Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiamnak esze ágában sincs...

Fiamnak esze ágában sincs tanulni, elvehetem tőle a 130 ezres telefonját amit az apjátol kapott?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem, en vagyok érte a felelős. Minek tanuljon, majd apa veszi neki amit akar. En pedig ugy gondolom, hogy ha "dolgozni" nem akar nagy igenyei se legyenek!! Szülők válaszoljatok légyszi!
2013. nov. 25. 18:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez is csak kifogás. Ha annak a nőnek a párod kellett fogadja el a gyereked is. Nálunk is ez a szitu és semmi bajom párom kislányával. Egyszerűen fogd meg a fiadat, vidd el a házuk elé és mondjad hogy neked most dolgod van itt kell hagyd 2 napra. Csak az apja nyilván nem fogja az utcán hagyni a gyerekét. Valahol muszáj elkezdeni.
2013. nov. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne csodálkozz, hogy lelkiismeret furdalása van, amit anyagilag igyekszik kompenzálni. A volt párod egy jellem gyenge ember sajnos, emellett a gyereked jogai is sérülnek a láthatások során! (köteles lenne az apja minden második hétvégén elvinni, ami ugye 2 nap. Ezt hol töltik? )

Apucit meg lehetne fogni, ha nem működik együtt a nevelési kérdésekben, akkor bírósághoz fordulsz!

Egyébként te mit szándékozol tenni az ügy érdekében? Van már valamilyen stratégiád? Hasznos volt némelyik ötlet, amit itt kaptál?

2013. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Szerintem semelyik szülőre nem lehet ráerőltetni a gyerekét.... A lelkiismeretén mùlik mennyit, hogyan és hol szereti!
2013. nov. 29. 21:52
 24/31 anonim ***** válasza:
Ez így van, de talán meg kéne valahol fogni nem? Egyenlőre ő irányít, kontrollál... persze te tudod mit szeretnél..
2013. nov. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

" lelkiismeretén mùlik mennyit, hogyan és hol szereti!

"

Azért nem egészen van így... a fiadnak s vannak jogai! Az apjának pedig kötelessége.

2013. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
igaza van az elöttem lévönek csak még azt teném hozzá hogy mond meg nekik hogy nyári munkázni fognak mig nem lesz minnimum egy 3-as.
2013. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Persze, hogy vannak jogai de ha az apja csak ennyit foglalkozik vele akkor sajnos nincs mit tenni. Hiába mondanám, hogy legyen vele többet ha azt mondja nem tud....:(
2013. dec. 1. 21:38
 28/31 anonim válasza:
11eveswn meg nem lehet dolgozni... 16 a korhatar ..
2013. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Ha elveszed abbol csak sertodes lesz, ne szankciokat hozz, hanem kompromisszumot. Tudom konnyu ezt igy mondani... Apanak tudni kene a szeretet nem a penzen mulik, es akkor nem kenyeztetne el. Eleg 1 szulo is hogy elrontsa a gyereket.
2013. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Annna ^.^ válasza:
Ne vedd el tőle egész napokra, csak mondjuk minden délután 2-3 órára, meg az iskolába se vihesse el. Így a suliban is nagyobb eséllyel fog figyelni, és otthon is fog 2-3 órát tanulni. A dolgoztatás jó ötlet, csak vigyázni kell, hogy nehogy túl könnyű munkát kapjon, és ha nehéz a munka, akkor pedig ne sumákoljon, ne lógjon.
2013. dec. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!