Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a súlyos ADHD -s gyermekét egy anya nagy türelemmel kezeli évekig, majd végső tehetetlenségében mégis jól elfenekeli egyszer?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 19:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%
Mindenki követ el hibákat, de ezeken nem rágódni kell ha nem tanulni belőlük. Kérj segítséget Nevelési Tanácsadóban, Szakértői Bizottságban, Korai fejlesztő központban (0-3 éves kor között), pszichológustól, pszichiátertől, gyermek neurológustól, pszichó pedagógustól (gyógypedagógus).
2013. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Kikapcsolódás a munkahelyen van
2013. aug. 14. 21:27
 13/20 A kérdező kommentje:
Kértem már segítséget ,7 éves gyerekről van szó ,évek óta keresünk megoldást,erről szól minden
2013. aug. 14. 21:30
 14/20 anonim ***** válasza:
73%
A munkahely sem rólad szól, így már nem számít kikapcsolódásnak, csak pár óra fellélegzésnek. Foglakoz magaddal, azzal amit szeretsz csinálni, amitől boldog vagy, ami teljesen kikapcsolja az agyadat, amit a gyerekek előtt is szívesen csináltál. Menjetek el a férjeddel vacsorázni, sétálni stb. Igen anya vagy, de ettől még nő-feleség-ember is vagy, igényed van önmagaddal foglalkozni még akkor is ha ezt az érzést elfojtod magadban.
2013. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Filmszakadás. Mindenki átélte egyszer, akinek van gyereke. Emberből vagyunk, hibázunk. Ennyi.
2013. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia,


Te írtál kb 1-2 éve nagyon pozitívan a TSMT-ről s pavorról?

Akkor mégsem lett minden OK? Mi is még mindig nyúzzuk, de sokszor én is elkeseredem...

2013. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok veréspárti, de egyszer-egyszer egy jól időzített pofon vagy fenekelés tényleg kellhet!

Én egyszer kaptam, kb. 7 éves koromban - nagyon megérdemelten!!! -, és a mai napig emlékszem rá. És én szégyellem magam azért, mert nagyon rossz voltam, eszemben sincs az apukámra haragudni érte.


Nyilván ne napi szinten verje a gyerekét az ember, de adódhat olyan alkalom, amikor a saját érdekében le kell állítani, és csak így lehetséges.


Magyarul ne emészd magad, hanem tarts ki amellett, hogy van egy olyan szintje a rosszalkodásnak, amit már NEM. Magyarázd el neki, hogy ezt ő most átlépte, és reméled, hogy sosem fordul elő többet, mert te sem szereted, ha meg kell ütni, de értse meg, hogy igenis vannak "lazább", és vannak nagyon is szigorú szabályok, amiket be KELL tartani.

2013. aug. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 thirtyseven válasza:

Egy videó a hiperaktivitás természetes gyógymódjáról:

http://www.youtube.com/watch?v=zLxEdaRYHQ8

2013. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Vannak akik nem csak egyszer esnek ebbe a hibába,hanem minden nap.Van ilyen,ettől nem vagy rossz ember,rossz anya.Viszont a felhalmozott feszültségtől valahogyan meg kellene szabadulnod.Az egyik ismerősöm ezt napi futással oldotta meg.Az az idő,csak az övé volt.
2013. aug. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy az anya is ember, ő sem robot, gép, érzelmek nélküli gyereknevelő rabszolga.

Autista gyermeket nevelünk, nagyon-nagyon nehéz megpróbáltatás, iszonyatos türelmet igényel, vannak könnyebb és nehezebb napok,a türelem pedig nem véges dolog.

2013. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!