Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő anyukák, szerintetek lehetséges, hogy autista a kisfiam? Elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és mindig is "nehéz eset" volt, valahogy mindig úgy éreztem, hogy ő valahogyan más... nehéz körülírni, már baba korában is hiányzott belőle az együttműködés és jellemző volt rá, hogy hamar kizökken a nyugalmából. Szeptember óta ovis, előtte itthon voltam vele. Nem beszél, néhány szót tud, nem túl sokat, és általában csak én értem, amit mond. Mondatokat nem használ, kivéve talán, hogy "kérek szépen kakaót" (persze csak én értem). A kérdéseket ismétli, szavakat is gyakran, pl "alvás-alvás-avás" és ezt sokszor. Szemkontaktus van, de sokáig nem volt. Gyakran dühbe gurul, de elmélyülten is tud játszani. AZ imádja, ha foglalkozunk vele, az olvasást szereti, és minden csiklandozós-birkózós játékot. Egyáltalán nem szobatiszta. Ha pelus nélkül van, és összepisili magát, akkor közli, hogy "pisiltél", de ennél többre nem jutunk. Azt sajnos nem tudom, hogy az oviban mennyire szociális, játszik-e a többiekkel. Az óvónők azt mondják, korai lenne bármit is mondani, lehet, hogy csak simán le van maradva egy-két dologban. Mire figyeljek? Mi az ami gyanús lehet?

2013. okt. 17. 20:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Majd számolj be, hogy mire juttok majd kiváncsi vagyok. És drukkolok!

Szerintem nem autista a kisfiad:) Az, hogy imádja, hogy foglalkoztok vele, szerintem elég kizáró ok. Én is elmentem a kisfiammal kivizsgálásra, mert nekem is bogarat ültettek a fülembe, és bizony teljesen kizártak minden eltérést:):):)

2013. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%

"Az, hogy imádja, hogy foglalkoztok vele, szerintem elég kizáró ok."


Nem kizáró ok. Diagnosztizált autista a lányom, és 120% figyelmet követel.

2013. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
szerintem az, hogy figyelmet követel, meg az, hogy imádja, ha foglalkoznak vele, az két különböző fogalom.
2013. okt. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem felháborít, hogyha kicsit is más a gyerek, a környezet mindjárt autizmust kiabál.... Nálunk nem jött be a fröcsögés, kizárták szakemberek. Persze akkor sem kell kétségbe esni, ha autista a gyermek, a megoldást kell keresni, és azt, hogy élhetőbb legyen a gyerek élete.
2013. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 fincy válasza:
71%

Sziasztok!

Ezeket a sorokat akár az én kisfiamról is írhattad volna..Mi decemberben leszünk 4 évesek,most kaptunk diagnózist. Enyhe autizmus (F8480) Pervezív viselkedési zavar. a vadaskertben voltunk,csodásak!!!!!...csak ajánlani tudom. Sokkal jobb,és minden világosabb számomra azóta hogy tudom.Nem segít ha úgy csinálunk mintha nem lenne baj!Van példa a környezetemben erre is. Ő már iskolás....hiába mondták neki az oviban.Gondold csak végig...miért is gondolod így?....mi súgja,ha nem az anyai ösztön.Áron sokkal kiegyensúlyozottabb...nagyobb köztünk a harmónia.És?...legfeljebb azt mondják:semmi baj!Ha viszont autizmussal él,akkor éveid vannak arra hogy integráld Te magad is mire suliba kerül. VADASKERT!!NE VÁRJ SOKÁIG!!! sok sikert!!

2013. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Szia.Majd ird már meg hogy mi volt drukkolok nektek
2013. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon köszönöm a sok hozzászólást és választ. Voltunk státuszvizsgálaton, amit gyakorlatilag végigüvöltött, nem lehetett még a testsúlyát sem megmérni. Végül, hogy valami történjen, kiküldtem a férjemet, hogy vigye ki a gyereket, legalább hadd beszéljek a védőnővel, ha már a kisfiammal nem megyünk semmire... (az ilyen szituációkat esélytelen egyedül bevállalni, sokszor a férjemmel kettesben is kevesek vagyunk hozzá). "el van maradva" és TMST tornát javasolt, ennyi. Most nézünk utána, hogy az micsoda, hová kell menni és az egyéb tudnivalóknak.


