Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyógyítható az autizmus? Több...

Gyógyítható az autizmus? Több infó lenn.

Figyelt kérdés
Párom fia autista. Most derült ki, még csak 4 éves lesz. Olvastam gyorsan az autizmusról és találtam egy olyan cikket,hogy általában ezek a kicsik higanymérgezettek stb... Elég sok antibiotikumot szed,mert 2 hetente megfázik-ez is az autizmus velejárójaként van azt mondta a háziorvos...hiába figyelünk... A kérdésem az,hogyha kiürítenénk belőle a higanyt,akkor meggyógyulna. Legalábbis a cikkben ez állt. Ez igaz? Létezik,mert akkor ha igen,ezt kipróbálnánk.
2013. jún. 4. 23:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

_Régi megfigyelésem, hogy azokra a problémákra, rendellenességekre, melyekre nem tud kellő hatékonysággal reagálni a hagyományos gyógyászat, reagálnak az "alternatív" gyógyászat "szakértői".


A "legjobb" amikor egy igazi orvos áll ki egy módszer mellett - és csinál karriert egy ilyen "gyógymódból". A diétás megközelítést egy doki kezdte el terjeszteni - kiderült, hogy minden érdemi eredményét meghamisította.


SZERINTEM a megszokás, az ételek ismétlődése, és a folyamatos (magától bekövetkező) változás, fejlődés áll a háttérben. A Heim Pál gyermekkórházban volt egy érdekes kutatás, de nem hallottam milyen eredménnyel zárult.

2013. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ismerek kétt autista gyereket ,az egyik egy kislány megragadt egy 4 éves szintjén pedig 10 éves iskolába is jár nagyon zárkozott nehezen kezelhetö kislány lett ,másik egy kisfiu az sem egy könnyü esett szintén iskolás de tanithato hol jobban holrosszabul kezelhetö.
2013. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Csak a beszéd,miatt kiáltoták ki autistának ,vagy viselkedése is ara utal ,mert a beszéd,és a mozgás ügyetlensége még nem utal autistára ,inkább beszéd fogyatékoságra .ki álitota ki a szakvéleményt ? Vadaskert?
2013. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem. Nem a Vadaskert,hanem a Nevelési tanácsadó. Nem beszél,nem tart szemkontaktust(csak 1x tartott,amíg mondókáztunk), és nem csinálja azt,amit egy átlagod majdnem 4 éves... Látszik,hogy Ő más,mostmár tudjuk miért. :) De nem kell tartani napirendet,nem zavarja a változás,játszik az oviba a társaival,néha ha megkéred pakolja össze a játékot és tegye vissza a polcra,akkor megteszi. Párom volt segítséget kérni,azt mondták jól fejleszthető lesz,csak férjünk hozzá a beszédközponthoz. :) :) :)
2013. jún. 7. 07:43
 15/22 A kérdező kommentje:
Amúgy először féltem ettől az állapottól, de Ő jól fejleszthető lesz úgyérzem. Csak beszélne már.... :) Egyébkènt szerethető,aranyos,nem agresszív,nyit mások felé elég hamar. Úgyhogy ezekből gondolom,hogy enyhe auti vagy aspis is lehet....majd kiderül. De nagyon szeretem! :)
2013. jún. 7. 07:53
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Akor nem autista ,szerintem ,inkább vigyétek el az országos beszédvizsgáloba ,ott megmondják miért nem beszél ,mozgását,speciális tornával fejleszthetö,tsm tornával figyelmét is lehet fejleszteni . Nekem van 2 fiaam abol az idösebbik 3 évesen sem beszél ,tulnagy madulák miatt kiveték neki atol jobb lett de logopédus foglalkozik vele ,illetve alapozo terápiára járt mert mozgása sem volt jó ,és figyelemzavaros is .kisebbik fiam szintén logopédiai esett ö sem beszélt 3 éves koráig érthetöen ,ö is logopédiai esett.
2013. jún. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Először azthittük nem hall jól,így elvittük Pestre(mert Pest mellett Érden lakunk) és ott mondták,hogy a sok megfázás miatt arcüregbe lerakódott valami van(valami szakszót használt a doki),ezért nem hall így ezért nem beszél,de adott valamit a Manónak amitől oldódott az a valami az arcüregbe,de azt úgy kell kiszívni... Aztán mikor már 6. héten mentünk
2013. jún. 7. 13:10
 18/22 A kérdező kommentje:
Először azthittük nem hall jól,így elvittük Pestre(mert Pest mellett Érden lakunk) és ott mondták,hogy a sok megfázás miatt arcüregbe lerakódott valami van(valami szakszót használt a doki),ezért nem hall így ezért nem beszél,de adott valamit a Manónak amitől oldódott az a valami az arcüregbe,de azt úgy kell kiszívni... Aztán mikor már 6. héten mentünk akkor mondta,hogy lehet,hogy autista,mert tünetei vannak rá... Mivel nem beszél,nem tart szemkontaktust és izgága... De ahogy írtam szerethető,nem agresszív,könnyen barátkozó,csak mivel nemtud beszélni így nem mindig tud a gyerekekkel együtt játszani. Meghát kevésszer fogad szót. Ezt is mondták,hogy ez is jellemző tünet,hogy ért minket,de akkor csinálja meg,ha Ő akarja... Azt is kérdezték,hogy szobatiszta-e és teremt-e kapcsolatot velünk. Szobatiszta,mert bilire,vagy WC-re leül(amelyik épp közelebb van,ha sürgeti a dolog),de nem szól/csinál semmit,ha kész van. Ergó ha nem látom,akkor kakis fenékkel száll le,de ha látom,akkor mondom,hogy fordulj meg-mehcsinálja és lehajol és kitörölöm neki. Kézmosás még hol van magától,de legtöbbször nincs. De engem az elejétől kezdve elfogad...pedig féltünk,hogy fog ez menni,de simán adhatok az apjának puszit,simogathatom.... Őt az ölembe vehetem(pedig ezt nem szereti az apjától) össze vissza dögönyözhetem... Szóval imádom! :) De szerintem auti...csak enyhén... Az elejétől kezdve más,látszik rajta,de legalább tudjuk mostmár miért. :)
2013. jún. 7. 13:21
 19/22 anonim ***** válasza:

sokat olvastam róla pár hónapja, azt hittem, érintettek vagyunk, de remélem nem.

sok irodalom van róla angolul, ha tudsz, keress rá, youtube-on is.

a glutén és kazein mentes diéta csodákra képes. hogy ezt paleo módon csináljátok, vagy hús nélkül, az már egyéni döntés.

a gyakori betegeskedésnek is köze lehet hozzá, mert azt jelenti, hogy gyenge az immunrendszere, ami a bélflórával függ össze, az meg a gluténnel... ha még csak 4 éves, akkor még nem biztos, hogy egyhamar meglesz a diagnózis, de a elkezditek a diétát, azzal csak nyerhettek.

a higanyról is írnak, az még csak rátesz az egészre. kérdés, hogy szoptatta-e az anyuka? van-e amalgám tömése? sok minden összefügg mindennel... de jó, hogy így álltok hozzá. kitartást!!!

2013. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2013. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!