Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nevelő apukák/anyukák főleg...

Nevelő apukák/anyukák főleg apukák, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Ti bele szóltok a párotok gyerekeinek nevelésébe? Mit tesztek ha a gyerek nagyon pimasz,rosszindulatú és agresszív veletek?

A következő a helyzet:Nemrég költöztünk össze a párommal van egy 14 egy 6 és egy 2 éves lánya (nő uralom!!! :D ).

1 éve vagyunk együtt fél éve költöztünk össze most jegyeztem el és minden olyan lenne mint amire egész életemben vágytam ha a legnagyobb lányka nem lenne ennyire ellenséges.Tudom,hogy kamaszodik meg nehéz neki az apja nélkül,de már komolyan néha nagyon össze kell szorítanom a fogam,hogy ne vágjam pofon amiket csinál .A párom is és én is egy klinikán dolgozunk,én mint orvos ő pedig a gazdaságin van és van,hogy sokáig bent kell maradnia.Olyankor én vagyok a gyerekekkel és annyit kérek tőle,hogy adjon a nagyobbiknak egy szendvicset vagy valamit amíg én fürdetem pelenkázom a kicsit... áhh dehogy.De ez még a legkisebb baj,állandóan a tv és a net előtt ül és csínyeket keres ellenem. Csak azt nem fogja fel,hogy ami a tv-ben vicces és nincs következménye annak a való életben komoly következményei lehetnek.Egy példa: A lépcsőre erősített valami gumit nekem ,hogy leesek,csak azt nem számította bele,hogy a kicsi beteg lesz és az anyja hozza le az éjszaka közepén a szerencsén múlt,hogy nem gurultak le mind a ketten.Nem vagyok egy erőszakos ember de akkor majdnem elgurult a gyógyszer.A büntetése 2 hét szobafogság volt Ő ezt megoldotta mert suli után átment a barátaihoz amíg mi melóztunk 6-ra itthon volt,mire mi is.Lehet ez csak számomra elfogadhatatlan de én ezt nem hagynám.A párom nagyon kimerült és már mindent kipróbált ő is, lelkére beszélt, leordította, ráuszította az apját (mondjuk vele jó a kapcsolata,nem nagyon dorgálta meg a kisasszonyt),büntetés. Ahogy beszél velem arról ne is beszéljünk.Ti mit tennétek?Ha rászólok azt mondja nem vagyok senkije ne szóljak bele,de nem bírom már sokáig.Tapasztalatok,megoldások?

34/F



2013. ápr. 12. 08:48
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Az apja azt akarja,hogy vele lakjon és őszintén én sem bánnám. Ezért csinálja az apja.
2013. ápr. 12. 14:03
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
És a lány mit szeretne? Mert, ha ő is ott akar lakni, akkor lehet meg kellene próbálni ezt, persze ha a párod is elfogadná.
2013. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
A párom hallani sem akar róla és szerintem a lány sem menne el,az apa messze él és nem hagyná itt a suliját.
2013. ápr. 12. 14:18
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy évvel vagyok idősebb a nevelt lányodnál,lehet hülye ötletnek tartod amit tanácsolok,és tudom hogy szeretnél jóba lenni vele meg minden,de hagyd békén.Ne foglalkozz vele,köszönj neki és annyi.Én,ha valakit utálok,akkor szeretem azt látni ahogy idegeskedik...Amit az első tanácsolt azt pedig nagyon ne tedd szerintem...Nagyon idegesítő.
2013. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
A párod, az anyuka, hogy reagálja le ezt a fajta viselkedését? Mármint amit lát, meg mint amit elmesélsz neki?
2013. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ferjem, volt kapcsolatabol van egy fia, na o a megtestesult gonosz gyerek, tudom lepontoztok erte, de amit muvel az tul lep minden csinytevesen amit annak lehet nevezni!! A kozos gyermekunket mindig bantja, fojtogatja, kopkodi, rugdossa...bili tartalmat az agyaba onti stb... Otthon van szinten kistesoja o vele is ugyanazt csinalja. Anyukaja elhanyagolja csak a tv nezes egesznap jatszotere nem viszi.. Beszede 2eves gyerek szintjen van es o 4 eves. Egyedul enni nem tud evoeszkozzel, poharbol leissza magat... Parom 2honapig jart az anyukaval majd teherbe esett holott elvileg tabit szedett, parom kijelentette nem akarja osszekotni az eletet vele.. A masik gyerek apukajaval ugyanezt csinalta bar ott 4honap utan kicsi mar 6honapos volt es o is menekult tole.. 26eves a csak, most van egy friss kapcsija egy 19eves fiuval, talan nem lesz 3.gyerek hisz a masik kettovel sem foglalkozik. Visszaterve a kisfiura total nem tud viselkedni, iszonyat hisztis akaratos ezzel nem is lenne baj de ha 1ora leforgasa alatt 15* kb nem csinalja akk egyszer sem... Anyuka szerint minden termeszetes es minden rendben van a gyerekkel... Csak hat feltem a sajatomat hisz csak 1eves lesz :( nem vagyok gonosz mostoha de a turelmem mar veges :///
2013. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Kedves 14. válaszoló ez a taktikám,nem foglalkozni vele.:) Nem válik be mert mikor a fentebb említett csínyeket elköveti akkor... egyszerűen nem tudom megállni.Meg akkor a párom is aggódik,hogy senki nem kérdezi meg a kicsi lányát,hogy mi volt aznap az iskolában szegénykével.
2013. ápr. 13. 10:43
 18/28 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, hogy ezzel nem segítek, de én megértem ezt a zaklatott lelkű, kis kamasz lányt.


Nem tudom, mik az előzmények, miért ment tönkre a szülei házassága.


Sajnos ez a következménye annak, ha szülők, a helyett, hogy családként működnének, a könnyebnek tűnő utat választják.


Sajnálom, ha azt hitted, hogy egy család széthullása nem hagy romokat maga után.


Szerted a párod, de nehéz a hozadéka..., hát, kösd fel a gatyád! Ez most lehet, hogy nehezebb lesz, mint az orvosit elvégezni...


Talán segítene, ha csak vele csinálnál néhány közös programot..., de őszintén szólva nem tudom..., ezért még egyszer elnézést, hogy belekotyogtam.

2013. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még valami az eszembe jutott.


Vidd el egy boxklubba és kérd meg, hogy üssön, vágjon...vagy valami. Vagy csak mondd neki, hogy tudod, hogy gyűlöl és kérd meg, hogy mondjon el mindenféle jelzőt rólad, ami az eszébe jut.


Ha rendben van az önértékelésed, nem egy kislány fogja most lerombolni féltékemy dühében, de belőle talán kijön a feszültség.


Sajnálom, hogy nem lett eléggé felkészítve a helyzetre.

2013. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ez durva:( amúgy minél jobban ugrasz a szivatásra, ő annál elégedettebb. Legyél közönbös, nem szabad reagálni a bunkózásra, mert ez ad neki örömet, az, hogy Téged felzaklat és lilul a fejed. Nemsokára meg fogja unni, hogy nincs értelme a viselkedésének, mert lepereg Rólad. Talán 15 évesen már más fogja érdekelni (fiúk, egyebek), nem az, hogy Veled szórakozzon.
2013. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!