Azóta próbáltam jobban utánanézni, hogy milyen tünetei vannak. Mondjuk azt is jó lenne tudni, hogy mit NEM csinál soha egy autista, hátha abból is összegyűlne egy csokorra való... :)


-kölcsönösség hiánya a szociális kapcsolatokban (idegenekkel nagyon jellemző, velem kevésbé, de én már hozzászoktam azt hiszem... olyan mintha egy kisbabához beszélnék, tudom, hogy semmilyen formában nem fog válasz érkezni)

-nem kompenzálja a beszéd hiányát mutogatással pl. Annyit csinál, hogy ha valamit akar, akkor megfogja a kezemet és odavisz, ahol a dolog van. Ezt 1 éves kora óta csinálja. pl odavisz a fiókhoz, amiben az édesség van. De van, hogy az istennek sem tudom kitalálni, mit szeretne, olyankor mérges lesz

- leginkább a tárgyak érdeklik, sokáig "elszöszöl" dolgokkal, pl tépőzárral

- dührohamok (ezeket én gyorsan tudom kezelni, de előre félek, hogy mások nem ismerik fel az előjeleket, mondok egy példát, játék közben valaki segíteni szeretne neki "nézd, ne úgy fogd, hanem így" és egy pillanatra kiveszik az adott tárgyat a kezéből és azonnal vissza is adják, ez már elég egy dührohamhoz, amit nehéz lecsillapítani)

- illetve a ragaszkodása hozzám néha nagyon túlzó (de nem tudom ez tünet-e, csak jellemző)

- éjszakai felriadások, ilyenkor sikít vagy inkább sír, vigasztalhatatlanul, majd visszaalszik (nem tudom, ez jelent-e bármit)


Most ennyi jutott eszembe. Majd írok még. Köszönöm a válaszokat még egyszer.

2013. nov. 28. 11:05
 18/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Gyógyped oviban dolgozok és van egy autista kisfiúnk is. Mintha csak róla írtad volna az utóbbi bejegyzésedet, de ne legyen igazam, kívánom Nektek.
2013. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nagyon elkeserít, hogy ilyen sok minden az autizmusra utal... Bejelentkeztem a Vadaskertbe, áprilisra kaptunk időpontot. Addig is elkezdjük a tornát, ártani nem fog, az biztos!


Egyébként nagyon jófej óvó nénink van, ő mindig beszámol nekem arról, hogy mi történik az oviban, különös tekintettel arra, ha valami jól sikerül. Mondjuk pont tegnap mondott egy olyat, amitől padlót fogtam, a kisfiam nem volt hajlandó kidobni a szemetet, mert a kuka átkerült az ajtó jobb oldaláról a bal oldalra. Eddig ilyen "ragaszkodás a megszokotthoz" dolog nem volt... :(


Olyat tudtok nekem írni, hogy mit NEM csinál egy autista gyerek? Mi az ami nem jellemző? Hadd játsszak el kicsit azzal a gondolattal, hogy minden rendben...


Egyébként itthon teljes az ellenállás még a tornával kapcsolatosan is. A férjem, aki egyre inkább homokba dugja a fejét, azt ismételgeti, hogy "nem minden gyerek fejlődik egyforma ütemben, van aki csak 4 évesen beszél, van ilyen, nem kell túlaggódni, ő ilyen kis visszahúzódó".

2013. nov. 29. 09:18
 20/26 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy szerepjátékot egyáltalán nem játszanak az autista gyermekek.(nem játszik doktorosdit, nem kukucsol, stb...) Hátha nincs akkora nagy baj Nálatok,és a TSMT torna biztos nagyon sokat fog segíteni. Majd számolj be, kíváncsi vagyok. Addig is minden jót Nektek, és fel a fejjel. A vonaton minden nap látok egy autista kislányt, és nagyon kedvelem. (Anyukája mondta, hogy autista) Nagyon szeretetre méltó és különleges lány!
2013. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!