Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő anyukák, szerintetek lehetséges, hogy autista a kisfiam? Elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és mindig is "nehéz eset" volt, valahogy mindig úgy éreztem, hogy ő valahogyan más... nehéz körülírni, már baba korában is hiányzott belőle az együttműködés és jellemző volt rá, hogy hamar kizökken a nyugalmából. Szeptember óta ovis, előtte itthon voltam vele. Nem beszél, néhány szót tud, nem túl sokat, és általában csak én értem, amit mond. Mondatokat nem használ, kivéve talán, hogy "kérek szépen kakaót" (persze csak én értem). A kérdéseket ismétli, szavakat is gyakran, pl "alvás-alvás-avás" és ezt sokszor. Szemkontaktus van, de sokáig nem volt. Gyakran dühbe gurul, de elmélyülten is tud játszani. AZ imádja, ha foglalkozunk vele, az olvasást szereti, és minden csiklandozós-birkózós játékot. Egyáltalán nem szobatiszta. Ha pelus nélkül van, és összepisili magát, akkor közli, hogy "pisiltél", de ennél többre nem jutunk. Azt sajnos nem tudom, hogy az oviban mennyire szociális, játszik-e a többiekkel. Az óvónők azt mondják, korai lenne bármit is mondani, lehet, hogy csak simán le van maradva egy-két dologban. Mire figyeljek? Mi az ami gyanús lehet?

2013. okt. 17. 20:50
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nem tudom, jártok-e még erre, csak gondoltam, beszámolok... arról, hogy még semmi hír. Várjuk az óvodai jellemzést, hogy el tudjunk indulni végre, ezt mindenhol kérik.


Közben eszembe jutott még egy-két dolog, ami nekünk természetes, de hátha "tünet" (már kicsit paranoiás vagyok)...


Sokszor olyan érzésem van, hogy a kisfiam elfelejt olyan dolgokat, amiket régen tudott. Például mondom neki, hogy rajzoljon egy szép bogarat (ez volt a kedvence, karika és sok láb) vagy egy babát (pont-pont vesszőcske típusút) és régen rajzolt, most meg csak krikszkrakszok születnek... ezer éve nem látok semmi "szép" rajzot tőle.


A másik, hogy pár hete egyfolytában simogatja az arcomat (és a férjemét). Álmában is. A keze folyamatosan az arcunkon van. Mint amikor a filmeken azt mutatják, amikor a nem látó ember, meg akarja ismerni a másikat, ilyesmi. Nem tudom, mi lehet ez, más gyereknél még nem láttam.

2014. jan. 24. 11:52
 22/26 anonim ***** válasza:

Rajz: Aspergeres lányom az iskolakezdésig alig rajzolt, alig színezett. Tudott volna, de nem akart. Én a lányomon azt tapasztalom, hogy akkor csinál valamit, amikor már biztos saját magában, maximalista. (Rajzolt, ha "muszáj" volt, de nagyon "primitív" rajzai voltak.)

A másik, a simogatás: abszolút lehet autisztikus tünet, és teljesen kiszámíthatatlan. A lányom, aki alapvetően utálja az érintést, néha vadidegen embereket kezd el simogatni.

2014. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én ebből a simogatást tartom esetlegesen tünetnek, de csak nagyon félve írom, hisz szimpla szokás, kedvesség, vagy saját maga megnyugtatása is lehet. Autista ovisom gyakran simogat minket, kb.az általad leírt módon. Szorítok, hogy kisfiad rendben legyen.
2014. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
szia! Mi ujsag feletek? Minden rendben?
2014. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderült, hogy van-e valami a kisfiaddal?
2014. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
mi lett végül?Lehet tudni?
2018. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!