Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnám a kisfiamat...

Hogyan tudnám a kisfiamat arról lebeszélni hogy az apukájához költözzön?

Figyelt kérdés
Szinte mindig elengedem amikor csak szeretne menni, de már lehet túl sok, mert már haza sem akar jönni. Most 7 éves,mi nem lakunk kertes házban, és azt mondja ott sokkal jobban el tud játszani. Most pedig azzal jött hogy oda szeretne költözni. Mit tegyek?
2008. jún. 23. 11:50
1 2
 11/13 anonim válasza:
Miért kellene lebeszélni? Rossz helyen lenne? Egyébként meg elmondanám neki, hogy szeretném, ha velem maradna - mert úgy gondolom, mellettem a helye:)
2008. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Nem elrettentésként, de leírom az én történetem.

Mióta az eszemet tudom, mindig el akartam költözni anyától. Persze nem engedte. 12 éves koromra annyira tönkrement a kapcsolatunk, hogy végül ő mondott le rólam, mert "nem bírt" velem. Átköltöztem, és vagy fél évig nem akartam látni. Később a bírósághoz és a gyámügyhöz fordult láthatás miatt. Kötelező, felügyelővel megfigyelt láthatásaink voltak, és végül egy 2 éves bírósági per, amiért nem akartam visszamenni, ő pedig akarta. Miután a sorozatos pszichológiai vizsgálatok, és tárgyalások véget értek, kimondták, hogy apánál helyeznek el végleg. 8 éve jóformán alig láttam anyát, az utóbbi 4 évben pedig egyáltalán nem. Igaz, nálunk nagyon komoly problémák voltak, ő mentálisan nem teljesen egészséges, és hatalmas zűrök voltak a szüleim válása után is, sose voltak jó kapcsolatban utána.

A lényeg, hogy nálatok ugyan nem ez a helyzet, de hiszem, hogyha annak idején anya elengedett volna, nem jutottunk volna odáig, hogy ma már az utcán sem köszönünk egymásnak.


Azért ne ijedj meg! Csak gondoltam, jó, ha ilyenről is hall az ember.

2008. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Apjukkal kell beszélni. Ő lesz a bűnbak a történetben, egy 7 éves kisgyerek önállóan nem képes eldönteni, kinél éljen. Az apuka valamivel csábítja.
2009. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!