Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyógyítható az autizmus? Több...

Gyógyítható az autizmus? Több infó lenn.

Figyelt kérdés
Párom fia autista. Most derült ki, még csak 4 éves lesz. Olvastam gyorsan az autizmusról és találtam egy olyan cikket,hogy általában ezek a kicsik higanymérgezettek stb... Elég sok antibiotikumot szed,mert 2 hetente megfázik-ez is az autizmus velejárójaként van azt mondta a háziorvos...hiába figyelünk... A kérdésem az,hogyha kiürítenénk belőle a higanyt,akkor meggyógyulna. Legalábbis a cikkben ez állt. Ez igaz? Létezik,mert akkor ha igen,ezt kipróbálnánk.
2013. jún. 4. 23:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az autizmusra a tudomány jelenlegi állása szerint nincs gyógymód.

A tünetek különféle módszerekkel bizonyos mértékben enyhíthetőek, a pszichés fejlődés valamennyire korrigálható, azonban gyógymód nincs.

2013. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Én a tej- és tejtermék-, gluténmentes diétáról olvastam. Külföldön nagy szakirodalma van a tejmentes dietanak, itthon erröl nem nagyon van info. Egy anyuka történetét is olvastam neten, rengeteget javult a fia allapota. Olvass utana, en a helyedben mindent megprobalnek. (a paleos Szendi Gabor is irt az autizmus- etrend kapcsolatarol)

Az eskimo kids halolaj oldalan is van egy kisfiu tortenete.

2013. jún. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kamu. Az autizmus nem gyógyítható, de nem is szerzett betegség hanem kódolt.
2013. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ,max fejleszthetö ha olyan a gyerek ,speciális fejlesztö pedagogus,óvónö,és jó sok türelem,kitartás,és odafigyelés kell majd .
2013. jún. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem gyógyítható, csak enyhíthetők a tünetek.

Mindkét gyermekemnél gyanú van az autizmusra (az egyiket nemsokára végre diagnosztizálják, a másik még csak 1 éves, de tudom, hogy az) és most jöttem rá, hogy én is az vagyok és apukám is autista volt!

Normális életet élek, két diplomám van, szóval semmiben sem szenvedek hátrányt a többiekhez képest, sőt, és a gyermekim sem, csak másképp kell velük beszélni és élni.

Ajánlom a Thomas után c. filmet!

2013. jún. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

nem gyógyítható ahogy írták.

én nem úgy fogalmaznék, hogy enyhíthető, ennél kicsit összetettebb. az autistákra jellemző, hogy piszok jól tudnak kompenzálni, ha enyhe autizmusról beszélünk akkor kis segítséggel nagyon rá tudnak érezni a kompenzálásra :)

2013. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem gyógyítható, és nem is akarnak "meggyógyulni", ugyanis nem betegek. Egyszerűen más az agyuk, a gondolkodásuk, de ők így NORMÁLISAK! Nekem autista gyermekem van, és ő egyáltalán nem szeretné, hogy kigyógyítsák az autizmusából, a személyiségéből! Ugyanis rengeteg pozitív tulajdonsága is származik az autizmusból!


Egyébként én láttam már később autinak diagnosztizált gyermekekről csecsemőkori (pár hónapos korukban készült) videófelvételeket, és utólag ott is nagyon jól beazonosíthatók az alarm jelek, tehát ez alapján is állítom, semmi köze hozzá az oltásoknak, gyógyszereknek, táplálkozásnak. A két hetenkénti megfázásnak meg nincs köze az autizmushoz. A háziorvosok amúgy sem arról híresek, hogy értenének a témához...

2013. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
4 éves lesz és még nem beszél,szóval a mozgásából gondolják,hogy autista. Mostmár csak az számít,hogy minnél jobban legyen fejleszthető... Azt mondták,hogy csak ha már beszél majd akkor lehet teljesen felmérni addig a beszédközponthoz kell hozzáférnünk tornával... Csak tudjon majd önálló boldog életet élni ami teljes. Nagyon szeretném,ha ez így lenne.
2013. jún. 5. 22:29
 9/22 A kérdező kommentje:

Ezt a kompenzálást mire érted kedves válaszoló? Járatlan vagyok az autizmusban,de a legjobbat akarom Neki és minnél többet megtudni erről a nem betegség hanem állapotról...

Köszönöm Mindenkinek a sok hasznos információt! :)

2013. jún. 5. 22:32
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Temple Grandin 4 éves koráig nem beszélt, ma világhírű professzor. Pedig autista.
2013. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!