Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyógyítható az autizmus? Több...

Gyógyítható az autizmus? Több infó lenn.

Figyelt kérdés
Párom fia autista. Most derült ki, még csak 4 éves lesz. Olvastam gyorsan az autizmusról és találtam egy olyan cikket,hogy általában ezek a kicsik higanymérgezettek stb... Elég sok antibiotikumot szed,mert 2 hetente megfázik-ez is az autizmus velejárójaként van azt mondta a háziorvos...hiába figyelünk... A kérdésem az,hogyha kiürítenénk belőle a higanyt,akkor meggyógyulna. Legalábbis a cikkben ez állt. Ez igaz? Létezik,mert akkor ha igen,ezt kipróbálnánk.
2013. jún. 4. 23:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem gyógyítható mivel genetikai okai vannak (egyenlőre így tudjuk). Ez a higanyos dolog meg teljes hülyeség.

Én személy szerint nem is akarnék meggyógyulni, ha tehetném akkor se.

2014. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Maguk az autisták sem akarnak meggyógyulni, mert nem is tartják magukat betegnek. Ezt csak a társadalom akarja rájuk kényszeríteni, mivel a társadalom úgy gondolja, hogy egyrészt csak a neurotipikus embereknek van joga élni, másrészt, mert a modern fogyasztói társadalom "értékeire" (karrier, pénz, korlátlan vágykiélés, önzés) nevelt tömegek számára kényelmesebb, ha nem kell autista embereket felnevelni, foglalkozni velük.


A szociáldarwinizmus, eugenika, amitől Hitler után minden jóérzésű embernek fel kéne, hogy álljon a szőr a hátán (sőt Hitlertől függetlenül is), szóval ezek az akkoriban büszkén hirdetett elvek ma megvalósulni látszanak korlátolt tudósoknak és manipulált tömegeknek köszönhetően. Az abortusz Down-kór miatti alkalmazása például tökéletesen illeszkedik ebbe a képbe, és ez alkalmazva lesz majd még minden más "zavarral" kapcsolatban is. De ha, teszem azt, meg is tudjuk "gyógyítani" ezeket az embereket, és nem kell hozzá elpusztítani őket, akkor sem változik semmi, akkor is ugyanaz a gondolatmenet van a dolog mélyén: nem kell nekem autista gyerek, egészségeset akarok helyette. Vagyis nem kell az a gyerek, aki megszületett, másikat akarok helyette. Végső soron ez ugyanaz, mint az abortuszos, gyilkolásos megoldás.

2015. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!