Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek rosszul - keveset - gyarapodó gyermeke van és emiatt a súlymérés-tanácsadás valóságos rémálom a folyamatos orvosi-védőnői számonkérések miatt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 16:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nem biztos, hogy a megkülönböztetett figyelem miatt mondja nekik az orvos, hogy kevés a baba súlya!


Minket folyton szekált azzal, hogy jaj nem hízik eleget, adjak neki tápszert, ez így nagyon nem jó stb.

De bezzeg ortopédiára esze ágában se volt elküldeni, úgy kellett kierőszakolnom a beutalót 5 hónapos korában holott halmozottan fordul elő családunkban csípőficam.

Később meg 39 fokos lázas betegségre azt mondta, ez biztosan a foga miatt van, pár nap és kibújik, ráadásul a lórúgás erős Cataflamot írta fel neki.

Természetesen nem váltottam ki a gyógyszert, a foga meg még váratott magára 2 hónapot.

Mi leváltottuk ezt az orvost azóta.

2013. szept. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nálunk is én agódom,járok vele dokihoz,hogy miért nem hízik. 11 hónapos,és 7.5kg. két hónapja stagnál a súlya.
2013. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
aggódom (jav)
2013. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

3 szakorvosi vélemény van a lányokról: hormonológus - gasztorenterológus - genetikus!!!A genetikusnak mikor felvetettem a problémát a b..szogatásról, úgy fogalmazott, hogy aki felülbírálja - beleértve a háziorvost meg a védőnőt is - ezt a 3 diagnózist, az csakis elfogultságból tesz ilyet, nem másból!Így is van, de nem baj, ő azt a naplót az életben nem fogja látni, nekem egyedül a gyasztroenterológusunkkal van konzultációm erről, nem vele, neki csak a diagnózist adom oda, a sokadikat, de tényleg ez volt az UTOLSÓ!!!És igenis kikérem magamnak, nem aggódnak ezek, csak a gyermekvédelemmel nem szerenének, ha dolguk lenne, azért akarnak odafele pöckölgetni minket, ismerem őket, nem kelp bemutatni egyiket se!!!!!!!

Aki azt írta, beszéljünk nyíltan, nem lehet vele, velük, mert az AGGÁLYAIKAT hajtják csak, a parájukat!És nem fogja megmondani, hogy a gyermekjólét is bent van a képben.De , majd felvállalja!!!Nem most jövök a falvédőről!

2013. szept. 26. 20:56
 15/19 anonim ***** válasza:
miért nem váltasz gyerekorvost?
2013. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De akár össze is írhatnád , nem olyan nagy ügy. Az ódzkodásod simán azt erősíti bennük, hogy vaj van a füled mögött.
2013. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is volt olyan időszaka, hogy alig hízott. Igaz ő alig evett. Megküzdöttünk minden falattal, szó szerint. Szerencsére nekünk nagyon normális védőnőnk és gyerekorvosunk volt. A biztonság kedvéért kétszer laboron is voltunk. Én rengeteget aggódtam, de a védőnő azt mondta nézzek tükörbe. Valószínűleg a gyerekem sem lesz soha egy húsgombóc.


Szerencsére igaza lett, nem volt semmi kóros, egyszer csak elkezdett rendesen enni. Aztán valamikor 3 éves kora előtt nagyon megnőtt az étvágya. Múlt héten 3 rántott husit elnassolt köret nélkül. Igaz továbbra is hosszú, vékony alkat, de jó súlyban van. Egy gramm zsír nincs rajta, csak izom. Nagyon szépen fejlődik. El sem hittem, hogy idáig jutunk majd.

2013. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egyébként ha egyszer leírnád egy heti menüjüket, lehet, hogy leszállnának rólad. Annyira nem nagy gond összeírni. Ez a helyzet sokkal idegesítőbb.
2013. okt. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok anyuka, de anno az én édesanyámnak hasonló gondjai voltak velem. A mai napig sokszor meséli, hogy mennyire rosszul érezte magát, amikor újra és újra elmondták neki, hogy ez így nem jó, és adták a jobbnál jobb tanácsokat, amik aztán nem váltak be. Sajnos gyakran el sem hitték neki, hogy tényleg betartotta őket.

Ha ez megnyugtat, óvodás korom környékén elkezdtem rendesen enni, és semmiféle problémám nem származott a korábbiakból. Hízni viszont a mai napig képtelen vagyok, ehetek bármennyit, a súlyom 6-7 éve állandó.

2013. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!