Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni a másodikos...

Mit lehet tenni a másodikos fiammal?

Figyelt kérdés
nem tudja elviselni,ha nem ő van a központban.az iskolában mindig ezzel van a probléma.ha nem őt szólítják fel,akkor csapkod,hisztizik,belekiabál az órába.amúgy okos gyerek.a tanárnéni folyamatosan panaszkodik rá.többször beszélt vele ő is,meg mi is,nem használ.akkor megígér mindent de 10 perc múlva folytatja.mivel tudnám elérni nála,hogy abbahagyja ezt?
2009. szept. 7. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

És ha nem jól old meg egy feladatot szintén dühöng,maximalista a hozzáállása,ha meg kineveti a többi gyerek akkor az csak olaj a dühére?Kiabál az órán emiatt?

Éppen tegnap voltunk különbeszélgetésen emiatt az elsős tanító néninkel.Erre keresgélj rá:Nárcisztikus személyiség.

Valójában belül iszonyú bizonytalan a tudásában,ezért nagy a bizonyítási vágya.

Én a fiammal várok 1 hónapot,ha nem múlik ez az állapot akkor szakemberhez fordulunk.

Kitartást kívánok Neked.

2009. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hasonló ahhoz amit leírtál,de ő már másodikos,egy évet visszamaradt az oviba,hátha beérik.
2009. szept. 8. 13:54
 3/6 A kérdező kommentje:
te találtál valahol használható tanácsot,hogy mit tehet a szülő a gyerekkel?ha igen akkor hol?
2009. szept. 8. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha találtam volna,akkor megírom,még én is most keresgélek.De ami biztos az az,hogy nagyon sokat kell beszélgetni vele,és biztatni,valamint segíteni,hogy egészségesen fel tudja dolgozni a kudarcélményt.Sokat kell társasjátékozni,vele,hogy belássa nem mindíg lehet Ö a nyerő.

Üdv.

2009. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet az én fiam harmadikos, okos, maximalista, csapkod, dühöng, ha valami nem sikerül, ez volt még tavaly is, de már javult a helyzet.


Próbáld meg megbeszélni a tanárnénivel - nálunk ez bejött - hogy külön feladatot adjon neki, mert nálunk speciell az volt a gond, hogy már kész lett hamar és unatkozott és akkor kezdte a balhézást. Azóta vagy feladatot adnak neki vagy könyvet, amit olvashat, amíg a többiek kész vannak.

2009. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nemtudom, én is ilyen voltam, kinőttem. Nem tudtak mit tenni velem. Igazából nemvaló neki az iskola. Van ilyen. Biztos neki is rossz, hogy 45 percig üljön csöndben és előre nézzen mit valami kitöm9tt állat. Azonkívül meg gondolom az osztálytársai sem pont azok az emberek akiket szeretne magakörül tudni. Nyugtatózd be :P
2009. szept. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!