Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért gondolja azt sok szülő,...

Miért gondolja azt sok szülő, hogy ha egyszer-egyszer nevelő céllal rácsapunk a gyerekünk kezére, az egyenlő a rendszeres brutális veréssel?

Figyelt kérdés
Nagyon sok babás fórumon láttam már, hogy pl. egy szülő helyesnek tartja, hogy ha a kisgyerek többszöri figyelmeztetés után se fogad szót, akkor ráüssünk egyet a kezére, hogy észrevegye magát. Erre rögtön lerohanják a szenteskedő anyukák, bolhából elefántot csinálva, hogy ők sose VERNÉK(?) a gyereküket, meg hogy xy ismerőse fakanállal vagy nadrágszíjjal vagy mit tudom én mivel püfölte ok nélkül a gyerekét (hogy jött ez a neveléshez?) és hogy milyen erőszakos lett felnőttként a gyerek. És persze hozzá se szabad érni a gyerekhez, akármit mond vagy csinál. A nevelő jellegű ütés és a brutális céltalan verés között nem tudnak különbséget tenni?
2013. jan. 14. 15:03
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
77%

Édesanyám óvónő, vele beszélgettem nemrég erről a témáról. Ő azt mondja, a gyerekek 70%-a manapság szinte kezelhetetlen. Ha azt mondja az óvónéni, hogy "nem", egyszerűen nem érti. És nincs tisztában sem a tettei következményeivel, sem pedig a veszéllyel.

Nem mondom, hogy ez amiatt van, hogy nem "verik" otthon a gyereket, persze ez annál sokkal összetettebb.. De szerintem van az a helyzet, amikor ahhoz, hogy a gyerek ne lépjen át egy határt, egy-egy kézrecsapás sajnos szükségszerű. És állítom, hogy az a pofon, odacsapás a szülőnek jobban fáj.

2013. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
81%

Én ebbe a vitába soha nem akarok belebonyolódni. Mindenki neveljen úgy, ahogy jónak látja. Ha valaki szép szóval és egyéb büntetéssel is el tudja érni a gyerekénél, hogy megtanuljon dolgokat, szófogadó, illedelmes, becsületes felnőtt váljon belőle, tegye úgy.

Ha más meg úgy érzi, egy két nevelő célzattal történt fenéken csapás a célravezető (és nem agyba főbe verés, de ugye mos nem is erről van szó), akkor úgy nevel.


A lényeg a nevelés. Higgyétek el, tényleg eszméleten sok a neveletlen, pimasz, udvariatlan gyerek, nemcsak fölsőben, de már alsóban is. (Gyógypedagógus vagyok, de normál suliban is tanítok.)


A másik pedig amit tudomásul kell venni, nem egyformák a gyerekek. Van akinek el lehet magyarázni valamit, másnak meg elmondhatjuk 100X is, nem ért belőle, viszont egy jól időzített fenéken billentés észhez téríti.

2013. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
66%

2,5 éves a kisfiam, sok ismerősünk van hasonló korú gyerekkel. Soha egyetlentől sem hallottam még, hogy ne lenne szabad megütni a gyereket, és bár nem ez a legfőbb beszédtémánk, azért olykor mindenki elmeséli, hogy ezért vagy azért kikapott a gyerek. A neten meg mindenki hőzöng, hogy ő ugyan soha.

Lehet, hogy az ismerőseim nem írnak babás fórumokra?

2013. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
49%
Engem soha nem ütöttek meg. Sem kisgyerekként, sem tiniként, sem felnőttként. Mintagyerek voltam. Érdekes. Lehet, hogy a szüleimbe több türelem szorult, és utánanéztek a lehetséges (más) kommunikációs módoknak? Soha nem fogadtam el az ütést, mert ez nem nevelés, ez a szülő saját feszültségének levezetése tehetetlenségében. Az pedig nem a gyerek, hanem a szülő hibája, hogy lövése sincs, mit tegyen egy helyzetben. Nem ütöttem és nem is fogom megütni a gyerekem. Hogy mások hogyan mentik ki magukat a saját szemükben emiatt, az ő dolguk. N28
2013. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
54%

