Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha súlyos asztma miatt semmily...

Ha súlyos asztma miatt semmilyen cardiomozgást nem végezhetek, minthogy 5 perc után befulladok, akkor mégis hogyan fog eltűnni a hatalmas hasi hájam?

Figyelt kérdés
5 év alatt 3 gyermeket szültem, képzelhetitek, milyen a hasam, és 10 kg felesleg is van rajtam. Diétázom, ezzel nincs is gond, de a sport bizony már gond. Van ötletetek? Gondoltam hypoxi-trainerre, de az a múltkor sem segített.
2013. ápr. 10. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A kavitációs zsírbontásról sok jót hallani, én most azon gondolkodok.
2013. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dieta ***** válasza:
A fogyásnak nem feltétele ,hogy versenysportot űz .A mozgás alatt értheted azt amit jelent vagyis mozogsz .A séta is mozgás csak időigényesebb. ha a kocogást és a futást nem időre hanem távolságra hasonlítod össze mindjárt nincs olyan nagy különbség. Ha összefutsz az ismerősöddel az utcán és egy helyben toporogsz magi beszélgetek az is több kalóriát igényel mintha leültök a padra és úgy beszélgetnétek.A lényeg ha nem tudsz együtt futni egy fűtóbajnokkal az nem azt jelenti hogy nincs lehetőséged mozogni. Lehet hogy nem 300 kaloriát tudsz pluszban elégetni hanem csak 100-at ami ugyan a harmadrésze a300-nak de sokszorosa annak mintha meg sem próbálsz valami pluszt .A diéta azt jelenti valamilyen élelmiszereket nagyon mértékkel vagy egyáltalán nem fogyaszthatsz ,ezt az orvos írja elő valamilyen betegség mait. A fogyókúra nem diéta sőt a fogyókúra alatt is mindenre szüksége van a szervezetnek ezért változatos étrend mellet lehet egészséges fogyókúrát folytatni.Minden diétán alapuló fogyókúra plusz egészségi problémák veszélyét is magában rejti. És mégis minden fogyókúra azon alapul ,hogy hány kalóriával égetsz el többet naponta mint amennyit elfogyasztasz.A fogyás szempontjából az is mindegy hogy ezt mozgással vagy mozgás nélkül éred el. Tehát a mennyiség vagyis a leadott kilók száma csak a kalória deficit függvénye.A fogyás minősége függ atoll milyen módon éred el a kalória hiányt persze az is lényeges mert nem mindegy az izom vagy a zsír fogy .
2013. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyetértek a második válaszolóval. érdemes lenne szakembert megkérdezni, milyen mozgásformát űzhetsz. Nem cardio edzéseknek is angyon jó hatásfoka lehet. Én speciel tudnám javasolni a callanetics-et, ha a lakóhelyeden nincs lehetőség csoportos foglalkozásra, le is tudod tölteni a DVD-t/ könyvet, egyedül is csinálhatod.
2013. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kis kedvcsináló:

[link]

2013. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is asztmás vagyok. Lényegében semmilyen rendszeres mozgást nem lehet bégezni, csak erősíteni napi szinten és a zsír izommá alakul.

Ezzel már 7kg-t leadtam: Minden reggel és este 10 fekvőtámasz(ha nem megy rögtön tíz, akkor fokozatosan kell ráállni, de a fontos, hogy szabályos legyen; 10 hasprés:(lapockáig kell felhúzni, fontos, hogy a kezünket atarkóra rakjuk és egy vonalban legyenek). Ezeket megcsinálom 2x reggel és 2x este.

Ha főleg hasra híztál, akkor a diéta nagyon soakt segít és csinálj több hasizomerősítőt

(bár, nekem még ott van a tesióra)

2013. ápr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Amit Te leírsz, az szinte egyenlő a nullával. Egy 3 gyermeket szült nőn (aki valószínűleg már nem tini) ennyi mozgás gyakorlatilag semmi látható változást nem fog mutatni. Nálad azért tesi óra, fiatal korod nagyban közrejátszik.
2013. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ugrabugrálni a fogyáshoz.


Normális étkezés kell (próbád kombinálni a 'paleo' és a 'szénhidrátszegény/szálkásító diéta' elemeit).


Igyál sokat ( 1 liter/20 testsúlykg).


Mozogj rendszeresen. Ez lehet tempós gyaloglás. Kb. 1 óra hosszat kell csinálni folyamatosan (lehet több). Ez nem fullaszt ki, nem terhel meg, hosszabb ideig is kényelmesen tartható. Heti minél többször csináld, ahogy bírod (ez olyan mozgás, amit akár minden nap lehet).


Aztán saját testsúlyos edzést is csinálj, ezt heti mondjuk 2 alkalommal. Ez azért kell, hogy ha lefogysz, akkor valami formád is legyen. Keress rá a 'fegyencedzés' és a 'pilates' edzésre, mazsolázz a gyakorlatokból. Lényeg, hogy egész testet átmozgató gyakorlatsort válogass össze (karok, hát, derék, csípő, combok, vádli, fenék), minden gyakorlatot végezz szabályosan és LASSAN. Na, így rendesen megdolgoztat, mégse fullaszt ki :) Többet ér 15 lassú és szabályos fekvőtámasz, mint 30 szabálytalan, ahol csak gyorsan rángatod a könyöködet.


Torna után mindig nyújts.

2013. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!