Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiamnak esze ágában sincs...

Fiamnak esze ágában sincs tanulni, elvehetem tőle a 130 ezres telefonját amit az apjátol kapott?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem, en vagyok érte a felelős. Minek tanuljon, majd apa veszi neki amit akar. En pedig ugy gondolom, hogy ha "dolgozni" nem akar nagy igenyei se legyenek!! Szülők válaszoljatok légyszi!
2013. nov. 25. 18:54
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs TV:) Gépezni is csak hétvégén szokott 1-2 órát. Bármi nélkül kibírja most már csak az okosteloja az, amivel megfoghatnám...
2013. nov. 25. 23:23
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Én szomorúnak tartom, hogy csak a telefonnal lehet tanulásra bírni? Hol van a megfelelni akarás a szülőknek, a szeretet, a kötelesség tudat? Ezeknek egy 11 éves gyereknél már jelen kellene lenniük. Valahol nagyon kicsúszott a kezedből az egész és ez csak rosszabb lesz így a kamaszkorral.

Én úgy gondolom, hogy ez egy mélyebben fekvő probléma, nem lehet egy-két internetes tanáccsal megoldani. Nevelési tanácsadó felkeresése javasolt, ahol átbeszélitek a szakemberrel a nevelési kérdéseket, a fiad sérelmei (mert biztosan vannak a jelen helyzetben!) is meghallgatásra és korrigálásra kerülnek.

Egyébként, ha a ti kapcsolatotok megfelelően működik, akkor apa hiába vesz neki mindent, a pénzen és a külsőségeken kívül sokkal fontosabb értékek is számítanának!

2013. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Tök jellemző ez a szitu az elvált szülőkre sajnos.

Én elvenném az okostelót, ha más már nem használ. Viszont előtte megkérdezném tőle, hogy mihez akar majd kezdeni az életével. Akar-e majd napi 8-12 órában éhbérért dolgozni, vagy esetleg majd úgy gondolja, hogy az apukája mindig ott lesz, hogy a zsebeit tömje?

Szeretne-e majd saját lakást, saját autót? Egyedül, függetlenül élni úgy, hogy apucitól ne kelljen semmit kérni? Vagy szeretné-e ha majd 40 évesen apuka az orra alá dörgölje egy veszekedés alkalmával, hogy mindent amit eddig elért, neki köszönheti?

Nem tudom, hogy hat-e ez egy 11 éves gyerekre, de egy próbát talán megér. Apukával meg megpróbálnám megbeszélni, hogy a gyerek érdekében, lehetőleg akkor adjon neki nagy ajándékot, ha meg is érdemli.

2013. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Én elveném töle ,és amig nem látnám hogy jol tanul vagy tanul rendesen adig nincs okostelefon.
2013. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Fiammal nagyon jó a kapcsolatom, amikor nem kell tanulnia. Mindennap 13h-tól 20h-ig együtt vagyunk.... Sajnos magától nem csinälja, mindent mondani kell neki. Hogy lesz igy önälló? Ha nem foglalkozom vele, hanyag szülő vagyok ha meg magyarázok neki, mondogatom a dolgokat, segítek, nem lesz önálló es csak elkényeztetem...:( Ne értsétek félre, anyagilag egyaltalan nem kap semmi extrát!
2013. nov. 26. 15:38
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg minden nap leülnék vele tanulni, átnézném délután a leckéjét, kikérdezném az anyagot. Ha otthon tudja akkor az iskolában is tudnia kell. De ha otthon nem tanulsz vele, magától nem fog tanulni és suliba se fog teljesíteni. Legyen egy rendszer amikor hazamegy kis pihi, utána 1-2 óra tanulás minden nap, együtt. Aztán neki is lehet rendszer lesz egy idő után. Ha ilyen korú gyerekem lenne és ennyire nem tanulna jól én minden nap ott taposnám a sarkát, velem is ezt csinálták. És nem haragból, hanem szeretettel és türelemmel.
2013. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Igen ezt probalom csinalni ha érdekelné. Eléggé bosszantó mikor a falnak magyarázok mert nem figyel és az utolsó mondatot sem tudja visszamondani.... Mit kérdezzek ki, a semmit??
2013. nov. 26. 19:05
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom túlanalizálni, de azért érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy MIÉRT nem tanul??? Nem lehet, hogy gondjai vannak az alapokkal, nem érti az összefüggéseket, megalázzák a suliban a tanárok, stb??? Barátnőm lányával van ugyanez a helyzet, képtelen hatni rá, sorra hordja az egyeseket, volt már tavaly bukásveszély is, ami hiába viselte meg a kislányt lelkileg, mégsem volt képes felülemelkedni a dolgon. Most már teljesen depresziós. Mindez azért, mert valamikor 3-4. osztályban teljesen elvesztette a fonalat a tananyagban, (aminek a felét le sem adták a tanárok), azóta meg folyamatosan szapulják a teljes osztályt a felsős tanárok, hogy még ezt se tudjátok...


Mindemellet sajnos ez életkori sajátosság is, nagyon sok 11-12 éves gyerek szülőjétől hallom ugyanezt a panaszt...

És sajnos ez a "megvásárolom a gyerek szeretetét" hozzáállás nem csak az elvált, hanem az együtt élő szülők körében is gyakori. Mindenképpen próbálj erről alaposan elbeszélgetni az exeddel, de nem indulatból, hanem a legnagyobb nyugiba, kérd meg, hogy szánjon rád 1-2 órát, és egyeztessétek a nevelési elveiteket. Próbáld vele megértetni, hogy nem irigységből, vagy féltékenységből kéred, hogy fogjon vissza a bőkezűségéből.

2013. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Nevelje apuka is, legyen nála is hetente 1-2 napot hét közben is. Nem tudom milyen sűrűn találkoznak, vagy mennyire neveli, vagy csak néha 7végén elviszi, ha így van az 0 nevelés. Hátha az apja tud hatni rá, igenis az apa is vegye ki a részét a "dolgos" hétköznapokból is ha tetszik az apukának ha nem. Heti 1-2 napot kibír ő is a saját fiával. Kifogásokat ne fogadj el tőle, mert azokat gyárthatnál te is. Akármennyire is azt gondolod nálad jobb helye van, próbáld ki mindenképp lehet egy ilyen idős fiúnak most előnyösebb is lenne ha többet van az apjával.
2013. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Igen, nevelhetné ha akarná de sajnos még az otthonába sem viszi az új családja miatt....:(
2013. nov. 27. 21:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!