"mert ez nem nevelés, ez a szülő saját feszültségének levezetése tehetetlenségében"


Már hogyne lenne nevelés? Sőt, továbbmegyek, valamilyen szinten így tanítja a szülő a gyereket. Megtanítja arra, hogy a konnektortól félni kell. Anyu részéről nem volt ott semmi saját feszültség, egyszerűen az életemet akarta megóvni. Amiért igazán hálás vagyok, így utólag:D

Érzi azt a gyerek, hogy NEM azért kapja a kézreverést, mert Anyu haragszik rá. Hanem azért, mert abba a fehér izébe próbált nyúlkálni:)

Igaz, hogy ez "ultimate" eszköz volt Anyuék kezében is nálunk. De ahogy valaki írta: minden gyerek különböző.

Anyu is inkább mindent tűrt a - nem éppen könnyű természetű - édesanyjától, mondhatni mintagyerek volt. Van egy nővére. Na ő meg a szöges ellentéte. Kisgyerekként is határozott, makacs, öntörvényű volt. Pontotsan tudta, hogy meg fogják verni, ha kimegy focizni a barátaival. De nem érdekelte, mégis kiment:D

2013. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
65%

Én csak azt nem értem, miért kell ütni. Ha közelít a konnektorhoz(bármilyen veszélyes helyzettel helyettesíthető) határozottan elveszem onnan, és szigorúan szólok, hogy ezt tilos. Nem kell ehhez ütni:(. A gyereknek elég "rossz" következmény az is ha anya mérges, nem mosolyog, nem kell odacsapni.

Persze ez akkor érvényes ha nem "örökös" a tiltás, így van súlya. Ha másból sem áll a nap mint nemszabadból és rászólásból, nyilván csak az ütés lesz kiemelkedő súlyú.

2013. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
69%
Én annak idején gyerekként kaptam hideget-meleget. Nevelő céllal és céltalanul is feszültség levezetőként. Ennek fényében utáltam minden durvaságot. Megszületett a lányom. És a szép szó, a határozott NEM-ek amiket olvastam, tanácsoltak semmit sem ért. Elcsattantak az első fenékre verések. Hatása nulla. A gyerek egyetlen egy szóból ért. Zsarolásból. És most ott tartunk hogy vissza zsarol. Így most a ki zsarol jobban játszmák mennek. Ez már nevelés csődje és ötletem sincs, hogy lehet másként. Nyilván kell hozzá türelem, de ahhoz idő is kell. Majd ha pihent leszek talán még normális gyereket tudok majd nevelni.
2013. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 marcsa2324 ***** válasza:
57%
Engem gyerekkoromban sajnos anyukám elég sokszor meglegyintett több pofonnal is , én is anyuka vagyok már , de megpróbálok nem pofozkodni így helyette popsi csapás vagy kézre pacsi vagy a jól bevált sarokba állás van , de főleg a sarokba állás ami többször van. De ha nem csapunk kicsit oda akkor még neveletlenebbek lesznek szerintem . Én tehát helyesnek tartom a kicsit oda csapást.Igen és különbség van a kettő között .
2013. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
77%
16-os: nem mindegyik gyerek ért a szóból. Van, akinek szólsz, hogy ne nyúljon a konnektorhoz, maximum szólsz még egyszer, aztán megérti, nem csinálja többet. De akkor mit teszel, ha CSAK AZÉRT IS csinálja? Tudja, hogy nem szabad, és mégis! Én - pszichológus szerint is - túl türelmes voltam, azaz hússzor is elmondtam, hogy nem szabad. És a gyerek újra odament, és nyúlkált a konnektorhoz. Közben nézett rám, hogy mit reagálok. Nagyon jól tudta, hogy nem szabad. Ilyen esetben mit csinálnál? Amikor a szép szó nem használ?
2013. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

El kell vinni onnan és elterelni a figyelmét.

És persze fontos, hogy amikor tiltasz, akkor a metakommunikációdnak is stimmelni kell, tehát ha vigyorog a gyerek, Te nem nevetheted magad el közben, mert akkor azt hiszi, ez egy játék. És mivel szereti a játékot, ezért csinálja újra meg újra.

2013. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!