Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Heteves fiam olykor olyan...

Heteves fiam olykor olyan indulatos a nagymamajaval szemben, hogy alig tudok mit kezdenia helyzettel. Faradekonyabb is az atlagnal. Ilyenkor resen kell lennem, hogy ne rendezzen jelenetet. Ez szerinetetek gond, vagy csak mulo tulerzekenyseg?

Figyelt kérdés
Egyszulos csaladban no fel, gondolom ez is szamit.

2013. ápr. 6. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy minden alkalommal keményen fellépsz, és következetesen elsőnek figyelmezteted elmondod mi nem tetszik, mit vársz tőle, majd másodikra, ha nem hagyja abba,újra megismétlődik, akkor bünteted. Ennek mértéke rajtad áll, te ismered, hogy mi az ami hatással van rá. (kikapcsolod a tv-t, számítógépet, nem mehet át a barátjához stb.) Mindíg legyél következetes, és ne csak ígérgess, mert különben körberöhög.
2013. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet leülni, és megmagyarázni neki, hogy nem szabad csúnyán viselkedni a nagyival? Azért a 7 éves gyerek, már nem olyan kicsi, el lehet vele beszélgetni, nem?
2013. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban tőle kellene megkérdezni, hogy mi az ami főként zavarja? Aktív nagymama vagyok, szóval nem az idősek ellen beszélek. De tudom, hogy az én gyerekeimet is kiborította néha, ha olyasmire, amit előző nap megbeszéltek a nagyapjukkal részletesen, másnap már egyáltalán nem, vagy másként emlékezett. Anyukámmal soha nem volt ilyen gondjuk, de apukám tényleg kicsit szétszórt, és kötekedő lett idős korára.

Szánj rá egy kis időt, hogy beszélgess vele erről. Főként azt érzékeltesd vele, hogy a nagyi akármilyen hibái, vagy őt zavaró tulajdonságai, nem azért vannak, mert bántani akarná, vagy nem szereti. Ne tiszteletet követelj tőle, mert az nem rendelésre érkezik. Inkább azt tanítsd meg neki, hogy ismerje, és átgondolja annak a korát, tulajdonságait, jó és rossz szokásait, akiről véleményt mond, vagy dührohamot kap miatta. Erre egész életében szüksége lesz/lenne. Szerintem ehhez az egyszülős családnak semmi köze.

2013. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom szepen mindnyajatoknak, foleg az aktiv es tapasztalt nagymamanak!
2013. ápr. 17. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!