Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kislányom bejelentette,...

5 éves kislányom bejelentette, hogy szerelmes. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy egy másik kislányba. Mondtam neki, hogy az, hogy a barátnője, nem jelenti azt, hogy a szerelme. De ő állítja, hogy ők egy szerelmespár. Tavaly egy kisfiúba volt szerelmes, de az elpártolt tőle.
2013. aug. 15. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom azért mondja ezt, mert csalódott a fiúban, és azt hiszi, hogy a lány nem fogja megbántani :) Szerintem ez csak addig tart, amíg össze nem vesznek egy babán.
2013. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem érdemes aggódni.nem tudják még mi a szerelem :)

összekeverik a barátsággal.

2013. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ők még ezt egyáltalán nem értik, semmi okod aggódni.

kisfiam is nemrég közölte, hogy szerelmes az egyik kislányba, és Ő is belé. Beszélgettünk, és közben mondja, hogy nem ám csak a Viki az egyetlen szerelme, hanem van másik is. A Matyi. :) Mondtam, hogy a fiúk a fiúkba nem szerelmesek, csak szeretik egymást, mint barátok. 2 nap múlva már nem volt a Matyi a szerelme.

2013. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, de már az esküvőt tervezgeti. Van a falon menyasszonyi képem, az nagyon tetszik neki. Bár ez esetben nem tudom ki lenne a menyasszony.
2013. aug. 15. 22:26
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nem kell megijedni. :)
2013. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, ne aggódj. Ennyi idős korban még nincsenek tisztában a szavak pontos jelentésével. Óvodás korban az egészséges nemi identitás legjellemzőbb jele, hogy a gyerek a játék során elsősorban a saját nemével megegyező gyerekekkel játszik. Ekkor tanulja meg, hogy ő melyik csoportba tartozik. Tehát a lányok lányokkal szeretnek játszani, a fiúk fiúkkal. Persze nem baj, ha játszanak a másik nemmel is, akkor kell jobban odafigyelni, ha nagyon elutasítják a saját nembeli játszótársakat, és csak ellentétes nemű gyerekek között érzik jól magukat.
2013. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódni. Nincsenek tisztában a szerelem jelentésével, de még ha a lányodban lenne is bármiféle hajlam, akkor is: nem tökre mindegy?! Attól az még anyuci édes pici lánya lenne, ha felnőne is. Legalábbis én nem tudnék másképp tekinteni rá semmi esetre sem.

DE AGGODALOMRA NINCS OK JELEN HELYZETBEN! :)

2013. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
lehet hogy csak halotta valahol a szót és meg maradt a fejébe :)
2013. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is, ez tök aranyos. :) Semmit sem jelent, nem is tudja még, mi az a szerelem.

Én ennyi idősen a saját unokabátyámmal akartam összeházasodni, teljesen bele voltam zúgva. A baj csak az, hogy két unokabátyám van, és nem tudtam választani, úgyhogy közöltem, hogy nekem két férjem lesz. :D

2013. aug. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A gyerekek játéka a felnőttek utánzása. Így készülnek fel az életre. Semmit nem jelent, ha most ezt mondja, megszokott dolog. Sok kisfiú pl. az anyukáját akaraja feleségül venni.
2013. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!