekünk kezére, az egyenlő a rendszeres brutális veréssel?

Figyelt kérdés
Nagyon sok babás fórumon láttam már, hogy pl. egy szülő helyesnek tartja, hogy ha a kisgyerek többszöri figyelmeztetés után se fogad szót, akkor ráüssünk egyet a kezére, hogy észrevegye magát. Erre rögtön lerohanják a szenteskedő anyukák, bolhából elefántot csinálva, hogy ők sose VERNÉK(?) a gyereküket, meg hogy xy ismerőse fakanállal vagy nadrágszíjjal vagy mit tudom én mivel püfölte ok nélkül a gyerekét (hogy jött ez a neveléshez?) és hogy milyen erőszakos lett felnőttként a gyerek. És persze hozzá se szabad érni a gyerekhez, akármit mond vagy csinál. A nevelő jellegű ütés és a brutális céltalan verés között nem tudnak különbséget tenni?
2013. jan. 14. 15:03
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
66%

Elég szűklátókörűen levont tanulság:)

Nem az a normális, hogy "ütöm" a gyereket (még nincs). Hanem az, hogy a gyereknek is be kell tartania a szabályokat.

2013. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
44%
27-es vagyok. Engem sose hagytak sirni, de el sem kenyeztettek. A szüleim tipikus falusi gazdalkodok voltak. Megis racsapok a gyerek seggere. Akkor ez azert van, mert szegeny szüleim primitivek voltak nevelni a gyerekeiket?......
2013. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim válasza:
0%
Ha veritek a gyereket, azzal csak ellenszenvet és agressziót váltotok ki belőle, megfog útálni, és annál inkább a rosszat fogja csinálni....elkéne picit gondolkodni, és néha letenni a gyerek mellé a hátsótokat akár több órára is és beszélgetni vele, nem rá*aszni minden kis hülyeségért....
2013. jan. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
03:44, ha megtanították volna neked gyerekkorodban az értőolvasást, akkor tudnád, hogy itt nem erről van szó.
2013. jan. 30. 08:12
 35/44 szokratesz ***** válasza:
74%

03:44

Te tényleg nem érted, hogy miről szólez a kérdés.

Arról, hogy attól ha néha, hangsúlyozom NÉHA, irányító, nevelő, megfékező, belátásra bíró...stb, célzattal a fenekére csapsz a gyrekednek, akkor az attólmég nem lesz lelki sérült, nem fog megutálni, nem fog világgá menni.

A mai túl liberális nevelési módszerk láthatóan csődbe mutatnak, s azért is van ezen az oldalon annyi kérdés, hogy mit tegyen egy hisztiző 0-18 éves gyerekkel. Mert teljesen tévhit, hogy egy fenékre csapás akkora trauma lenne a gyereknek.

2013. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
78%

Velem nagyon sokat beszélgettek a szüleim. Csapot-papot otthagyva, az se érdekelte volna őket ha leég a lakás, mert beszélgetünk. Mégis csaptak a seggemre, sőt egyszer még olyan pofont is kaptam, hogy átestem a fotelon, mert hazudtam. De mégis tisztelem, szeretem és becsülöm a szüleimet!!! És még agresszív sem vagyok... Sőt! Tőlem nyugodtabb embert ritkán találsz a Földön.

Nem arról van szó, hogy agyba főbe, kékre-lilára-zöldre verem a gyereket! Hanem arról, hogy ha a testi épségét sokadjára veszélybe sodorja a gyerek és nem ért a szép szóból, akkor a seggére csapok a kezemmel, nem fakanalat török a gyereken, de még seprű nyelét sem...

2013. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Főleg az olyan helyzetekre gondoltam én is, amikor veszélyezteti magát a gyerek. Egy 1-2 évessel beszélgethetsz, amennyit akarsz, nem fogja megérteni, hogy mi az, ha megráz az áram vagy kitörik a nyaka. Maximum abból tanul, ha már megtörtént vele valami kellemetlen, pl. elesik, beveri a fejét stb. De a konnektorba nyúlós példa esetén inkább azt jegyezze meg, hogy ha oda nyúlkál, kap egy taslit, mint hogy agyonrázza az áram.
2013. jan. 30. 16:09
 38/44 anonim ***** válasza:

Nem értek ezzel egyet. Odanyúl, kap egy taslit, ok. A taslit elfelejti, a konnektor meg tök izgalmas, legközelebb is meg fogja próbálni.

Én már találkoztam olyan nagyobbacska gyerekkel, akit ütnek a szülei, mire kérdeztem, hogy tudod, hogy ha ezt vagy azt megcsinálod, kapsz majd egyet? Mire ő: Igen, de nem számít, attól még kipróbálom...


A gyerek meg egy idő után megérti, hogy valami "veszélyes", mert hisz a szüleinek.

2013. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 szokratesz ***** válasza:

Ultra liberálisok....nem vagytok meggyőzhetőek.

Csak az benne a legszebb hogy köztetek van a legtöbb olyan akinek nincs még gyereke. Én meg már túl vagyok a nevelésükön és a tapasztalatot osztom meg.

2013. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Hát egyrészről van három, és látom, hogy verés nélkül is remekül megy. Sőt, ha az igazat megvallom, én is kipróbáltam az "odacsapást" egyszer, de mivel semmi értelme nem volt, tök feleslegesnek tartom.


Amúgy meg utóbbi megnyilvánulásod olyan, mintha anyámat hallanám...

2013. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!