Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Éjszakai jobb alváshoz ötletek?

Éjszakai jobb alváshoz ötletek?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam,és éjszaka 3-4-5-ször is felkel,sír,iszik.

Van valakinek ilyen téren tapasztalata?Hogy lehetne elérni,hogy legalább egy kicsit kevesebbszer kelljen?(azt,hogy teljesen átaludja az éjszakát,már nem is várom,az még tuti 3-4 év!)


2013. szept. 3. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiacskám is dettó ilyen volt mint a tied.

Nem nyugtatlak meg, még nem fog elmúlni, kb 1,5-2 éves korára 1-2 ébredés, 4 éves korában már át fogja aludni az éjszakákat.

Annor rákeresetem tüzetesebben erre, és találtam valami elnevezést erre, de most nem tudom neked megmondani, kutakodj a neten.

De vannak ilyen gyerkőcök. Felkel, sír, forgolódik, felkel üvölt.....és így tovább. Van hogy annyira sír, hogy szinte nem is tud magáról, te sem tudod mi a baj.....

2013. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Már kutattama neten,de csak annyit találtam,hogy sok anyuka küzd ilyen gyerekkel.

Különféle javaslatokat olvastam(levendulaolaj,méhpempő,stb,)de én arra lennék kíváncsi,hogy ténylegesen mitől van ez,és hogy lehet megoldani?

Még teszek egy kört a dokinál is,hátha...!

2013. szept. 4. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Fiam 21 hónapos és még mi sem alszunk! :)

Mondjuk mi ott rontottuk el,hogy úgy kb. 9 hónapos korától közénk vettük. Éjjelente, amikor felsírt, akkor volt,hogy fél órát is üvöltött, szinte csukott szemmel. Nagy nehezen nyugodott is meg. Volt, hogy az éjszaka közepén kocsikázni vittük. Mentségünkre legyen mondva,hogy kiderült,hogy tejallergiás és fáj hasa. De ez csak 13 hónaposan derült ki. Aztán meg már hiába nem fájt hasa, megszokta,hogy ha éjjel felsír, akkor átjöhet.

Erről nagy nehezen leszoktattuk. De akkor sem lettek jobbak az éjszakák. Akkor kaptunk egy tippet,hogy kizárólag a szobájában altassuk el, mert ha felébred és nem azt a környezetet látja, ahol elaludt (nálunk a nappaliban :) ), akkor félni fog. Na most már egy hónapja ezt csináljuk, de még így is felsír éjjelente. Van,hogy elég neki,ha cumit kap, vagy iszik egy kicsit, de van,hogy fél órát is ott guggolok a kiságy mellett,mire visszaalszik.

Szóval mi már mindent kipróbáltunk és mégsem nagyon volt még a 21 hónap alatt nyugodt éjszakánk! :)

2013. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a válaszod.

Akkor ezek a gyerekek ilyenek.

Az első fiammal semmi ilyesmi gond nem volt,és a kicsit is ugyanúgy altatom,ahogy annakidején a nagyot.

Csak a saját ágyában alszik,nem veszem magamhoz.

A nagyfiam(12 éves)úgy alszik,hogy mellette simán lehetne pl porszívózni,turmixolni vagy akár légkalapáccsal utat törni.Nem ébred fel.

A kicsi(1 éves) pedig arra is felkel,ha egy pók elf...ja magát. Remélem azért majd idővel kinövi.

2013. szept. 11. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! A mi lánykánk 23 hónapos. Hírből sem ismeri a jó alvást. Mindent kipróbáltunk, külön ágy, külön szoba, velünk a szobában, ágyban. Éjszakai fény, halk zenélő, homeopátia... SEMMI! Most 4 napja adom neki este elalvás előtt 2 dl macskagyökér teát, és levendulás fürdetővel pancsizik, az eredmény magáért beszél, mindössze 2-szer ébred az óránkénti kelés helyett. Kitartást! :)
2013. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A levendulás,kakukkfüves fürdőt már mi is próbáltuk,de semmi.

Ezt a macskagyökerest még nem hallottam,de utána nézek.

Köszi szépen!

2013. szept. 17. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!