Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SOS! Már alig bírom! Mit...

SOS! Már alig bírom! Mit kezdjek a 3,5 éves hiperaktív fiammal?

Figyelt kérdés

már teljesen kiborulok,néha úgy érzem nem bírom tovább!

a fiam hamar elveszti érdeklődését a tevékenységek iránt, amelyeket végez, gyakran befejezetlenül hagyja ott azokat és vált egy új feladatra. Kifejezetten nyugtalan, különösen olyan helyzetekben, ahol nyugalomra volna szükség,izeg-mozog, nem tud egy helyben megülni, fékezhetetlen a beszédességben, zajos.a szociális szerepeket áthágja: nem képes a sorát kivárni, másokat zaklat, félbeszakít.hisztériás rohamai vannak,állandóan rohangál, játéktevékenysége a rombolásban merül ki.nem ül le színezni, ragasztani, nem érdeklik a mesék, az asztali játékok,a mondókák,versek, egyedül a rohangálásban és a mozgásos játékokban leli örömét.Sokszor durva és erőszakos, csúnyán beszél, dührohamai vannak.teljesen kikészít szót nem fogad,ha megkérem üljön le vagy ne romboljon szét mindent,pont az ellenkezőjét csinálja.

már nem tudom mit kezdjek vele.alig van már türelmem hozzá.az óvodában sem barátkozik,már olyan szinten zavaró a viselkedése,hogy kénytelen voltam kivenni az oviból is.van egy öccse ő 2 éves,de vele semmi baj nincs,nyugodt,kedves,kis segítőkész gyermek.

mit kezdjek a gyermekemmel?van esetleg valaki itt akinek hasonlóan viselkedik a gyereke és hiperaktív?Ti mit tudtok csinálni vele?

bocsi a hosszu szövegért és köszi a válaszokat előre is,remélem több is lesz! :)


2009. nov. 5. 18:53
1 2 3
 21/22 Electra27 válasza:
Sziasztok! Nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá. Az én gyerekem is hiperaktív, persze még nem mondták ki róla, de sejteni lehet, hogy az. 2 éves. Beadtam olyan fejlesztő bölcsibe, ahol egész nap tornáznak és mozgatják őket, emellett napi másfél órát alszanak. Valamit segít, de megnézném én , hogy a gyerekemet ki az aki 2 óra alatt kifárasztja. Még az egész napos fizikai megterhelés sem fárasztja ki annyira, hogy délután egyetlen percet nyugton maradjon. Olyanok okoskodnak itt, akik lehet, hogy még nem is láttak hiperaktív gyereket, és nem tudják, hogy mit él át egy szülő nap , mint nap, aki ilyen problémával küzd.
2015. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Az én fiam is hiperaktív és a kislányom is, harmadik babánkat 2 hét múlva szülöm. A fiam 7 hónaposan felállt 8 hónaposan már szavakat mondott és szaladgált, akármilyen játékot vettünk felmérte mire jó és ott hagyta. 2 évesen már folyékonyan beszélt angolul spanyolul és magyarul ezenfelül az apja nyelvét az igbot. Mivel én magam is hiperaktív gyermek voltam és hiperaktív felnőtt vagyok tudom kezelni a dolgokat bizonyos határokon belül. Van olyan hogy olyan vagyok mint egy vulkán vagy éppen egyből mindent akarok. Egyébként a dühkitörésnél pl átölelem a fiam hogy érezze nincs egyedül minden nap játékok cseréje van minden nap mást tanulunk együtt táncolunk tornázzunk amíg az erőm engedi de mivel basedowos vagyok ez még tetőzi a dolgokat állandóan pörgök 9 hónapos terhes vagyok és múlt héten festettem ki a szobát. Nem bírok megülni én sem. De szülés után orbáncfű tea és a citrom fű tea sokat segít. Egyébként a fiamnál az orbáncfű tea nagyon hatásosnak bizonyult!!! Szinte 50 % ra csökkentek a "tünetei". És Kedves kérdező ha a te gyermeket nem alszik egész nap és még este sem akar állandóan le fel szaladgál és semmi nem köti le, dühkitörései vannak akkor bizony hogy hiperaktív. ÉS kedves okoskodó anyukák ha gondoljátok gyertek át 1 napra hozzánk és meglátjuk hogy bírjátok idegileg ;)
2017. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!